Zavrieť

Porady

Nákup tovaru od súkromnej osoby

Poskytujem úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. ...viac
Zdravím Vás,
mal by som otázočku ohľadne nákupu notebooku na pracovné účeli od jednej osoby a preto sa chcem spýtať, ako si ho môžem dať do výdavkov do DP.
Vypíšem výdavkový pokladničný doklad bez DPH?
Som platca DPH.
Ďakujem.
Usporiadat
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
alusa783 - dakujem a kolko je ta hranica nad ktoru uz by som musel dat danove priznanie? myslim nad kolko nemam predavat rocne tovar, vlastne mam len 2 polozky - notebook 350 euro a mobil do tych 600 tak to je ok?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alusa783 Pozri príspevok
ohladom knihy ti neviem povedat isto, ale ano iba ak by ti 1 firma vyplatila viac ako 100 000sk za rok vtedy je povinná ta firma nahlasit na DU
a myslím že tu knihu môžeš kupit cez KP zmluvu ved je to odborna literatura a bude služit na podnikanie

ps. ale nekupuj vela od sema lebo na konci roka bude musiet robit DP a ešte ta danovaci ošklubu skus to rozložit po trochu na rodičov, surodencov bolo by to asi lepšie
Na základe čoho ho ošklbú?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mr2 Pozri príspevok
alusa783 - dakujem a kolko je ta hranica nad ktoru uz by som musel dat danove priznanie? myslim nad kolko nemam predavat rocne tovar, vlastne mam len 2 polozky - notebook 350 euro a mobil do tych 600 tak to je ok?
Ty bez živnosti nemôžeš predávať tovar.
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
marjankaj - majetok som myslel nie tovar
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mr2 Pozri príspevok
marjankaj - majetok som myslel nie tovar
A ako my máme vedieť, čo všetko predávaš?
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

v tejto téme ohladom danových priznaní FO niesom moc v obraze, ale ked sa robí DP FO určite si to tam musí uviest (kedže nad 100 000 sk sa to aj musí nahlasovať) a určite to neni len tak na paradu nie? najdu si niečo aby musel platit kedže mal príjem z predaja (ale fakt v tejto teme niesom v obraze)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alusa783 Pozri príspevok
v tejto téme ohladom danových priznaní FO niesom moc v obraze, ale ked sa robí DP FO určite si to tam musí uviest (kedže nad 100 000 sk sa to aj musí nahlasovať) a určite to neni len tak na paradu nie? najdu si niečo aby musel platit kedže mal príjem z predaja (ale fakt v tejto teme niesom v obraze)

Keďže to asi nemal v majetku, tak to nemusí uvádzať v DP a ak nemá iné príjmy, tak nemusí podávať daňové priznanie. To že ho sro "bonzne", na to nemá vplyv.
§ 9
Príjmy oslobodené od dane
c) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
Dobry deň prajem, mam jednu otazocku, spytam sa v tejto teme. Oslovilo ma zariadenie kde žiju postihnute deti, ktore maluju hodvabne šatky, či by som mohol predavať tieto výrobky vo svojej predajni. Najlepsie by to bolo nejak na komis ale nakupoval by som ich nie priamo od zariadenia ale od klientov (svojpravnych,dospelych).
ako to predavat oficialne a na komis?
spravit kupno-predajnu zmluvu na klientovo meno s číslom OP a bydliskom? alebo da sa to aj inak?
plz pomozte
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
vie niekto poradit??
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
snad tentoraz otazku vid 3 prispevky hore
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

pekný deň, viete mi poradiť, či je "košér" ak szčo (manželka) odkúpi prostredníctvom kúpnej zmluvy od svojho manžela (FO) registračnú pokladňu..... ide teda o to, že nemali hneď peniažky a manžel ju kúpil cez Quatro na svoje meno. či ju teda môže manželka o nejaký ten deň na to od neho hneď odkúpiť. ďakujem....
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

nevie mi nikto odpovedať?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať