Zavrieť

Porady

Odkvapová rúra, daždová voda

Dobry den , chcela by som sa opýtat , že sused si dal odvapovú rúru do nášho dvora , ma podlhovastý dom a na obidvoch koncoch domu má tú rúru, ked prší vo dvore máme menší potok, je to takto v poriadku?
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

verads Pozri príspevok
Ked sused začal stavat ,tak sme dostali aj my papiere , že musíme suhlasit , ale to tam nebolo ,že kde bude mat odkvapovú rúru .
To je omyl, nemuseli ste súhlasiť. Boli ste účastníkmi stavebného konania a v zákonnej lehote ste mohli podať námietku. Nemuseli ste súhlasiť s tým, aby sused staval na hranici pozemku, aj keď predchádzajúci starý domček, ktorý zbúral, tam stál. Lenže ten bol stavaný možno za Márie Terézie a vtedy platili iné zákony ako dnes - čo sa týka minimálneho odstupu od susedovho pozemku tak určite. Čo sa týka moci a peňazí - tak tie sa ani veľmi nezmenili...Ale škoda už plakať nad rozliatym mliekom. Tak si aspoň nedaj upierať tie svoje vlastnícke práva, ktoré ešte máš - resp. na ktoré Ti ten podarený sused ešte nesiahol, keď už sú tí Vaši nájomníci - nevidiaci...
2 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dakujem , ja si myslím , že už bol skolaudovany , bývajú už v nom myslela som tak , že drobné úpravy sa ešte dokončuju. no budem musiet sa s nim porozprávat. Som aj ja zvedavá ako zareaguje, inak doteraz sme nemali žiadne problémy , (vlastne tam ani nebývame aké by aj ) A ešte by som sem vedela niečo napísat čo by prekvapilo každého , ale radšej pomlčím . Ja sa vyhýbam hádkám a konfliktom, mám vysoký tlak, cukrovku atd... a manžel sa tiež nechce s nikým natahovat. Ale toto sa musí vyriešit...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To že tam bývajú, neznamená, že bol aj skolaudovaný. Má pridelené súpisné číslo? Ak áno, stavba bola skolaudovaná. Ale je možné, že ho pridelené má, len ho nemá na dome a možno ani nikdy mať nebude... Môžeš si pozrieť susedov list vlastníctva na www.kataster.sk. Alebo sa stačí spýtať poštárky, na akú adresu im chodí pošta... Daj vedieť, ako to dopadlo, keď hodíš reč so susedom. Držím palce.
Naposledy upravil Oliwa : 09.06.11 at 14:02
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Lenže ten bol stavaný možno za Márie Terézie a vtedy platili iné zákony ako dnes - čo sa týka minimálneho odstupu od susedovho pozemku tak určite. Čo sa týka moci a peňazí - tak tie sa ani veľmi nezmenili...


Ano , máš pravdu ,bol to velmi stary dom ,ako aj ten náš , vyše 100 ročný
ja keby som bola taka , tak by som mu mohla podkúrit , on tam mal firmu a hluk tam bol neznesitelny a smradu až až, preto sme tam aj prestali chodievat, teraz odkedy si postavil domček asi tam nie je už taky hluk firma sidli asi inde...pred našim domom som nikdy nevedela zaparkovat vždy bolo obsadene, ani sme, len necekli radšej sme my odparkovali inde, a teraz ked tam pred nim dcera zaparkuje na 5 minut už sa mu to nepáči. Raz tam parkovala cca 5 max 10 minut kým som niečo zaniesla do domu . Vyšiel von a opýtal sa či dostal nove auto ked tam stoji pred jeho domom a dcera nevedela na čo cieli , potom mi to doma povedala , že kym som ja bola vnutri sused bol vonku. ja som hned vedela na čo mieril... dcere som povedala nech tam neparkuje ,on tam ma široky chodnik aj na 5 aut a my mame travnik na parkovisku , vtedy pršalo a dcera sa tam postavila .
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..z toho všetkého mám pocit, že sa ho bojíte.., je to nejaký podnikateľ?????alebo čo....
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Bát sa ho ? nemám dôvod, ja sa nikoho nebojím , len chorôb ...neviem či ešte podniká, aj môj manžel podnikal do marca tochto roku, no neviem ako to s tým súvisí. Jednoducho nechcem konflikt , ale ja som ho nezačala ....
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

lienocka001 Pozri príspevok
okamzite zajst na obecny urad a nahlasit to ... starosta to musi riesit.. je predsa dane zakonom ze dazdovu vodu musi kazdy odvadzat na svoj pozemok ci uz trativod alebo kanalizacia...
normalne tam zajdi a starosta nech zjedna napravu...
aj my máme podobný problém, chcem sa spýtať, aký zákon to rieši?
dakujem
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Verads, v dnesnej dobe si ľahko na svoje otázky dokážeš odpovedať sama.
Aké sú hranice pozemku? nájdeš na katasterportáli. Je tam aj mapa(žiaľ nie všetkých oblastí). Na tej mape si vieš zmerať napr. vzdialenosti od Tvojho domu. Tým zistíš aj či nie je náhodou aj kus jeho parkoviska na Tvojom pozemku.
Či má skolaudované? Takisto na katasterportáli- má pridelené súpisné číslo.
Či podniká? Aj keď to nesúvisí s problémom tak info na orsr al. zrsr.
S tým odkvapom. Dôrazne ho upozorni, že si neželáš, aby dažďovú vodu odvádzal na Tvoj pozemok. Ak neuposlúchne, čo asi nie, tak to nahlás na stavebný úrad. Ohľady na neho neber, on na Teba tiež neberie.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať