Zavrieť

Porady

EGYPT

Ja si chcem konečne oddýchnúť na dovolenke, na ktorú odchádzam 17.9.2004 na 2 týždne. Je to EGYPT. Vždy som tam túžila ísť. A vidieť paramídy a chrámy naživo.

Dúfam, že tam nič nechytím . Myslím chorobu.

A pekne sa opálim.

A naberiem síl do novej práce. Lebo keď sa vrátim, tu na Slovensku už bude o dosť chladnejšie.

Nebol niekto teraz niekedy v Egypte? Máte nejaké skúsenosti ? S akou cestovkou ste išli ?
Usporiadat
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

My sme boli v Egypte tento rok koncom júna, takže už nám pomaly mizne aj opálená koža, ale bolo tam super. Boli sme so spomínanou cestovkou OROSTOUR v Hurgade, hotel Les Rois, a naozaj nemôžem povedať nič zlé. Delegátka sa o nás starala, bola k dispozícii každý deň, fakultatívne výlety boli dobre zorganizované aj s bohatým výkladom - určite si nenechajte ujsť Káhiru ani šnorchlovanie ku koralom. S tými ich liekmi /DIAX/ a hnačkami máme skoro všetci skúsenosti - my sme boli 5 členná rodina a naši známi 3 členná rodina a okrem nášho jedného syna sme tým prešli všetci aj keď každý trochu ináč. Naozaj sa neoplatí skúšať iné lieky na hnačku, len tie ich, nestoja veľa, vyjdu okolo 20 Sk /4 egyptské libry/ a mala ich na predaj aj delegátka, treba si ich hneď na začiatku zabezpečiť a pri prvých príznakoch začať brať, pôsobia priamo na tie ich baktérie, ktorým sa nevyhnete ani pri najväčšej pozornosti a hygiene. Problémy prejdú za 1 - 2 dni. Brali sme so sebou aj varnú konvicu a ešte aj ovocie a zuby sme si umývali s prevarenou vodou. Ináč náš prvý dojem keď sme tam prišli nebol nič moc - hrozný bordel všade mimo hotelových komplexov, ale hotel bol nový a čistý. A keď sme odtiaľ odchádzali povedali sme si, že na budúci rok ideme zas. More bolo najkrajšie a najčistejšie aké sme doteraz videli /boli sme už v Tal. Bulh.,Chorv.,Grécku/ a ešte jedna vec na nezaplatenie - nemôže sa vám tam stať, že by vám nevyšlo počasie. Jedna moja býv. kolegyňa bola týždeň pred nami v Tunisku /jún !/ a z celého pobytu sa kúpali asi 2 dni ináč bola zima ako u nás a pršalo !!! asi by ma trafilo. V Egypte je vždy teplo a nepršalo tam už niekoľko rokov, ale najlepšie je tam ísť mimo sezóny kvôli horúčavám, tiež je tam menej ľudí a lepšie ceny. Ak by niekto chcel bližšie informácie, rada poradím. Takže aj napriek menším nepríjemnostiam s črevami - už len Egypt.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

FIDLO : veď práve, dúfam aj ja že si to užijeme. Minulý rok sme boli v Grécku a bolo síce 36 stupňov, ale more bolo studené. A cez deň sme boli tak 1-2krát v mori. Až večer bolo trošku príjemnejšie a to už zase môj synček vtedy skoro 2 ročný už musel ísť spať, lebo tam bolo strašne veľa komárov a keď sme sa zdržali dlhšie do noci vonku, bol taký doštípaný, že sme museli na pohotovosť. A more toiež nebolo najčistejšie. Plávali stále okolo mňa nejaké rastiliny a stráva. Nepríjemné.

Delegátka ma tiež upozornila, že v hoteli v Egypte bude krásne aj jeho areál. ALe mimo areálu, že je to hrozné. Že je to chudobná a špinavá krajina. Ale ja sa teším na more a na pyramídy a nie na dedinu.

A schválne ideme v septembri. Lebo leto si užijem tu a ešte si ho predĺžim do konca septembra v EGYPTE.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

emily
Práveže mali. ale bývali v úplne inom. Tiež mali bývať v hoteli, ktorý je už pár rokov v prevádzke.

