Zavrieť

Porady

Vyhazov z prace

Ahojte vsetci, poterbujem poradit, pre mna s dost zufalou situaciou.... Asi pred 3 tyzdnami ma vyhodili z prace. Bolo to este v skusobnej dobe a dovod bol pre mna dost sokujuci. Bolo to po 6 tyzdnoch. Nechcem sa vyhovarat, ale natrafila som na "super" sefku....to som si o nej myslela, pretoze tak sa ku mne spravala cely cas, az kym jedneho dna ma nevyhodila, pretoze vraj nemam drive. Co si ja osobne nemyslim, pretoze tato praca bolo to, co som dlho hladala a bavilo ma to. Ked ma vyhadzovala, vytkla mi take veci, mam na mysli procesne, o ktorych som pocula prvy krat....bol to pre mna dost sok, pretoze om ani len nevedela, ze doslo k nejakym chybam, dokonca, niektore veci mala na starosti iba ona, takye ak sa to pokazilo, ja som zato nemohla, len to bolo na mna hodene...
Tak sme rozviazali pracovny pomer....nasledne, ked som sa stretla s byvalymi kolegami, dostalo sa mi do usi, ze cely cas, co som bola v praci ma ohovarala, ye ma tam nechce, ze sa nevhodne obliekam (nato som si davala sakra pozor) a hlavne, ze som slovenka...Bola to praca v Cechach, kvoli ktorej som sa sem pristahovala. A dalsich par veci, ktore ma doslova urazili....ale teraz je to uz jedno.

Potrebujem poradit s pohovormi. Totizto neviem, ako sa mam na dalsich pohovoroch obhajit, aby novy zamestnavatel nemal pocit, ze uplne nanic... som z toho uplne hotova, pretoze rada by som vykonavala rovnaku poziciu, ale mam pocit, ze to co sa stalo je pre mna dost obmedzujuce, co sa kariery tyka....

Prosiiim, ak mate niekto podobnu skusenost a viete poradit alebo mate napad, ozvite sa....

Dakujem velmi pekne
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

TinaL Pozri príspevok
Myslím si, že pre začínajúceho absolventa je každý týždeň praxe v životopise dobrý.
Pri odpovedi, keď sa uchádzač zasmeje, že v tom neboli drogy, atď. si môže akurát ten, čo robí pohovor pomyslieť, že je mu na smiech a a robí si vtipy pri odpovedi na ním podávané otázky.
Ja by som zvolila jednoducho pohľad do očí k človeku, čo tú otázku položil a bez mihnutia oka povedať, že zamestnávateľ skončil pracovný pomer v skúšobnej dobe a dôvod neuviedol a zvrátiť debatu inou stranou. napr. .... dôvod neuviedol, ale počas tej doby u tej a tej spoločnosti som získala také a také vedomosti atď.
To sme uz radili. To sa jej nepaci.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Podľa mňa by si sama mala na pohovoroch začať s tým, že v predchádzajúcom zamestnaní si nabrala také a také skúsenosti, ale kvôli pracovným vzťahom ste rozviazali pracovný pomer, ale je ti to ľúto, lebo tá práca ti sadla, bola si v nej dobrá, ...
Tým pádom máš ošetrené aj to, že ak by volali šéfke, mali by brať s rezevou to, čo o tebe povie. Prípadne nemôžeš dať kontakt na niekoho iného z predchádzajúceho zamestnania?
0 0
fantana fantana

fantana je offline (nepripojený) fantana

Ja som ale nepovedala, ze sa mi to nepaci
0 0
fantana fantana

fantana je offline (nepripojený) fantana

Jasne, ze som by som udala kontakt na inu osobu. Jednoducho len beriem aj takuto moznost, ze by chceli hovorit s mojou priamou nadriadenou. Nemam to zo svojej hlavy, ale upozornil ma nato clovek, ktory je dost na vysokej pozicii (v inej firme). Tak som nad tym iba zacala uvazovat, ze sa to moze stat.... A to, ze to neuvediem, tak nemyslim, ze pomoze, mam pocit, ze je to uvedene v zapoctovom liste.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

fantana Pozri príspevok
Ja som ale nepovedala, ze sa mi to nepaci
Bojis sa ze si budu pytat referencie.

Mas moznosti:

1. Neuvadzat to do CV
2. Uviest a neuviest dovod odchodu
3. Uviest a vymysliet si dovod odchodu
4. Uviest a povedat dovod aky si myslis (a rovno z pohovoru odist sama)

Ja osobne som za bod 2. Uviest v CV a odchod bez udania dovodu. Osobne by som nehovorila na pohovore ze som si nesadla s byvalym sefom. Na pohovore sa idem prezentovat najlepsie ako viem, som flexibilna, prisposobiva, agilna, asertivna, nepodliehajuca stresu a podobne, mam rada kolektiv, s kolektivom vychadzam, nemam problem vychadzat s akymikolvek ludmi....

Ja osobne ani nepoznam spojenie "nesadol som si so sefkou". Sefka je sefka, ona kaze, ja plnim rozkazy. Nic viac o mne nevie ona ani ja o nej.
0 0
fantana fantana

fantana je offline (nepripojený) fantana

Ja to priamo do CV ani nepisem, ze dovod....
Takze chces povedat, ze ak sa ma na pohovore opytaju, preco som tam bola tak krakto (a stale to kazdeho zaujima ako prva vec), tak mam povedat, ze mi nebol udany dovod? ze ani neviem, preco som skoncila?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

fantana Pozri príspevok
Ja to priamo do CV ani nepisem, ze dovod....
Takze chces povedat, ze ak sa ma na pohovore opytaju, preco som tam bola tak krakto (a stale to kazdeho zaujima ako prva vec), tak mam povedat, ze mi nebol udany dovod? ze ani neviem, preco som skoncila?
Jasne, ze nie do CV pisat dovod. Mam pocit, ze sama nevies pravy dovod preco ta vyhodili. Proste vyuzili moznost dat ti vypoved bez udania dovodu.

Uricte by som nespominala ze ti byvali kolegovia povedali ze asi preto ze si slovenka... ja osobne by som povedala ze bohuzial dovod neviem, bolo ti listom oznamene ze ti davaju vypoed v skusobnej lehote...

Ja som aspon z toho zadania nepochopila preco ta vyhodili. A ak si bola sefke jednoducho nesympaticka, tak ta mohla vyhodit na druhy den, a nie ta upozornovat a skusat ci na meetingoch budes tvrdit to a to...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Proste sa z hlboka nadychni, neber to ako neriesitelnu situaciu a chod na pohovor. A ak si pohotova, budes vediet ako reagovat, podla toho ako sa bude pohovor vyvijat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
krútiš to stále dokola. nemôžeš sa naučiť nejakú formulku, ktorú budeš automaticky replikovať.
V prvom rade musíš byť s tým vyhadzovom sama vnútorne vysporiadaná, proste taký je život. Tak ako si to napísala, je síce to isté, ako ti radili /neuviesť dôvod/ ale v tvojom podaní to znie zasa nejako divne.
odpovedať musíš ako človek istý si sám sebou, zdravo sebavedomý, a ty žiaľ tak nepôsobíš. Ak takto vystupuješ aj na pohovoroch, hm......ešte nad sebou trochu medituj, popracuj.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať