Zavrieť

Porady

Ceny zeleniny a ovocia (výkup, predaj)

Ahojte,

potrebujem poradiť stránku, ktorá by mapovala ceny, resp. by podávala aktuálne informácie o cene zeleniny a ovocia. Konkrétne by ma zaujímali najmä výkupné ceny - pre svoju cenotvorbu. Potrebujeme odbytovať vlastný tovar a tiež tovar pestovateľov z nášho okolia. Viem, že niečo také existuje, ale za ten svet to neviem nájsť. Verím, že sa tu nájde niekto "z fachu", ktorý mi rád poradí. Ďakujem.
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
Jedine oblečený, ešte som nevidel normálnych okopávačov povyzliekaných do plaviek.
Ja som videla v reklame na jahodovy jogurt - polonahych oberacov jahod, boze, aki zvodni su, chiiii...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Oberaci nastupuju az o okopavacoch. Keby nebolo okopavacov, oberaci si mozu trhnut lavou zadnou.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

durisovad Pozri príspevok
Oberaci nastupuju az o okopavacoch. Keby nebolo okopavacov, oberaci si mozu trhnut lavou zadnou.
tak ja si nechám to oberanie,nech okopavajú futbalisti,oni majú v tom prax
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Ja som videla v reklame na jahodovy jogurt - polonahych oberacov jahod, boze, aki zvodni su, chiiii...
No vidíš to akú mám smolu jediné dnešné mladé štíhle kopky sú zlatokopoky a to sa na poli nenachádza,
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
No vidíš to akú mám smolu jediné dnešné mladé štíhle kopky sú zlatokopoky a to sa na poli nenachádza,
a však farmári sú teraz v mode,stačí ich nalakat na nejaký pekný traktor a potom šup z nimi do kukurice
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

juj vy ste to tu teda dobre rozbehli
ja sa hlasim k okopavacom v plavkach, lebo v nicom inom na zahrade alebo na stromoch neviem vydrzat marhule uz zacinaju dozrievat, ale toho roku budu take pomensie, zato s velmi silnou chutou. nie ako minuly rok, ked boli ziadne, a aj tych par co bolo bolo bez chuti
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

esce co sa vyrobnych nakladov a ceny prace tyka:
pre mna osobne:
vyrobne naklady nula, lebo ani nehnojim ani nestriekam, aby v tom nebol ziaden bordel a ovocie mam aj tak zdrave,
cena prace? no pre mna zhodenych par kil a pevnejsie svalstvo, takze len a len pridana hodnota
1 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

pavol54 Pozri príspevok
Jedine oblečený, ešte som nevidel normálnych okopávačov povyzliekaných do plaviek.
Tak to sme (kým bola záhrada) boli výnimky.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ajuschka Pozri príspevok
esce co sa vyrobnych nakladov a ceny prace tyka:
pre mna osobne:
vyrobne naklady nula, lebo ani nehnojim ani nestriekam, aby v tom nebol ziaden bordel a ovocie mam aj tak zdrave,
cena prace? no pre mna zhodenych par kil a pevnejsie svalstvo, takze len a len pridana hodnota

To ich potom budes asi predavat zadarmo alebo este aj niekomu priplatis, ze si mohla aj schudnut pri ich oberani...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Travina a vsetci, ktorym sa vysmievaju, ze lopotia na zahrade... moj oco to riesi tak, ked ho niekto ustipacne lutuje, ze robi, robi za drobne, ze mu predostrie svoju teoriu o tom, ako sa pri tom zohybani a natahovani masiruju vnutorne organy a svalstvo a clovek tak nie je nachylni na rozne choroby a aj rakovina ho pre istotu obide...

Minule ku mne dosla kamoska robit taku prezentaciu o kozmetike, dievcence mali krasne gelove nechtiky a boli ako vystrihnute z modneho casopisu, ja som si pri nich pripadala jak volaka jezibaba, ale tiez sa rozhovor niekde takto zatiahol a ja som im dala ponuku, ze mozu prist k nam vylamovat, oberat rajciny a pod. a ze nemusia nam nic zaplatit, budu mat fitko zadarmo len neviem, co by na to povedali ich nechtiky, asi by ich museli na cas odlozit

Ajuschka, este k tebe, my mame napr. jednu ceresnu, zavarali sme, dzem robili, rozdali rodine a vobec sme neriesili, co s prebytkom... preto sa niektorym takymto drobnym cudujem, ze dojdu do vykupu a robia humbug, zatial co velki so svojimi sadmi sucasne ceny beru trpezlivo a pokojne - a prave oni by mali pravo sa ozyvat a bit na poplach. Ale zase clovek nikdy nevie ako je na tom ten druhy a ci by mu nepomohlo aj par korun. Jeden pan napr. priniesol viac ako mal nahlasenych marhul a zvysok nechal tak, ze mozno sa preda... chvalabohu postupne sa predali, ale bolo vidiet, ze mu na tych par korunach zalezi, ze ich potrebuje, ze mu pomozu, hoci nerobil sceny... Ludia su rozni a situacia je vselijaka...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Nemozem si pomoct, ale jediny, kto "dopestuje" zadarmo, akurat svoj zber si musi pocitat, su ti, co idu oberat na cesty, preskocia bez opytania susedovi alebo idu kradnut na role a do sadov... Ti neplatia ani prenajom pody, ani dane... A zas paradoxne, ti by chceli za "svoj" tovar najviac (skusenost z vykupu).

Ak to ma niekto bez nakladov, konkr. bez spomenutych "sajrajtov", potom by bio produkty mali byt lacnejsie, preco su potom drahsie?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ajuschka Pozri príspevok
esce co sa vyrobnych nakladov a ceny prace tyka:
pre mna osobne:
vyrobne naklady nula, lebo ani nehnojim ani nestriekam, aby v tom nebol ziaden bordel a ovocie mam aj tak zdrave,
cena prace? no pre mna zhodenych par kil a pevnejsie svalstvo, takze len a len pridana hodnota
doplň: neplatím daň z pôdy, nekosím, nestrihám, atď...
Vlastne poľnohospodári to majú strašne ľahké im to rastie aj keď spia, potom im to naskáče do bedničiek a idú predávať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

prudky Pozri príspevok
Tak to sme (kým bola záhrada) boli výnimky.
veď píšem "normálnych" lebo kopať týždeň v kuse napr papriku alebo kapustu od rána 8 a viac hodín, tak si po kopaní v plavkách na kožnom.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
doplň: neplatím daň z pôdy, nekosím, nestrihám, atď...
Vlastne poľnohospodári to majú strašne ľahké im to rastie aj keď spia, potom im to naskáče do bedničiek a idú predávať
co predavat, si necital, ze dobre sa preda same?

ale vazne rozmyslam... dnes je taka zvlastna moda, mozno by mi to aj islo, ked ide agroturistika, ze by sme si otvorili na roli prirodne fitko a dali by sme dobru cenu za vstupne a este by nam aj tie rajciny, papriku, zemiaky a ost. aj obrobili. to by bol kseft, co?
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

pavol54 Pozri príspevok
veď píšem "normálnych" lebo kopať týždeň v kuse napr papriku alebo kapustu od rána 8 a viac hodín, tak si po kopaní v plavkách na kožnom.
Pokiaľ nie si slnkofriendly stačia pri kopaní zo 2 hodiny.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