No tak, ale potom to nie je chyba Egypta ale cestovky. A to mi nemôže pokaziť náladu.
A v tomto prípade dúfam, že sa sťažovali. Lebo to nie je splnenie zmluvy a byť nimi chcem prachy späť. Aspoň časť. Ja som si čítala zmluvu poriadne a mám tam napísané, že všetky zmeny je ti cestovka povinná oznámiť najneskôr 21 dní pred odletom. Inak je povinná dodržať zmluvu. Ak nie musí sa to vyriešiť ako pokuta cestovke. Lebo oni by ti tiež dali pokutu, keby si nedodržal ich podmienky. No nie ?
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Makinka, jasnačka. Čakala som, kedy sa ozveš. :p
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Ja som sa vratila z Egyptu 6.augusta, boli sme cez Kartago 5-hviezdickovom hoteli a bola to krasna dovolenka. Tazko povedat kto chyti tu chorobu , ako to tam nazyvajú "Faraonovu pomstu" napriklad my sme boli dve rodiny a mali
to len nasi manzelia, z toho sa netrap, lebo nikdy nevies kto to dostane a kedy.Určite si nenechajte ujst výlet do Safari na motokarach, je to SUPER.
Boli sme tam v prelome júl-august a aj napriek vysokým teplotám sa dalo vydrzať, lebo stale tam fukal vietor, izby mali klimatizáciu takže bolo to v poriadku. Ak máš záujem ozvi sa môžem Ti poslat nejake fotky a bližšie informácie.
Katka prajem Ti peknú dovolenku .
Betka
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Martinková
Ja som sa vratila z Egyptu 6.augusta, boli sme cez Kartago 5-hviezdickovom hoteli a bola to krasna dovolenka. Tazko povedat kto chyti tu chorobu , ako to tam nazyvajú "Faraonovu pomstu" napriklad my sme boli dve rodiny a mali
to len nasi manzelia, z toho sa netrap, lebo nikdy nevies kto to dostane a kedy.Určite si nenechajte ujst výlet do Safari na motokarach, je to SUPER.
Boli sme tam v prelome júl-august a aj napriek vysokým teplotám sa dalo vydrzať, lebo stale tam fukal vietor, izby mali klimatizáciu takže bolo to v poriadku. Ak máš záujem ozvi sa môžem Ti poslat nejake fotky a bližšie informácie.
Katka prajem Ti peknú dovolenku .
Betka

Ak budeš taká zlatá pošli mi tie fotky. Ale ako ? Mailom ?

Budem veľmi rada.

Ahoj
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Práve dnes je týždeň ako sme sa vrátili s Hurgady. Všetko platí ako písali predchádzajúci. Teploty vysoké ale vietor ich znižuje, strava - švédske stoly boli fajn. Treba si dať veľký pozor na pitný režim - veľa, veľa piť, pretože žalúdočné problémy sú aj z nedostatku tekutín. Chcela by som doporučiť fkultatívne výlety sme si zabezpečili vždy cez egypské cestovky /je ich tam veľa, na každom rohu/. Poskytujú všetky služby, aj tlmočníka /anglicky,rusky niekde aj česky/, a ich ceny sú o polovicu lacnejšie ako keď si výlet zakúpite u delegáta na hotely. Navštívili sme Káhyru, šnorchlovanie /Giftun/, Safary, ponorku aj Aguapark/super vybláznenie/ a na všetkých výletoch sme sa stretli s niekým z hotela, ktorí išli cez delegáta a boli šokovaní, že naša cena bola oveľa nižšia ako ich a boli nám poskytnuté rovnaké služby. Ceny v obchodoch ale i v cestovkách treba ešte dojednávať a tak i ušetríte aj sa zabavíte a užijete si. Čo sa týka hotela, v Hurgade je normálne ak Vám na letisku oznámia že Vám zmenili hotel. Boli sme v Hurgade už druhý krát a vždy nám hotel zmenili, my sme však boli spokojný lebo to bol hotel tej istej kategórii alebo lepší. Prajem príjemnú dovolenku a veľa zážitkov. Vlasta
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ďakujem za povzdbudenie. Už sa moc teším.

A ďakujem za dobrú radu o tých egypských cestovkách. Vyskúšame.

A inak, s akou cestovkou ste boli ?
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Katarína STR
Ďakujem za povzdbudenie. Už sa moc teším.

A ďakujem za dobrú radu o tých egypských cestovkách. Vyskúšame.

A inak, s akou cestovkou ste boli ?
Ja som bola cez Kartagotour. Uplne súhlasim s Vlastas. Zajtra Ti poslem emailom fotky. Pekny den .
Betka
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

CK Kartago ma veľmi peknú stránku (www.kartago.sk), kde je okrem iného aj hodnotenie jednotlivých hotelov - teda hodnotia tí klienti CK, ktorí tam boli na dovolenke.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

iva
CK Kartago ma veľmi peknú stránku (www.kartago.sk), kde je okrem iného aj hodnotenie jednotlivých hotelov - teda hodnotia tí klienti CK, ktorí tam boli na dovolenke.


