Zavrieť

Porady

Kúpa auta

Chcem kúpiť nové auto viete mi dať nejaké dobré tipy na nie veľmi veľké ani veľmi malé, nerobím dlhé cesty iba sem tam skôr kratšie vzdialenosti.
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja to ani nikde moc nechcem písať, lebo väčšinou mi nikto neverí, ale nemám dôvod si vymýšľať. Moja spotreba vôbec nie je malá, plne korešponduje so spotrebou uvedenou vo veľkom techničáku a spôsobom jazdy.
Ale je to fakt scifi aj pre mňa, preto mám nočnú moru z kupovania "druhého auta", lebo každý s ktorým o tom hovorím a servisák čo mi ho "spravuje" mi narovinu povedal že s takou spotrebou nech už ani nepočítam, že takéto auta už sa nerobia, ale možno by to vyriešil fakt ten plyn.
prv sa ževraj muselo chodiť 1 x za rok na STK a teraz už normálne každý druhý rok a nádrž sa väčšinou mení po 10 rokoch.
Mimochodom tieto nové splynovače už majú aj primazávanie ventilov, takže motor vydrží ešte viac ako u benzínu, lebo prv sa furt hovorilo že plyn je "suchý" a podpaľujú sa ventily.
Mimochodom dúfam že hovoríme o LPG? lebo CNG je ešte u nás málo rozvinuté a tento plyn sa nedá stlačiť na kvapalinu, takže dojazd na CNG je iba nejakých 300 km.
len stále sa nemôžem dopátrať nejakých "reálnych negatív" spojených s plynom, lebo "dokonalé" nie je hádam nič...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ps: Zbytočne som nebol veľmi dáááááááávno na krajskom kole v rýchlopísaní na mechanickom stroji :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) fakt mi to trvá iba nejakú minútku... niekedy rýchlejšie píšem ako rozmýšľam a potom to 3 x editujem kým mi to dáva zmysel :-))
0 0
Milli30 Milli30

Milli30 je offline (nepripojený) Milli30

Nandrolon Pozri príspevok
ps: Zbytočne som nebol veľmi dáááááááávno na krajskom kole v rýchlopísaní na mechanickom stroji :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) fakt mi to trvá iba nejakú minútku... niekedy rýchlejšie píšem ako rozmýšľam a potom to 3 x editujem kým mi to dáva zmysel :-))
koľko úderov za minútu?:-))...ako si dopadol?kedy to bolo v 93-ťom?:-)))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

nad údermi som rozmýšľal už pred rokom ale neviem presne, mám dojem že okolo 320/min. - ale ruku do ohňa za to nedám...
bolo to asi v 199 /alebo 1995/ a bol som 4-tý, som stresoval a robil viac preklepov, za jednu chybu bolo okolo 10-12 úderov dole, takže rýchlosť O.K., ale chýb viac som mal viac, takže "čistých úderov som mal potom menej, v čistom sa mi zdá okolo 280-290.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bolo to v žiline.
Asi žilinská OA.
0 0
Milli30 Milli30

Milli30 je offline (nepripojený) Milli30

Nandrolon Pozri príspevok
bolo to v žiline.
Asi žilinská OA.
ten rok som skoro uhádla:-)...ale prstoklad používaš stále hej?automaticky:-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Úplne automaticky aj s diakritikou, píšem v jednom kuse denno denne, bez prstokladu by som bol stratený a kopec vecí by mi trvalo 10 x toľko, keďže vyhotovujem aj rôzne správy, akurát už mám spdok dlane opretý o klávesnicu a nie pekne vo vzduchu nad ňou...
a Ty? nejako sa vyznáš, tiež si chodila na OA či ako?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mimochodom strojopis ma fakt bavil, taká odreagovačka, normálne sa dá niečo prepisovať potme kde nevidíš na klávesnicu a rozmýšľať nad úplne niečím iným, proste dá sa prepisovať v pohode a s niekým niečo preberať, to píše už mozog sám podvedome :-))
0 0
Milli30 Milli30

Milli30 je offline (nepripojený) Milli30

Nandrolon Pozri príspevok
Úplne automaticky aj s diakritikou, píšem v jednom kuse denno denne, bez prstokladu by som bol stratený a kopec vecí by mi trvalo 10 x toľko, keďže vyhotovujem aj rôzne správy, akurát už mám spdok dlane opretý o klávesnicu a nie pekne vo vzduchu nad ňou...
a Ty? nejako sa vyznáš, tiež si chodila na OA či ako?
SPŠ, jasne že sa vyznam, aj informatiku ak si ešte pamatáš ten starý textový editor t602:-)))...to vidíš hned aj v práci kto sa neučil prstoklad, ukazováky fungujú :-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

samozrejme, aj T602 aj iné veci ako DBAZA /ekvivalent dBASE III+/ aj tabuľkový kalkulátor.
0 0
Milli30 Milli30

Milli30 je offline (nepripojený) Milli30

Nandrolon Pozri príspevok
samozrejme, aj T602 aj iné veci ako DBAZA /ekvivalent dBASE III+/ aj tabuľkový kalkulátor.
tak hej, už teraz nám to nie je nanič:-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

holúbkovia nie ste náhodou iba tak trošku
0 0
Milli30 Milli30

Milli30 je offline (nepripojený) Milli30

Milli30 Pozri príspevok
tak hej, už teraz nám to nie je nanič:-)
hej, poď späť k téme aké máš auto
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

však som o tom prskolete už písal vyššie a ty?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Nandrolon Pozri príspevok
ja to ani nikde moc nechcem písať, lebo väčšinou mi nikto neverí, ale nemám dôvod si vymýšľať. Moja spotreba vôbec nie je malá, plne korešponduje so spotrebou uvedenou vo veľkom techničáku a spôsobom jazdy.
Ale je to fakt scifi aj pre mňa, preto mám nočnú moru z kupovania "druhého auta", lebo každý s ktorým o tom hovorím a servisák čo mi ho "spravuje" mi narovinu povedal že s takou spotrebou nech už ani nepočítam, že takéto auta už sa nerobia, ale možno by to vyriešil fakt ten plyn.
prv sa ževraj muselo chodiť 1 x za rok na STK a teraz už normálne každý druhý rok a nádrž sa väčšinou mení po 10 rokoch.
Mimochodom tieto nové splynovače už majú aj primazávanie ventilov, takže motor vydrží ešte viac ako u benzínu, lebo prv sa furt hovorilo že plyn je "suchý" a podpaľujú sa ventily.
Mimochodom dúfam že hovoríme o LPG? lebo CNG je ešte u nás málo rozvinuté a tento plyn sa nedá stlačiť na kvapalinu, takže dojazd na CNG je iba nejakých 300 km.
len stále sa nemôžem dopátrať nejakých "reálnych negatív" spojených s plynom, lebo "dokonalé" nie je hádam nič...
S plynom je to tak, ze niekedy si musel ist kazdy rok na prehliadku splynovaca do servisu kde montuju tieto zariadenia. Toto potvrdenie si musel mat aj ked si siel na STK a EK s autom. Teraz uz nemusis ist a ides len rovno kazde 2 roky na STK a EK ( EK sa robi na benzin a aj plyn ). Co sa tyka nadrze na plyn je 3x pevnejsia ako na benzin a meni sa kazdych 10 rokov, resp ze sa da odtlakovat. Este to mazanie co si pisal... To sa dava do japonskych aut. Vraj maju nejake mäksie ventili. Ja mam na plyne nejazdene 160 000km a okrem vymeny sviecok a filtra (kazdych 30-40 000km) som nic nerobil, nemenili sa ani membrany este! Ale tankujem len kvalitny plyn na SLovnafte.... Aj olej ked menim kazdych 15000km, tak je len cierny ale ako novy, nakolko plyn nema karbon. Na motore nic nebadat a pravdu povedat ani na vykone aute... Vela ludi si uz dava plyn lebo zistili, ze ked vela jazdia, tak sa to oplati... Len nasa krasna vlada to zas po.....la! Zase dali dan na plyn, co Fico zrusil. Za Fica stal plyn cca 0.5€ a teraz stoji cca 0.7€ a to je sakra rozdiel... Mne to robi na nadrzi rozdiel 7-8€
Naposledy upravil stanco007 : 15.06.11 at 07:07
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

