Zavrieť

Porady

Dovolenka Chorvátsko

Chcel by som sa spýtať či mi neviete niekto poradiť ohľadom ubytovania v Chorvátsku. Potrebujeme apartmán pre 4 osoby, kde budú 2 spálne. ( všade nachádzam len 1 spálňa + obývačka). Ak má niekto tip na konkrétne miesto alebo aspoň dobrú stránku. Vďaka
Usporiadat
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

K tejto diskusii len toľko, že každý si musí skúsiť sám. Na jedno a to isté miesto môžu mať rôzni ľudia úplne odlišný názor - to sa mi potvrdzuje v rôznych diskusiách a takú som mala skúsenosť aj keď som niekedy dávno robila v CK. V každom prípade si treba vedieť dovolenku užiť aj keď tam možno nie je všetko super, ale vychytať z daného miesta maximum. Keď sa mi nepáči najbližšia pláž, treba skúsiť inú. Nesedieť celý pobyt v hoteli či apartmáne, ale poobzerať sa aj po okolitých mestečkách. Treba si o mieste naštudovať čo najviac - teraz v dobe internetu to nie je až taký problém - potom nebude človek prekvapený pozitívami ani negatívami. Dovolenku budeme mať takú akú si ju urobíme. Preto chodíme do Chorvátska, kde si ju organizujeme sami.

Ja ešte pridám niekoľko linkov pre milovníkov chorvátska :
www.chorvatsko.cz
www.chorvatske.cz
www.orbion.cz - sú tam rôzne destinácie
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dievcata, normalne som hotova, ako to Pivko znergoval. Rozmyslam, ci tam vobec ist.

Pre PIVKA- bola by som ti vdacna, ak by si mi ako znalec Chorvatska a Dalmacie ponukol moznost dovolenky podla toho, co si ty myslis, ze je OK.
Ja potrebujem

Apartman- 2 spalne, plus kuchyna- chladnicka a sporak
TV-SAT, WIFI na izbe,klima. Pes v objekte, ale aj na plazi bez obmedzeni- na voditku.
Ak mi ponuknes nieco 100% podla teba zarucene OK, budem uvazovat, dakujem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Idem na istriu uz druhy rok. a som spokojna.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

pivko Pozri príspevok
Ja už tu radšej nič nenapíšem aj keď som bol v HR možno 50x ale take dristy že voda v Jadrane Zaton ma 30c ,alebo že Čiovo je lepšie ako Tučepi a Zadar -Borik , Baška Voda Omiš atd atd .
Od dnes tu bude odborník na HR alaya 1.všetko je to na Yutube
a google a SHMU Dr.Iľko
Už len Tvoja otázka že kde kúpiť na Východe Kuny hovorí o tom ako sa v HR vyznáš
Je síce jedna možnosť ,ale to by si musela byť zamestnancom banky v ktorej je najnajnaj výhodnejší kurz a predali by ti ako zamestnancovi za kurz stred,ale aj ten kurz by bol podľa mňa horší ako kurz v Mjenjacnici v Makarskej na rive.
1 napísal som že voda na plytčine má 30 merané mojim teplomerom,nepísal som že má 30 meraných podľa hydrolog.štandardov to znamená určená hlbka a vzdialenosť.A som tu len pre vnúčatá inak by som sem nešiel.
A drísty sú tých tvojich 50x ja určite cez 20 a tento rok 3x,ale rád si nechám poradiť.Každý je iný.Ja napríklad priamo v Makarskej by som nebol ani zadarmo.Ak vidím na mape 10 radov app. nad plážou,viem,že to nie je pre mňa,nerád ľudí prekračujem.A ešte,človek,čo sa vyzná nemení v žiadnej zmenárni.Alebo poznáš takú kde ti dajú 7,42 a poplatok 0,15€?
Hovorím o tom Zatone,čo je nad Zadarom a v zátoke je 25cm vody do vzdialenosti 50m a nameral som 31 ale radj som napísal 30.Po piesku moji 4-roční vnuci nechcú chodiť,lebo páli.
Naposledy upravil onical : 11.08.11 at 10:45
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jozka56 Pozri príspevok
alaya 1 prečo sa hneváš na pivka, on hovorí len o svojich skúsenostiach, nič na tom nie je zlé. Načo sa obhajuješ, veď ty sama musíš byť spokojná s tým, čo si si vybrala. Ja osobne idem tiež na dovolenku na Istriu a viem, že super bomba to nebude, no a čo...to je moja vec.
Ja sa na neho nehnevam, to si kde zobrala? Ale hodnoti nieco, kde nebol,len z pocuteho. To sa mi nepaci, hned najde 10 negativ niecoho, o com nic nevie.Zneprijemni ti dni pred odchodom.Uz sa ani netesim.Ja keby som hodnotila Baska Vodu, Tucepi, poviem- otras, a niekto sa podla mna zariadi.
Ma rad ine destinacie, ja mu to neberiem.