Mne sa to nedá otvoriť. Všetko iné áno, ale hodnotenie hotelov sa nedá.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Už sa mi to dá. Ale nie je tam hotel, do ktoého pôjdem Škoda.
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Katarína STR
Už sa mi to dá. Ale nie je tam hotel, do ktoého pôjdem Škoda.
Katka skus kliknut na message board - viac... ,tam kde je hladat text ,skus zadat nazov hotela, ked tam su nejake prispevky on ich najde.

Betka
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

Tak ja sa s Vami na dva týždne rozlúčim, zajtra pekne odlietam do Hurgady huráááá konečne zaslúžená dovolenka ale budem na Vás občas myslieť
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

29.9.2004 som sa vrátila z Hurgady z hotela Aida Verdi. Bolo super. Izby krásne zariadené, klimatizované, veľký balkón, všetko presklenné. Strava super. Uff. Dúfam, že som nepribrala. Krásne som sa opálila. Ale moc som to nepreháňala, lebo nešla som tam, len kôli opáleniu.
Boli sme v ponorke, obdivovali sme rybičky, potom sme boli aj na motorkách na púšti, bolo super.
A potom pri pyramídach. Len cesta z Hurgady k pyramídam bola autobusom neuveriteľne dlhá 520 km tam a 520 km zase späť.
Ale stálo to zato.

Len je veľký skok v teplotách. Odlietali sme pri teplote 36 stupňov a prilietali do Bratislavy pri teplote 15 stupňov.

Ale stálo to všetko zato. Budem mať asi 109 fotiek. Potom tu nejaké poskytnem.
More malo 28 stupňov, veľmi teplúčke a hlavne čisté.

Prehánky /faraónová pomsta/ ani moc neboli, až predposledný deň to trosku začalo.
Inak pohoda.

Obskakovali nás sami chlapci. Upratovali a umývali izby, varili a pod.

Inak Egypťania sú dosť neporiadní. Nepoznajú odpadkový kôš. Všetky smeti hádžu na zem, na ulicu.
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Katarina tak Ta vitam mezi nami , som rada, ze Ta dovolenka Vam vyšla
a bola si spokojna. Posli potom par fotiek.
Pekny den
Betka
0 0
Šalková Šalková

Šalková je offline (nepripojený) Šalková

Ahojte moja mamina ide v októbri do egypta a bojí sa o zdravie má vysoký krvný tlak a problémy zo zalúdkom a črevamy, má 50 rokov. Sko to tam znášajú starší ludia ?

Dik za odpoveď
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Keď som tam bola ja/17.9.2004-28.9.2004/, bolo tam dosť starších ľudí, dokonca aj 60tnici.
A v pohode.

Praveže sme boli až prekvapení, že tam bolo toľko starších ľudí.

Slniečko bude síce dosť piecť, ale bude fúkať dosť vietor, takže dusno tam určite nebude.
A v tieni je fajn.

So stravou nikto nemal problémy.
Mali len tí, ktorí neverili, že treba veľa piť tekutín, tak 3 litre denne.
Aj ja som to pocítila, v ten deň keď som vypila málo vody, cítila som, že ma začína pobolievať brucho a aj hlava, a cítila som sa dosť unavená. Takže naozaj treba veľa piť VODY.

A prevencia je tiež dôležitá, keď tam príde, nech si na lačno hneď dá malý štamprlík domáceho páleného. Ževraj na to je najlepšia slivovica a zaručene ju nebude preháňať. Ani nič podobné.
Ja nepijem a pravdu povediac je mi z toho blbo. Ale radšej som to vydržala a dala som si každé ráno na lačno a nesmie sa to zapíjať vodou.
Vydržala som to asi 6 dní a potom som s tým prestala a začala som pociťovať nepríjemné vrčanie v bruchu. Ale prehnalo ma len raz za deň a pohoda.

Ale inak je tam v pohode. Aj strava aj obsluha.

A kam ide tvoja mamina ?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Alkohol na crevne problemy nepomaha, slovaci nasavaju jak vysavac a aj tak aspon pol zajazdu dostane hnacky.Najlepsie je kupit si egyptske tabletky, sprievodcovia vedia ake.Tie pomahaju zarucene.Teploty v oktobri su okolo 35, takze v pohode ako na Slovensku v lete.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

DEPO : je pravda, že keď už dostaneš v Egypte hnačku, už nás slovenský liek nepomáha. Vtedy už pomáhajú len egyptské lieky - ANTINAL aspoň čo ja viem.

Ale ako prevencia je domáca pálenka zaručená. Je to overené na celom zájazde, čo sme boli.

Je pravda, že niekto má slabučký žalúdok a dostane hnačku už len zo zmeny prostredia, ale človek, ktorý dobre znáša zmeny prostredia by nemal dostať hnačku ak dodržiava pitný režim a prevenciu hneď ráno na lačno bez zapitia.
Naposledy upravil Katarína STR : 05.10.04 at 09:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať