Zavrieť

Porady

Susedov pes

Caute poradaci,

vie mi niekto poradit ako mam postupovat v pripade staznosti na susedovych psov? Byvame v obytnej stvrti so 17-timi rodinnymi domami pricom jeden z nasich susedov má neustale volne pustenych dvoch psov ktori behaju volne po ulici a spinia svojimi vykalmi verejne priestranstva a kedze este nemame oploteny dom, spinia aj na nasom pozemku.

Trva to uz asi 5rokov, pricom ma dozralo ked som videla svoju 2rocnu dceru ako sa v "tom" vrta. Na slusne prosby a ziadosti nas sused nereaguje.

Na mestskej policii nam dali info, ze mame psa odfotit ako "to" robi(co sa mi zda absurdne) ze az potom mozu konat.

Viete mi poradit o inej moznosti napriklad spisania peticie, ako sa pise, kde sa odovzdava atd...pripadne ine rady?


vopred vdaka
Livia
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Majitel psa je zo zakona povinny zabezpecit ,aby sa zviera volne netulalo,nevnikalo na cudzie pozemky a neobtazovalo inych. To by mali policajti vediet. /Ale sme na Slovensku, takze zazraky necakaj ...asi sa caka, pokym pes niekoho pohryzne)

Skus pozriet VZN vasej obce,ake nariadenia mate ohladom zvierat...

Zavolaj par krat odchytovu sluzbu / zvacsa to zabezpecuje mestska policia,ktora odchytava tulajuce sa zvierata a odvaza do utulkov/.
Ked majitelovi pride par krat ucet,tak snad zriadi napravu...
Staci,ak uvedies dovod, ze si na prechadze s dietatom ,obtazuje ta volne behajuci cudzi pes a mas strach,aby vam neublizil.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mestskí policajti by to mali riešiť. S tým odfotením to nie je vôbec nie je absurdné aj policajti musia myť dôkazy, inak je to tvrdenie proti tvrdeniu. A ani policajt nebude stáť a čakať, kedy bude pes káliť. Ale na druhej strane musia riešiť volne sa pohybujúce psy.
Skús im ešte zavolať a povedať, že v zmysle zákona sú povinní riešiť týchto psov, inak sa budete sťažovať primátorovi.
Petíciu by som ti neodporúčala, lebo musíte mať v zmysle zákona petičný výbor a iné k tomu patriace náležitosti.
Stačí spísať sťažnosť, ktorá bude podpísaná viacerými obyvateľmi a zaslať na primátora.
Mesto je povinné sťažnosti riešiť.
0 0
Hana Hanova Hana Hanova

Hana Hanova je offline (nepripojený) Hana Hanova

Bohužial, oficiálnou cestou nič nezmôžeš.
Zvieratá a pes úplne, sú zákonom chránení lepšie ako ľudia. Bojovala som s tým to fenoménom a úspešne rezignovala. (žiaden pes ma neroztrhal - zatial, ani rodinu)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Livia 25 Pozri príspevok
Caute poradaci,

vie mi niekto poradit ako mam postupovat v pripade staznosti na susedovych psov? Byvame v obytnej stvrti so 17-timi rodinnymi domami pricom jeden z nasich susedov má neustale volne pustenych dvoch psov ktori behaju volne po ulici a spinia svojimi vykalmi verejne priestranstva a kedze este nemame oploteny dom, spinia aj na nasom pozemku.

Trva to uz asi 5rokov, pricom ma dozralo ked som videla svoju 2rocnu dceru ako sa v "tom" vrta. Na slusne prosby a ziadosti nas sused nereaguje.

Na mestskej policii nam dali info, ze mame psa odfotit ako "to" robi(co sa mi zda absurdne) ze az potom mozu konat.