A ja sa neobhajujem, len som teraz dost v dileme, lebo naozaj uz neviem.

Ty ides niekde a pises, ze uz teraz vies, ze to nebude super. ja som na Ciovo este nebola, takze neviem, ako tam je,.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alaya1 dovolenku si si vybrala poľa svojich predstáv a potrieb, tak si ju nedaj vopred znechutiť. Aj my sme tak dovolenku vyberali, nebude to luxus, ale paráda
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

alaya1 Pozri príspevok
Ja sa na neho nehnevam, to si kde zobrala? Ale hodnoti nieco, kde nebol,len z pocuteho. To sa mi nepaci, hned najde 10 negativ niecoho, o com nic nevie.Zneprijemni ti dni pred odchodom.Uz sa ani netesim.Ja keby som hodnotila Baska Vodu, Tucepi, poviem- otras, a niekto sa podla mna zariadi.
Ma rad ine destinacie, ja mu to neberiem.

A ja sa neobhajujem, len som teraz dost v dileme, lebo naozaj uz neviem.

Ty ides niekde a pises, ze uz teraz vies, ze to nebude super. ja som na Ciovo este nebola, takze neviem, ako tam je,.

Bola som na Istrii aj pred dvoma rokmi, pri Pule, konkretne Fažana. Tento rok sa tam vraciame. Mala "dedinka", apartman rovno na plazi, v plavkach rovno z domu. Ziaden extra luxus, ale klud, pohoda, ziadne preplnene plaze.... kazdy potrebuje iny druh dovolenky. niekto potrebuje preplnene plaze na makarskej kde sa kazdy o seba obtiera. Ja mam ludi dost cez rok, ja chcem ist niekam uplne mimo civilizacie, a preto volim tieto oblasti. More a plaz je aj tam, slnko svieti aj na istrii.

Nic viac nepoterbujem. A je to 6h cesty autom. pre mna ideal
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

Pre alaya1:Mám signál aj na pláži a tak ti môžem povedať,že tvoje požiadavky na app.sú ok,bol som v takom v Duče dokonca aj 2 kúpelne,ale najväčší problém je pes na pláži.Sú majitelia aj keď je ich málo,ktorí dovolia psa v ubytku,ale na pláž nie.To by musela byť malá dedinka bez vybavenia a tam by sa zase ťažko hľadal app. s takým vybavením.Ja som bol asi pred 10 rokmi na Istrii v Karigadore,kde domáci mali nie som si istý či Labradora,skrátka bol to pes,ktorý mal aj laby prispôsobené na plávanie a moje deti sa s ním kúpali a pes sa bez problémov potápal.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Takze ja predsa len na to Ciovo idem, lebo tam nikomu moj pes nevadi, ani v ubytku, ani pri mori pred domom. Apatrman mam presne taky, aky som potrebovala a opisala tu.A ked chcem zabavu a ruch, pijdem lodou za 20 min. do Splitu.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Neviem z akého zdroja to má TV Markíza ,ale teplota vody v mori ktorú udávajú na str.178 TXT je podľa mňa najreálnejšia.
Tak že Zadar 22c., Makarská 24c atd. atd.
Dni sú čoraz kratšie večer je už aj v HR chladnejšie tak že to už bude len klesať a klesať
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Nie je problém zistiť si hodnoty priamo pri zdroji :

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n&param=

Temperatura mora (°C) na Jadranu za 12.08.2011. godine

Postaja \ Termin mjerenja (h) 07 08 11 14 15 17
Božava 23 24
Dubrovnik 24 24
Hvar 24 24 24
Komiža 24 25
Krk 23 23 23
Malinska 23 23
Pula 23 23
Rab 23 24
Rovinj-Sv.Ivan n/p 24
Šibenik 23
Split 23 24
Zadar 22 23

Chodíme do Chorvátska vždy v termíne po 20. auguste a vodu sme mali vždy príjemnú - v už spomínanom Zatone sme mali teplú vodu aj keď bolo chladnejšie. Voda sa výrazne ochladí hlavne, keď je bura. Dážď nemusí znamenať, že sa voda ochladí. Aspoň my máme také skúsenosti.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať