Zavrieť

Porady

Aký je trest za krádež bicykla?

Zdravim,neviete nahodou, aky je u nás trest za krades bicykla? Kamoška ukradla bicykel za 200 eur, prišli jej na to, vratila ho a teraz ju dotyčný chce nahlasiť. Spravila priestupok,ci ako? Navyše je trošku psychicky mimo, je jasne že ju jej choroba neospravedlnuje a ani ju neovplyvnila k tej kradeži. Nie je zbavena svojprava,je za seba zodpovedna.Co jej moze hroziť?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    priestupok proti majetku §50,priestupk. zákona. výška škody do sumy minim. mzdy
    http://www.podnikam.webnoviny.sk/min...-je-317-/19358
    § 50
    Priestupky proti majetku

    (1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.

    (2) Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 331 eur.

    reneme je offline (nepripojený) reneme

    reneme
    Dakujem,velmi pekne.Este by ma zajímalo kedy je krádež len priestupok a kedy už trestný čin? je to limitované sumou ukradnutej veci?Dakujem

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Limit je hodnota veci. Vsetky skody od sumy 266,- eur vyssie su uz trestny cin (kradeze).

    Ale ak spacha za posledny rok od spachania priestupku este raz kradez, uz je trestny cin, aj keby islo o pasteku za 20 centov.

    Ak ho vrati a neposkodeny, urad je da pokutu okolo 50 eur +/- a ma zaznam o priestupku...
    kto mi poradi mal som jeden priestupok 8.9.2011 za krades zaplatil som 136eur. a teras mam zase krades ale uz mam sud krades bicikla co stoho mozemn mat mozete mi napisat aj na pokec lejto15 alebo na fb juhas adrian dakijem

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Niekedy sa dotyčná osoba može vyhnúť trestu, no hanba ostáva.

    Mne z uzamknutej kočíkarne zmizol bicykel Lady 26, ktorý som tam mal uschovaný , a ktorý som kúpil od kamaráta za 500 SKK

    Dnes /cca po 2 rokoch od krádeže/, bicykel dotyčný moj sused bezostyšne používa, dokonca ho necháva stáť uzamknutý v stojane pred panelákom,
    Čo by ste mi poradili , čo mám robiť ??
    Mne sa nejedná o bicykel za 500 SKK /16,60 eur/ takých bicyklov si možem kupiť hneď zajtra aj 50,
    ale ten sused , čo mal odvahu mi ho ukradnuť, je posledná socka, chudák a bezprizorné hovädo
    a prajem mu aby v strašných bolestiach skapal.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Juhas Adrian Pozri príspevok
    kto mi poradi mal som jeden priestupok 8.9.2011 za krades zaplatil som 136eur. a teras mam zase krades ale uz mam sud krades bicikla co stoho mozemn mat mozete mi napisat aj na pokec lejto15 alebo na fb juhas adrian dakijem
    poradím ti: nekradni a nebudeš sa musieť pýtať na trest

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    reneme Pozri príspevok
    Zdravim,neviete nahodou, aky je u nás trest za krades bicykla? Kamoška ukradla bicykel za 200 eur, prišli jej na to, vratila ho a teraz ju dotyčný chce nahlasiť. Spravila priestupok,ci ako? Navyše je trošku psychicky mimo, je jasne že ju jej choroba neospravedlnuje a ani ju neovplyvnila k tej kradeži. Nie je zbavena svojprava,je za seba zodpovedna.Co jej moze hroziť?Ďakujem.
    musíš napísať viac, ako, komu, kde ho ukradla? iba tak si ho zobrala na ulici?
    avalik hadam je to uz vyriesene, vzhladom na datum zalozenia temy
    mattto som si nevšimol

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Juhas Adrian Pozri príspevok
    kto mi poradi mal som jeden priestupok 8.9.2011 za krades zaplatil som 136eur. a teras mam zase krades ale uz mam sud krades bicikla co stoho mozemn mat mozete mi napisat aj na pokec lejto15 alebo na fb juhas adrian dakijem
    Do dvoch rokov väzenia.

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Pre reneme

    Mattto sa ťa pýta správne, pretože aj krádež vecí do 200 euro, ak je spáchaná vlámaním, je už prečinom (trestným činom) a nie priestupkom. Ak bicykel odcudzila z uzamknutého priestoru za použitia vlámania, alebo násilím prekonala nejaký mechanizmus, ktorým bol bicykel zabezpečený proti odcudzeniu, nepôjde už o priestupok, ale trestný čin. V tomto prípade výška škody nie je podstatná.

    Pre Juhas Adrian

    Svoju otázku si mal položiť ešte pred 8.9.2011. Pre teba je jednoduchá rada - nekradni. A ak kradneš - tak si to poriadne odser. Predpokladám, že ten bicykel si nutne potreboval na prežitie... Nepodmienečný trest pravdepodobne nedostaneš, ale tebe by možno ani nebol na škodu, mal by si čas sa napríklad doučiť materinský jazyk...
    avalik ??? na ktory prispevok reagujes?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.