travina Pozri príspevok
Chokma - veď ja s tebou vo všetkom súhlasím, viem že tí čo dopestovávajú, majú z toho najmenej, lebo .... chorý systém, chamtivosť....
Len tak na okraj, môžem ti povedať, že ostatným susedom som na smiech, keď si ničím chrbát pri plení a ryľovaní a oni si opekajú.
Ja sa skor čudujem ludom ktorý majú možnost si niečo vlastné dopestovat a nevyužijú ju-niekedy bola sem tam kravka prípadne ovca ,koza na dvore,hydina a doma zelenina sa pestovala pre vlastnú potrebu pestovala,prípadne zemiaky, kukurica,fazula a pod na zalubovej,áno teraz je iná doba,ale aj tak je lepšie si dopestovat niečo kvalitné domáce aj ked sa dá výhodne v obchode kúpit,ale domáce je domáce a nejaké náklady a dajú aj ušetrit./kompostovanie, dopestovanie semien a priesad pre vlastnú potrebu atd/-predtým sa niečo aj na trhoviska ušlo,teraz dedinčania ešte aj zeminu pod kvety z hypermarketov kupujú,čo my pripadá ironické,neverím žeby na dedine sa nenašiel zdroj kvalitnejšej zeminy ako tej kúpenej v ktorej často všetko scípa.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
Ja sa skor čudujem ludom ktorý majú možnost si niečo vlastné dopestovat a nevyužijú ju-niekedy bola sem tam kravka prípadne ovca ,koza na dvore,hydina a doma zelenina sa pestovala pre vlastnú potrebu pestovala,prípadne zemiaky, kukurica,fazula a pod na zalubovej,áno teraz je iná doba,ale aj tak je lepšie si dopestovat niečo kvalitné domáce aj ked sa dá výhodne v obchode kúpit,ale domáce je domáce a nejaké náklady a dajú aj ušetrit./kompostovanie, dopestovanie semien a priesad pre vlastnú potrebu atd/-predtým sa niečo aj na trhoviska ušlo,teraz dedinčania ešte aj zeminu pod kvety z hypermarketov kupujú,čo my pripadá ironické,neverím žeby na dedine sa nenašiel zdroj kvalitnejšej zeminy ako tej kúpenej v ktorej často všetko scípa.
Byvam v centre mesta a tento rok som davala vyliahnut kuriatka rodine z dediny... A ked som minule pocula rozpravat jednu rodinnu znamu z dediny, ze si kupuje domace vajicka niekde, tak som skoro z noh spadla. Byvaju na konci dediny, za domom maju polia, luky, haje a viem, ze aspon ich mama vzdy mala na dvore sliepky... Pre mna je to tiez nepochopitelne. A uplne suhlasim s tym substratom. Preto aj robime my priesady do zeme, ktoru si dovezieme z nasej roli, idu ako z vody... Muskaty mam tiez v cistej zemi - miestami je od polievania ako beton, no napriek tomu su nadherne. Tento rok sme si s maminou kupili - neodolali sme - oregano (farebny kultivar) v zahradnom centre a zabudli sme ho roztrhat z toho substratu, zasadili sme ho bez porusenia korenovej struktury do pody a pomaly zacal odchadzat. Znie to cudne, ale skutocne, co neroztrhame z toho sajrajtu, tak sa nezzije s podou a odide to... Cudne, lebo prave, ze sa vzdy dava pozor, aby sa nenarusili korene pri presadzani. Pri viacerych sa nam vsak osvedcilo risknut prave to narusenie korenov... A substrat je aj dovod, preco mnohym odchadzaju bylinky a cuduju sa...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
Ja sa skor čudujem ludom ktorý majú možnost si niečo vlastné dopestovat a nevyužijú ju-niekedy bola sem tam kravka prípadne ovca ,koza na dvore,hydina a doma zelenina sa pestovala pre vlastnú potrebu pestovala,prípadne zemiaky, kukurica,fazula a pod na zalubovej,áno teraz je iná doba,ale aj tak je lepšie si dopestovat niečo kvalitné domáce aj ked sa dá výhodne v obchode kúpit,ale domáce je domáce a nejaké náklady a dajú aj ušetrit./kompostovanie, dopestovanie semien a priesad pre vlastnú potrebu atd/-predtým sa niečo aj na trhoviska ušlo,teraz dedinčania ešte aj zeminu pod kvety z hypermarketov kupujú,čo my pripadá ironické,neverím žeby na dedine sa nenašiel zdroj kvalitnejšej zeminy ako tej kúpenej v ktorej často všetko scípa.
Akurat s tymi semenami by som nepokusala stastie a pekne kazdy rok kupila osvedcenu kvalitu. Je pravda, ze su rozdiely medzi osivarmi a treba si vediet dobre vybrat. Ale chytat semeno, to tak maximalne z nejakych kvietkov pre radost. Este by pri chytani semena clovek nadabil na hybridy a mal by potom z toho figu borovu...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Akurat s tymi semenami by som nepokusala stastie a pekne kazdy rok kupila osvedcenu kvalitu. Je pravda, ze su rozdiely medzi osivarmi a treba si vediet dobre vybrat. Ale chytat semeno, to tak maximalne z nejakych kvietkov pre radost. Este by pri chytani semena clovek nadabil na hybridy a mal by potom z toho figu borovu...
Už som niekde o tých semiačkach písal, niektoré cudzoopelivé rastliny majú izolačné vzdialenosti vo voľnej prírode aj 1000m, to máme pri výrobe elity veľmi veľké problémy aby sa nám niečo neprepelilo, to sa už oplatí vyrobiť v uzavretom fóliovníku s rodinkou čmeliakov. Jeden rok sme vysadili uhorky novošľachtence na poli, a ani 50 metrov od nich si vysadila jedna pani v záhradke pás uhoriek, tá nadávala keď ich musela všetky vytrhať, ešte že sme ju odškodnili.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
Už som niekde o tých semiačkach písal, niektoré cudzoopelivé rastliny majú izolačné vzdialenosti vo voľnej prírode aj 1000m, to máme pri výrobe elity veľmi veľké problémy aby sa nám niečo neprepelilo, to sa už oplatí vyrobiť v uzavretom fóliovníku s rodinkou čmeliakov. Jeden rok sme vysadili uhorky novošľachtence na poli, a ani 50 metrov od nich si vysadila jedna pani v záhradke pás uhoriek, tá nadávala keď ich musela všetky vytrhať, ešte že sme ju odškodnili.
Haha, no viem si predstavit... To musi byt zaujimave, ked to tak chodite kontrolovat, ci v okolo nic "nebezpecne" nemate.
A v takej zahradke na dedine si kazdy zasadi pasik sladkej papriky, pasik stiplavej papriky, fefky, almy a cojaviemcoho, takze by to mal velmi zaujimave, keby si chytal semiacka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať