Zavrieť

Porady

Bankový účet

Zdravím poraďákov,

Prosím Vás zriadili sme si internetový obchod, v záujme čo najrýchlejšieho vybavenia objednávok pri ktorých si zákazník zvoli platbu na účet, ma napadlo použiť viaceré účty v rôznych bankách.
Otázka je či je nutné aby bola vlastníkom účtu firma? Alebo môžem použiť aj manželkin či synov účet a peniaze následne "preposlať" s rovnakým variabilným symbolom na podnikateľský účet?

Vďaka
Naposledy upravil Dav : 11.05.11 at 05:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    dá sa to ak si to dala ce internet banking

    das si pohyby na účte
    hneď v prvom riadku sa dá vybrať transakcie zadané elektronicky (vyberieš)
    dáš načítať údaje
    klikneš na danú platbu
    daš poslať potvrdenku, prípadne detail transakcie a tlač

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    sybila3 Pozri príspevok
    ale neviem čo zaškrtnúť, ja som včera hodinu na to kukala a ani neviem kde je poslať potvrdenku????neviem či som slepá ale ja to tam nikde nevidím a už som klikala na všetko.
    Dám si pohyby na účte kliknem na konkrétnu platbu a dalej sa nepohnem.
    Ak si dáš úhradu na inter... vo vub, na konci formulára je, či chceš poslať potvrdenku. Dáš fajku na E-mail, vypíšeš svoju mailovú adresu, dáš OK, zadáš potom číslo z GRID karty. Ak to prebehne v poriadku, vypíše ti, že úhrada bude realizovaná pod číslom potvrdenky ...
    Potom pôjdeš do svojho mailu, tam už budeš mať potvrdenku z banky, otvoríš si mail a vytlačíš.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    sybila3 Pozri príspevok
    jaj tak, ale ja potrebujem poslať potvrdenku už u prebehnutej úhrady, včera som zaplatila ale potom mi volali, že potrebujú aj potvrdenku ale dodatočne to neviem. dá sa to?
    Už dodatočne sa potvrdenka vytlačiť nedá. Jedine môžeš vytlačiť úhradu z účtu.

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    musime si ujasnit ci ide o zivnost alebo PO:
    ak zivnost, ano mozes, len kazdy jeden pohyb na ucte treba evidovat v ucte ako nedanove, a ak platis uctovnicke polozkovito tak pekne na tom prerobis.

    ak PO (s.r.o.) - tak urcite musis mat ucetna meno PO, da sa to obist ale je to strasne vela papierovaciek tych 50 eur nestoji za to.
    Za dokopy 50 eur mozes mat v kazdej banke ucet . (plus ziskas aj jeden cesky ako bonus).

    Ak 50 eur sa ti zda vela mesacne, tak by som odporucil mat u 3 najvacsich SLSP,VUB,Tatra + zadarmo banky ako mbank ,fio( tu ziskas aj ceske cislo uctu zadarmo) ,ak eshop/internet podn. tomu zodpoveda tak + paypal + moneybookers, pre CR zakaznik + paysec)

    V pripade ze rozmyslas o internetovom podnikani (predaj) tak by bolo este na uvazenie postupne zavedenie prevodov cez tlacitko (sporopay, tatrapay, e-platby ...) prip. i akceptovanie kariet platobnych najlepsie podmienky ma TABA ale musis tam ulozit ladom 1000/1500 eur, potom CSOB je este akotakOK, dalsie banky ti ukrajuju dost vysoke percenta (UNI,VB,VUB) z prijmu (nie zo zisku !!!).

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kazdy ucet pouzivany na podnikanie je potrebne ohlasit danovemu uradu a musi byt riadne vedeny v uctovnictve

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Prepáč, ale ak by som si niečo u teba zakúpila a zaplatila by som na účet napr. tvojej svokry......ako by som si to dávala do nákladov?????? chceš na poplatkoch ušetriť????? ja by som tiež rada, ale banky si pýtajú svoje poplatky, Mikloš sa chystá na ne s bankovou daňou, tak už teraz si robia rezervy? či zásoby?????

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    vie mi niekto poradiť ako vo VUB vytlačím potvrdenie o zaplatení, potrebujem poslať toto potvrdenie o zaplatení faktúry? dík

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    zaškrtnúť - poslať potvrdenku na emailovú adr. .....
    následne z emailov vytlačiť

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ale neviem čo zaškrtnúť, ja som včera hodinu na to kukala a ani neviem kde je poslať potvrdenku????neviem či som slepá ale ja to tam nikde nevidím a už som klikala na všetko.
    Dám si pohyby na účte kliknem na konkrétnu platbu a dalej sa nepohnem.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    jaj tak, ale ja potrebujem poslať potvrdenku už u prebehnutej úhrady, včera som zaplatila ale potom mi volali, že potrebujú aj potvrdenku ale dodatočne to neviem. dá sa to?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ale neviem vytlačiť ani úhradu z účtu, lebo potrebujem aby tam bolo vidieť koktrétne číslo účtu kam sme poslali peniaze, ale keď som si dala vytlačiť úhradu tak tam to číslo účtu zahraničné nie je. No nevadí, len zaujímavé že v iných bankách napr. v slsp to ide bez problémov. díky

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... ja pevne verím, že sa to dá a tak zavolaj ... http://www.vub.sk/osobne-financie/ ... : 0850 123 000 ... a povedz o svojom probléme ... budú ťa navigovať ... či? ... aspoň to skús ...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    sybila3 Pozri príspevok
    jaj tak, ale ja potrebujem poslať potvrdenku už u prebehnutej úhrady, včera som zaplatila ale potom mi volali, že potrebujú aj potvrdenku ale dodatočne to neviem. dá sa to?
    Otvor si v okienku pohyby na účte. Keď ho máš otvorený na konkrétnu sumu uhradenú, môžeš si vytlačiť čo máš na obrazovke, alebo obrazovku jednoducho odfotiť a to foto priložiť ako prílohu e-mailu. Žiadny problém.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    no tak som to poslala ale to im nestačí, potrebovali tam vidieť číslo ich účtu na ktoré odišli peniaze ale pri zahraničných platbách mi tam neukazuje ich číslo účtu. diky podľa príspevku 15 mi to išlo, škoda, že som to nevedela skôr. dík
    Naposledy upravil sybila3 : 07.06.11 at 07:40

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    sybila3 Pozri príspevok
    no tak som to poslala ale to im nestačí, potrebovali tam vidieť číslo ich účtu na ktoré odišli peniaze ale pri zahraničných platbách mi tam neukazuje ich číslo účtu. diky podľa príspevku 15 mi to išlo, škoda, že som to nevedela skôr. dík
    budeš vedieť nabuduce

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    áno, dík, dala som si poslať potvrdenku na mail ale prišla mi ako text.html a nedá sa otvoriť.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    sybila3 Pozri príspevok
    áno, dík, dala som si poslať potvrdenku na mail ale prišla mi ako text.html a nedá sa otvoriť.
    Klik pravym tlacidlom mysi z menu vyber Otvorit v programe... a vyber internetovy prehliadac (Explorer, Firefox, Opera a pod.).
    Potom v prehlidaci Subor - Tlacit a dalej to uz asi poznas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.