Viete mi poradit o inej moznosti napriklad spisania peticie, ako sa pise, kde sa odovzdava atd...pripadne ine rady?


vopred vdaka
Livia
V prvom rade by som riešila vlastné oplotenie a chránila svoje dieťa, aby malo územie, na ktorom sa môže v bezpečí hrať.5 rokov je dosť dlhá doba, aj dva... Žiadny zákon určite neukladá, že musíš mať ohradený pozemok a nepatrím k obdivovateľom betónových čínskych múrov okolo novodobých haciend súčasníkov v štýle môj dom - môj hrad, no keďže nežiješ niekde na lazoch alebo napr. v takom Holandsku, tak v záujme ochrany dieťaťa by som si aj keď len jednoduchým najlacnejším plotom z pletiva pozemok ohradila. Až potom by som riešila susedových psov na ulici a petície...
1 0
Hana Hanova Hana Hanova

Hana Hanova je offline (nepripojený) Hana Hanova

Oliwa Pozri príspevok
V prvom rade by som riešila vlastné oplotenie a chránila svoje dieťa, aby malo územie, na ktorom sa môže v bezpečí hrať.5 rokov je dosť dlhá doba, aj dva... Žiadny zákon určite neukladá, že musíš mať ohradený pozemok a nepatrím k obdivovateľom betónových čínskych múrov okolo novodobých haciend súčasníkov v štýle môj dom - môj hrad, no keďže nežiješ niekde na lazoch alebo napr. v takom Holandsku, tak v záujme ochrany dieťaťa by som si aj keď len jednoduchým či provizórnym plotom pozemok ohradila.Až potom by som riešila susedových psov na ulici a petície...

o tomto presne hovorím.......
prečo ona musí mať oplotenie? Veď ten človek nesmie pustiť voľne behať psa a nie to ho ešte pustiť na súkromný pozemok. Ak má označenie súkromný pozemok tak tam nemá čo hľadať. Ako je to možné, že sused nemá povinnosť si zabezpečiť psa keď ho chce z vlastnej vôle chovať, ale ona má povinnosť sa zabezpečiť aby jej tam nevliezol. Veď to je choré.

Okrem iného má chovateľ povinnosť pozbietať exkrementy svojho miláčika. Aj na verejnom priestranstve. Takže prečo má ona na svojom pozemnku robiť to čo nechce. Ona ten plot nechce, prečo to nerešpktujete?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Hana Hanova Pozri príspevok
o tomto presne hovorím.......
prečo ona musí mať oplotenie? Veď ten človek nesmie pustiť voľne behať psa a nie to ho ešte pustiť na súkromný pozemok. Ak má označenie súkromný pozemok tak tam nemá čo hľadať. Ako je to možné, že sused nemá povinnosť si zabezpečiť psa keď ho chce z vlastnej vôle chovať, ale ona má povinnosť sa zabezpečiť aby jej tam nevliezol. Veď to je choré.
no veď práve že nemá zabezpečený svoj pozemok
a ako je to možné, že sused nemá povinnosť si zabezpečiť svoj pozemok, aby ten pes tam nebehal? a sused predsi na ten pozemok psa nepustí, dostane sa tam, lebo nemá plot. keby ten plot tam mal , pes by na jeho pozemku nebehal.
presne ako píše Oliwa, najprv nech si zabezpečí svoj pozemon oplotením, zato pes naozaj nemôže, že oni nemajú plot, nevie čítať a nevie že na cudzí pozemok nesmí.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Nesúhlasím s Vami a nevychádzam z údivu. Majiteľ psa má predsa nejaké povinnosti, nie nemajiteľ psa. Viete, čo stojí obyčajné pletivo, stĺpiky, betón? Prečo ona? Ak mám psa, mám povinnosť zabezpečiť, aby pes nebehal voľne po obci a neobťažoval ostatných. Ak nemám na plot, voliéru a čas na psa, nechovám psa. Ak môj pes napriek opatreniam vybehne, ospravedlním sa. Ale to by sme asi chceli od ľudí veľa. Na Slovensku po slovensky. Obeť sa stane vinníkom a vinník obeťou.

Ja sama mám psa, ale urobila som všetko, aby neutekal. Keď už ma prekabátil aj napriek opatreniam, zvýšili sme plot. To pokladám za korektné správanie a nie to, čo tu píšete.
8 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Barbara Pozri príspevok
no veď práve že nemá zabezpečený svoj pozemok
a ako je to možné, že sused nemá povinnosť si zabezpečiť svoj pozemok, aby ten pes tam nebehal? a sused predsi na ten pozemok psa nepustí, dostane sa tam, lebo nemá plot. keby ten plot tam mal , pes by na jeho pozemku nebehal.
presne ako píše Oliwa, najprv nech si zabezpečí svoj pozemon oplotením, zato pes naozaj nemôže, že oni nemajú plot, nevie čítať a nevie že na cudzí pozemok nesmí.
s týmto ja vôbec nesúhlasím. Pes NESMIE samovoľne behať, má byť na vôcke alebo s doprovodom ktorého poslúcha. Prečo by mala mať Lývia25 nejaké oplotenie, ona to nechce a tým nikoho neobmedzuje že ho nemá, je to jej vec, ale voľne sa pohybujúci pes po dedine alebo meste /alebo alebo.../ to nie je v poriadku a ja by som tiež zavolala "odchytovú službu" a nech si to rieši majiteľ psa. Ja by som ho nielen nafotila ale aj nakamerovala.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Vlastas Pozri príspevok
s týmto ja vôbec nesúhlasím. Pes NESMIE samovoľne behať, má byť na vôcke alebo s doprovodom ktorého poslúcha. Prečo by mala mať Lývia25 nejaké oplotenie, ona to nechce a tým nikoho neobmedzuje že ho nemá, je to jej vec, ale voľne sa pohybujúci pes po dedine alebo meste /alebo alebo.../ to nie je v poriadku a ja by som tiež zavolala "odchytovú službu" a nech si to rieši majiteľ psa. Ja by som ho nielen nafotila ale aj nakamerovala.

súhlasím s Tebou, hlavne neobmedzuje svoje dieťa, že nakoľko nemá plot, tak sa dostane aj na cestu ,atd. áno je to jej vec.
ja nehovorím, že pes môže voľne behať, ja hovorím, že ten pes nevie čítať, a tým pádom nevie, že na cudzí pozemok nesmie.

p.s. toto mám najradšej, keď niekto založí si tému a potom sem ani nepáchne
0 0
Hana Hanova Hana Hanova

Hana Hanova je offline (nepripojený) Hana Hanova

Vlastas, aspoň vidíš prečo píšem že oficiálnou cestou si nič nezmôže. Pretože na úradoch sedia paničky ktoré majú takýto názor viď. Barbara.
Nevidím, nepočujem a daj mi pokoj. Keď ti niečo vadí tak sa staraj. Nechápem tento postoj, ale je veľa ľudí ktorí takto rozmýšlajú. Nechcú si predstaviť seba v pozícii druhého, ako by sa mi pačilo keby mi to robil niekto druhý. Ale to je už iná téma....
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Hana Hanova Pozri príspevok
Vlastas, aspoň vidíš prečo píšem že oficiálnou cestou si nič nezmôže. Pretože na úradoch sedia paničky ktoré majú takýto názor viď. Barbara.
Nevidím, nepočujem a daj mi pokoj. Keď ti niečo vadí tak sa staraj. Nechápem tento postoj, ale je veľa ľudí ktorí takto rozmýšlajú. Nechcú si predstaviť seba v pozícii druhého, ako by sa mi pačilo keby mi to robil niekto druhý. Ale to je už iná téma....

ale prosím ťa Hanka prečo útočíš na mňa pre toto čo si uviedla v tomto tvojom príspevku,

""Zvieratá a pes úplne, sú zákonom chránení lepšie ako ľudia. Bojovala som s tým to fenoménom a úspešne rezignovala. (žiaden pes ma neroztrhal - zatial, ani rodinu)""

a ty si vieš predstaviť seba v pozícii toho druhého? teraz sa ťa nepýtam pre tento konkrétny prípad. a pokiaľ viem, každý môže vysloviť svoj názor a buď s tým stotožním alebo nie, a nebudem útočiť na nikoho, kto má iný názor ako ja
viď etiketu Porady

majú si zabezpečiť svoj pozemok oplotením obaja a basta,
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
u nás na dedine sa to rieši cez OU. Keď pobehuje pes po dedine treba zavolať na OU ten vyhlási v miestnom rozhlase /popíše psa, alebo podľa známky všetko o psovi zverejní/ a ak sa neurobí náprava OU zavolá "odchytovku" a tiež to vyhlási v miestnom rozhlase, že sa robí odchyt voľbe behajúcich psov. A môžem povedať že to má svoje kladné účinky. Ale všetko je to o zodpovednosti majiteľov psov a o chcení pracovníkov OU.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Barbara Pozri príspevok
majú si zabezpečiť svoj pozemok oplotením obaja a basta,
Nie Barbara, zabezpečiť psa pred voľným behaním a túlaním , je povinný majiteľ psa.
A má to spraviť auomaticky, prirodzene, proste prevziať zodpovednosť za svojho psa bez výziev, hádania, žalôb a sťažovania sa susedov.
0 0
Hana Hanova Hana Hanova

Hana Hanova je offline (nepripojený) Hana Hanova

Barbara Pozri príspevok
ale prosím ťa Hanka prečo útočíš na mňa pre toto čo si uviedla v tomto tvojom príspevku,

""Zvieratá a pes úplne, sú zákonom chránení lepšie ako ľudia. Bojovala som s tým to fenoménom a úspešne rezignovala. (žiaden pes ma neroztrhal - zatial, ani rodinu)""

a ty si vieš predstaviť seba v pozícii toho druhého? teraz sa ťa nepýtam pre tento konkrétny prípad. a pokiaľ viem, každý môže vysloviť svoj názor a buď s tým stotožním alebo nie, a nebudem útočiť na nikoho, kto má iný názor ako ja
viď etiketu Porady

majú si zabezpečiť svoj pozemok oplotením obaja a basta,

prosím Ťa neber to osobne, neutočím na Teba, ak si Ti to tak vyčítal omlúvam sa.
Reagovala som na dotaz ako si má Livia 25 poradiť s tým susedom. A stále trvám natom, že si oficiálnou cestou nepomôže. Ak si bude chcieť pomôcť musí sa ona sama susedovi postaviť. (Ako to už je na ichrozhodnutí - sťahovanie, plot, pes, lev ) Žiaden úrad to za ňu nespraví. Pretože ani pri najlepšej vôly tie paničky nato nemajú čas, ani možnosti. A tie nekonečné dokazovania a preverovania a svedectvá..... nato dnes nikdo nemá čas. Ak je sused taký bezcharaktený bude kašlať aj na úrady.

toto je zase môj názor
Naposledy upravil Hana Hanova : 14.06.11 at 08:49
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
Nie Barbara, zabezpečiť psa pred voľným behaním a túlaním , je povinný majiteľ psa.
A má to spraviť auomaticky, prirodzene, proste prevziať zodpovednosť za svojho psa bez výziev, hádania, žalôb a sťažovania sa susedov.

jasne, že je povinný, veď som to nikde nepísala, že nie je, ale ja som to myslela tak, že keď zadávateľka si s ním nevie rady, tak nech oni oplotia svoj pozemok.teda aby tam ten pes nebehal. ale zrejme majiteľ psa nato z vysoka s....,lenže potom nechápem, že vlastne načo mu je ten peskeď mu nemá strážiť jeho pozemok
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Hana Hanova Pozri príspevok
o tomto presne hovorím.......
prečo ona musí mať oplotenie? Veď ten človek nesmie pustiť voľne behať psa a nie to ho ešte pustiť na súkromný pozemok. Ak má označenie súkromný pozemok tak tam nemá čo hľadať. Ako je to možné, že sused nemá povinnosť si zabezpečiť psa keď ho chce z vlastnej vôle chovať, ale ona má povinnosť sa zabezpečiť aby jej tam nevliezol. Veď to je choré.