môžeš mi dať nejaký relevantný údaj že koľko km prejdeš na plyne za koľko centov?
a ešte koľko ti to zožerie benzínu a koľko plynu, rozdiel by mal byť +10 % viac na plyne.
No a napr. to odtlakovanie nádrže sú veľké pálky? Ako často sa musí dať nastaviť "splyňovač" aby bol chod motora O.K., lebo viem že keď je zle nastavený, ide to nahovno...
0 0
Milli30 Milli30

Milli30 je offline (nepripojený) Milli30

stanco007 Pozri príspevok
S plynom je to tak, ze niekedy si musel ist kazdy rok na prehliadku splynovaca do servisu kde montuju tieto zariadenia. Toto potvrdenie si musel mat aj ked si siel na STK a EK s autom. Teraz uz nemusis ist a ides len rovno kazde 2 roky na STK a EK ( EK sa robi na benzin a aj plyn ). Co sa tyka nadrze na plyn je 3x pevnejsia ako na benzin a meni sa kazdych 10 rokov, resp ze sa da odtlakovat. Este to mazanie co si pisal... To sa dava do japonskych aut. Vraj maju nejake mäksie ventili. Ja mam na plyne nejazdene 160 000km a okrem vymeny sviecok a filtra (kazdych 30-40 000km) som nic nerobil, nemenili sa ani membrany este! Ale tankujem len kvalitny plyn na SLovnafte.... Vela ludi si uz dava plyn lebo zistili, ze ked vela jazdia, tak sa to oplati... Len nasa krasna vlada to zas po.....la! Zase dali dan na plyn, co Fico zrusil. Za Fica stal plyn cca 0.5€ a teraz stoji cca 0.7€ a to je sakra rozdiel... Mne to robi na nadrzi rozdiel 7-8€
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Nandrolon Pozri príspevok
môžeš mi dať nejaký relevantný údaj že koľko km prejdeš na plyne za koľko centov?
a ešte koľko ti to zožerie benzínu a koľko plynu, rozdiel by mal byť +10 % viac na plyne.
No a napr. to odtlakovanie nádrže sú veľké pálky? Ako často sa musí dať nastaviť "splyňovač" aby bol chod motora O.K., lebo viem že keď je zle nastavený, ide to nahovno...
Mne do nadrze vojde 32l plynu. Prejdem min 380km ale ja plynovy pedal nehladkam Keby idem setrne, tak prejdem 450km ako predchadzajuci majitel co mi hovoril, ze presiel. A kolko benzinu? No ja mam stary system na plyn a ja si sam prepinam na plyn-benzin. Idem na benzine kym sa motor zahreje a prepnem na plyn. Nove systemy to robia same automaticky. Uz sa len tie myslim montuju. Odtlakovanie neviem kolko stoji a ako to robia len mi to povedali v servise, ze sa to da. Nastavenie splynovaca? To mam od montaze. Tam sa nic nemeni. Ked sa to nastavi malo by to ist ako hodinky... A prave ked sa montuje splynovac do auta, tak sa zisti v akom stave je motor. Ked nie je ok ani plyn nepojde ok...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

s tou spotrebou som to myslel tak že ak by si išiel čisto na benzín, koľko by ti to žralo na 100 km ? pri spôsobe jazdy ako na plyn?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Nandrolon Pozri príspevok
s tou spotrebou som to myslel tak že ak by si išiel čisto na benzín, koľko by ti to žralo na 100 km ? pri spôsobe jazdy ako na plyn?
Fuuu, tak to uz ani presne neviem lebo jazdim stale na plyn Ale niekedy som to mal myslim o 1l viac plynu. Ale vzdy zalezi od stylu jazdy...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať