Zavrieť

Porady

doklady k žiadosti o rozvod

1.jedným z dokladov je potvrdenie o trvalom pobyte manželov.mám problém vydokladovať trvalé bydlisko manžela,nie je totiž prihlásený na adrese,kde spolu bývame.Mne bez jeho OP toto potvrdenie nevydajú,on odmieta si toto potvrdenie vyžiadať.Ja prístup k jeho OP nemám a neviem,či má vôbec platný OP.Môžem poslať žiadosť aj bez doloženia jeho trvalého pobytu?
2.v akej hodnote kolok? musím ho priložiť k žiadosti alebo sa to dá aj dodatočne nejako zaplatiť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Daj si vystaviť potvrdenie o tvojom trvalom pobyte a nech tam dajú poznámku, že manžel tam nemá TP. Mne to takto prešlo v pohode.

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Doklad, ze ste manzelia, inak by nebol ani rozvod.

    Sudny poplatok (dost vysoky) vas vyzve sud, ak neviete. A ostatne doklady, ktore povazujete za potrebne.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    twe Pozri príspevok
    Doklad, ze ste manzelia, inak by nebol ani rozvod.

    Sudny poplatok (dost vysoky) vas vyzve sud, ak neviete. A ostatne doklady, ktore povazujete za potrebne.
    prečítaj si ešte raz otázku č.1.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    pre všetkých,ktorí nevedia čítať: ako mám dokladovať spoločný trvalý pobyt,keď také niečo neexistuje??

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Aňuška Pozri príspevok
    Daj si vystaviť potvrdenie o tvojom trvalom pobyte a nech tam dajú poznámku, že manžel tam nemá TP. Mne to takto prešlo v pohode.
    ďakujem,konečne niečo užitočné.

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Gina Er Pozri príspevok
    pre všetkých,ktorí nevedia čítať: ako mám dokladovať spoločný trvalý pobyt,keď také niečo neexistuje??
    V prvom rade sa nauc citat ty, pretoze Buchač to jasne napisal v 1. prispevku:


    Navrh sa podava na súde, v ktorého obvode mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, za podmienky, že v obvode tohto súdu býva aspoň jeden z manželov; ak nie je takýto súd, je príslušný všeobecný súd odporcu, a ak nie je ani taký súd, príslušný je všeobecný súd navrhovateľa.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    twe Pozri príspevok
    V prvom rade sa nauc citat ty, pretoze Buchač to jasne napisal v 1. prispevku:


    Navrh sa podava na súde, v ktorého obvode mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, za podmienky, že v obvode tohto súdu býva aspoň jeden z manželov; ak nie je takýto súd, je príslušný všeobecný súd odporcu, a ak nie je ani taký súd, príslušný je všeobecný súd navrhovateľa.
    vidím,že ani Ty nevieš čítať,ja som sa nepýtala,kam mám podať žiadosť

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Gina Er Pozri príspevok
    vidím,že ani Ty nevieš čítať,ja som sa nepýtala,kam mám podať žiadosť
    Ale prave to je odpoved na tvoju otazku, co sa pise vyssie, pretoze:

    Ak sa neda vydokladovat posledny spolocny trvaly pobyt (lebo uz nie je a pod.), ako je to zrejme v tomto pripade, tam sa ide podla prislusnosti sudu odporcu a az tak navrhovatela. Len zrejme doslo k nedorozumeniu a preto som aj ja rozpraval o dalsich veciach potrebnych k podaniu navrhu.

    lucka165 je offline (nepripojený) lucka165

    lucka165
    Ludia,ja mám taký problém,že...Podala som si žiadsoť o rozvod a súd ma obratom vyzval na potvrdenie o poslednom spoločnom bydlisku.Ale....ked sme sa vzali,išli sme bývať do prenájmu,kde sme žili dva roky,až do rozchodu, to sa zdokladovať nedá,boli sme tak povediac na čierno.Na občianskom máme každý iné trvalé bydlisko.Tak ako to mám vydokladovať?Dakujem za odp.

    lordkelt je offline (nepripojený) lordkelt

    lordkelt
    Mam taku otazku, špecificku. S manželkou sme na rozvode dohodnuti. Ide mi len o to, čo napisať do hlavičky návrhu na rozvod ako jej trvaly pobyt. Nebyvame spolu už par mesiacov (ja u rodičov, ona u sestry), pretože spoločny byt sme predali. Ona na tom byte mala trvaly pobyt. Keďže sme byt predali, musela si odhlasit trvaly pobyt a neprihlasila sa nikde. Na OP ma este ten stary, kde sme byvali spolu. Čo treba napisať do návrhu.
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.