Okrem iného má chovateľ povinnosť pozbietať exkrementy svojho miláčika. Aj na verejnom priestranstve. Takže prečo má ona na svojom pozemnku robiť to čo nechce. Ona ten plot nechce, prečo to nerešpktujete?
Zadávateľka oplotenie nemusí mať. A z nej príspevku vôbec nie je jasné, či ho majiteľ psov má alebo nemá. Ja som predpokladala, že ho má. Píše, že psy voľne behajú po ulici. To je podľa mňa cesta, chodníky a neohradené voľné priestranstvá. Nepredpokladám, že zadávateľka má umiestnené označenie súkromný pozemok. A keby aj, tak ako to tu ktosi spomenul, tým psom je to fakt jedno, čítať to nebudú. Pýtala sa aj na iné rady... Tak som napísala, ako by som to riešila ja. Lebo bezpečnosť dieťaťa je podľa mňa prvom mieste, aj keď samozrejme viem, že stĺpiky či pletivo tiež nie sú zadarmo. Ale zasa ako provizórium nemusia byť podľa najnovšej módy, aspoň dočasne. Mám dojem, že sa jedná o novostavbu, tak sa snáď oplatí investovať aj do bezpečnosti vlastného dieťaťa, nielen do bývania...Nevidím dôvod na takúto podráždenú reakciu.Nejde totiž len o psov. Dvojročné dieťa je živé striebro, ak ho chce ustrážiť bez ujmy na zdraví, bude mať čo robiť, aby nevybehlo na cestu bez dozoru, trebárs keď bude vonku vešať prádlo... Mala som malé deti, sused psa a bývali sme v ohradenej bytovke, takže viem, o čom hovorím. Pes bol malý, no veľmi nepríjemný, štekal na všetko, čo malo kolesá - kočíky, bicykle, raz potiahol za nohavicu chlapca od susedov s bicyklom, čo bol u nás na návšteve, a odvtedy sa ho deti veľmi báli. Roky trvalo, kým som ich zbavila tejto traumy. Dnes nemajú problém pohladkať vlčiaka na rohu ulice, no začali sme sa s ním kamarátiť /pre istotu/, keď bol ešte šteniatkom... Keď sme išli okolo plotu zo školy, dostal zvyšok desiatej, ak náhodou niečo zostalo... Dnes vrtí chvostom zakaždým, keď vidí školskú tašku či igelitku s nákupom a nie je problém, ani keď je občas na ulici.Nezastávam sa majiteľa psov ani psov. To, že preňho v prvom rade platia isté pravidlá, by malo byť samozrejmosťou.
PS: Bez irónie a urážok, ale zaujímalo by ma, či tie psy behajúce po ulici nikomu z tých ostatných 16 domov nevadia... Alebo majú všetci ploty, alebo nikto z nich nemá malé deti? Ak by si sa dala na tú petíciu, či čo to chceš spisovať, všetci bez výhrady budú súhlasiť?
Naposledy upravil Oliwa : 14.06.11 at 09:17
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

obrana musi byt primerana utoku, nie slabsia ... dohovaranim, staznostami sa nic nevyriesi, a ten chrapúň sa na tom moze len bavit ...
som jednoznacne za radikalne riesenie, dajte psom nažrať ... nejake fajnove "krmivo" ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To, ci ma Livia 25 plot,alebo nie, je jedna vec...

Ale pes sa sam nema co potulovat po uliciach.
Vela ludi ma strach s cudzich psov. Ja mam rada zvierata,ale tiez prezivam muky,ked ma na ulici obskakuje cudzi pes a majitel nikde...
1 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
bubkoch Pozri príspevok
obrana musi byt primerana utoku, nie slabsia ... dohovaranim, staznostami sa nic nevyriesi, a ten chrapúň sa na tom moze len bavit ...
som jednoznacne za radikalne riesenie, dajte psom nažrať ... nejake fajnove "krmivo" ...

ale prosím ťa, ja by som povedala, že toho"" fajnového papaníčka"" nech dajú nažrať majiteľovi a nie psovi, pes je iba pes, nevie komunikovať.

mimochodom, aby si ty nedopadol tak, že keď budeš potulovať ulicami, niekto ti dá nažrať toho fajnového
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Barbara Pozri príspevok
ale prosím ťa, ja by som povedala, že toho"" fajnového papaníčka"" nech dajú nažrať majiteľovi a nie psovi, pes je iba pes, nevie komunikovať.

mimochodom, aby si ty nedopadol tak, že keď budeš potulovať ulicami, niekto ti dá nažrať toho fajnového
zas tie pseudohumanisticke drísty ... a co ze pes je len pes a nemoze za to ? ked mna alebo moje dieta na mojom vlastnom pozemku ohrozuje cudzí pes, mozem ho aj zastrelit ... alebo mam na svojom pozemku nechat cudzeho psa pohryzt dieta len preto ze pes za to nemoze ? alebo nebodaj s nim zapasit ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať