Zavrieť

Porady

JEDNORAZOVY PRIJEM

Bep Bep

Bep je offline (nepripojený) Bep

Viem ,že už toho bolo popisane viackrat ale chcel by som konkretnu radu.
Som SZČO pracujem sam a sem tam mi vypomaha otec dôchodca.Aky jednorazovy prijem mu môžem vykazať aby som si urobil daňovy vydavok a on nemusel podať DP.Nebyvame spolu čiže nemôžem urobiť zmluvu o prenajme mam svoju prevadzku.
Ďakujem




Prosim nikto?
Naposledy upravil Bep : 11.01.06 at 11:15
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

somij
Naozaj nemusí podať daňové priznanie zamestnanec, ktorý má okrem zamestnania len príjem z prenájmu do 22900 Sk? V zákone som to nenašla, ale zase je divné dať DP B slen s príjmami zo zamestnania.
Už som to pochopila, nemusí.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
občan je iba zamestnancom.
Po niekoročných súdnych ťahaniciach mu bývalý zamestnávateľ na základe súdneho rozhodnutia vyplatil dodatočne mzdu (ale bruttio - 11500)
a súdom nariadené úroky z omeškanie (tiež brutto - 17500).
Musí podať sám DPFO - typ A, alebo môže požiadať terajšieho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.
Musí vôbec tieto sumy dodaniť (po odpočítaní oslobodenej sumy)?
Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam...............
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KEJKA Pozri príspevok
občan je iba zamestnancom.
Po niekoročných súdnych ťahaniciach mu bývalý zamestnávateľ na základe súdneho rozhodnutia vyplatil dodatočne mzdu (ale bruttio - 11500)
a súdom nariadené úroky z omeškanie (tiež brutto - 17500).
Musí podať sám DPFO - typ A, alebo môže požiadať terajšieho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.
Musí vôbec tieto sumy dodaniť (po odpočítaní oslobodenej sumy)?
Ďakujem.
Moja úvaha:
Je zamestnaný, teda zrejme si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku v zamestnaní. Vyplatené sumy sú zdaniteľným príjmom (totiž ide o mzdu, aj keď nie za súčasné obdobie). Jeho celkový príjem za rok 2007 asi prekročí súmu 47808,- SK (hranicu na podávanie DP, resp. požiadanie o RZD). 11500 by som zaradil do §5 zo závislej činnosti, a úroky z omeškania do § 8.

P.S. Nie som si istý správnosťou mojej úvahy. Potvrďte alebo vyvráťte prosím.

Doplnenie: A samozrejme, že bude podávať DP typu B.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 04.01.08 at 21:29 Dôvod: doplnenie typu daňového priznania
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja tiež nejako tak uvažujem......
1. RZD asi neprichádza do úvahy. Nenapadlo ma však, že ten príjem na základe súdneho rozhodnutia pôjde pod §5, ale súhlasila by som.
2. §8 - 40% výdavkov asi neprichádza do úvahy (?)
lenže výdavky na právnika tam boli, súvisia s celým prípadom, mali by sa dať uplatniť.

3. a ešte mal iný príjem a to 21000 Sk nájomné (?), resp. je to odplata za súhlas pre stanovenie sídla firmy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=KEJKA;602215]ja tiež nejako tak uvažujem......
1. RZD asi neprichádza do úvahy. Súhlas (má aj iné príjmy, nie len podľa §5)Nenapadlo ma však, že ten príjem na základe súdneho rozhodnutia pôjde pod §5, ale súhlasila by som.
2. §8 - 40% výdavkov asi neprichádza do úvahy (?)
lenže výdavky na právnika tam boli, súvisia s celým prípadom, mali by sa dať uplatniť. Výdavky na právnika by som uplatnil.

3. a ešte mal iný príjem a to 21000 Sk nájomné (?), resp. je to odplata za súhlas pre stanovenie sídla firmy.Podľa toho ako je postavená zmluva sa to môže považovať aj za prenájom sídla (viď. firmy, ktoré ponúkajú služby officehouse), ale na druhej strane tento príjem nepresahuje 5x živ.minima, a keď to považujem za najomné, tak do DP nebudem dávať[/quote]

..........................................
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kejka musím takto poďakovať za bodík, ss-ky máš momentálne stopnuté. ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať