Zavrieť

Porady

Aký kotol na vykurovanie

Zaujímalo by ma, aký kotol vybrať do rod. domu cca 70 ročný ( vykurovanie aj ohrev TÚV ), resp. zhodnotiť rozdiely medzi Protherm, Immergass, Baxi a pod.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    najprv spočítať tepelné straty objektu a následne podľa toho voliť výkon kotla. Kedy bola rekonštrucia kúrenia??

    harja je offline (nepripojený) harja

    harja
    Nejedná sa mi o výkon kotla, ale o typ (protherm, vailant, baxi, immergas.....). Výkon mi spočítal kúrenár. Rekonštrukciu robím práve teraz, vymieňam gamaty za kotol a rozhodujem sa pre niektorý z vyššie uvedených, resp. aj iný. Ide mi len o zhodnotenie pre a proti u niektorej značky.
    Ďakujem.

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    My mame asi 10 rokov protherm tiger, na ohrev TUV aj na kurenie.
    NO neviem ci by som ho odporucil, mali sme ho uz 2x pokazeny, kazdy rok robime udrzbu (ktorej cena kazdy rok dost stupa).
    Asi tak kazdy druhy rok nam spolu s udrzbou vymenia aj nejaky tlakovy ventil, za niekolko eur.
    Kotol nema ani prilis presne ovladanie, teplota vody sa tymi otocnymi ovladacmi na kotly nastavuje dost nepresne.

    S inymi znackami ale skusenost nemam, mozno sa kazia aj viac, neviem posudit.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mame 14 rokov BUDERUS, rocna udrzba a revizia stoji 20 Eur, inak pokazeny nebol.

    Aký kotol na vykurovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.