Zavrieť

Porady

EGYPT

Ja si chcem konečne oddýchnúť na dovolenke, na ktorú odchádzam 17.9.2004 na 2 týždne. Je to EGYPT. Vždy som tam túžila ísť. A vidieť paramídy a chrámy naživo.

Dúfam, že tam nič nechytím . Myslím chorobu.

A pekne sa opálim.

A naberiem síl do novej práce. Lebo keď sa vrátim, tu na Slovensku už bude o dosť chladnejšie.

Nebol niekto teraz niekedy v Egypte? Máte nejaké skúsenosti ? S akou cestovkou ste išli ?
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Po tých bombách, čo v Egypte teraz vybuchli, už nemám odvahu pozrieť sa tam.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ale, to bolo pri hraniciach s Izraelom. A ono sa môže pomaly hocikde stať niečo podobné.

Takže, ale obavy sú , to je jasné. Matka mi hneď volala.
"Ešte, že už si doma" Doma som asi týždeň z Egypta.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Jedna cestovka robi zajazdy aj do Taby.A ja som v stredu okolo Hiltona isiel do Izraela takze neviete kedy a kde sa co stane.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Od minulého roku to tu akosi stíchlo okolo Egypta. Uz tam nikto necestuje? Ja sa chystám v auguste a som zvedavý, aké to bude. Boli sme uz 2 x v Tunisku, v Egypte by vraj malo byt este teplejsie.

Bol niekto v hoteli King Tut? Cítal som aj na nemeckých stránkach rôzne recenzie na tento hotel a ej to tak 50 na 50. Asi to bude zálezat od prvého dojmu - kto má problémy na zaciatku, bude asi nespokojný do konca. A potom som videl kritiky aj takých ludí, ktorým vadila uz aj velkost pohárov, v ktorých sa podávali nápoje. A este mi poradte, aký typ zástrciek tam majú, ci si mám zohnat nejaký adaptér na dobíjacku.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ahojky, moj sef ide v polovici júla do Egypta. Ide do strediska Hurgada, hotel presne neviem.
Potom ti napíšem ako sa tam mal a tak, aké tam bolo počasie a okolie.
Ty ideš do strediska Hurgada alebo Sharm El Shaikh ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Hotel je v Hurghade.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak chceš len dobíjať mobil alebo sa holiť tak nepotrebuješ adaptér,iné som neskúšal ale tuším tam majú iné zástrčky.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja som bola v stredisku Hurgada , hotel AIDA VERDI a tam boli normálne zástrčky.
Nemali sme s tým žiadné problémy.

Hotel King Tut bohužial nepoznám a nebol ani v blízkosti toho mojho.
Asi to bude niekde ďalej. Ako ďaleko je to od letiska?
A cez ktorú cestovku ides ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Idem cez Firo Tour a hotel by mal byt do 15 minút od letiska, blízko centra.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Možno to bolo v Tunisku,už si nepamätám,ale čo viem je že v Austrálii majú iné ako v Malajzii a iné ako v Európe.Tak ak ti toto pomôže
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Pozrela som si fotky toho fotela a sú pekné.
Podľa mňa budeš pokojný.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Zasuvky su ako u nas iba vo zvislej polohe co je zle napr. pre elektricky odpudzovac komarov, ktory si treba pre istotu zobrat aj s kratuckou predlzovackou. My sme boli v Egypte uz 2x - najprv v Hurghade a tento rok v Sharm El Sheikhu. Ja jednoznacne odporucam Sharm.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Sharm el Sheik je perlou Egypta. Je to veľmi bezpečné mesto. veľa svetových prezidentov tu má svoje dovolenkové sídla. Pri výbere hotela si treba uvedomiť že veľa hotelov nemá pieskovú pláž ale sú tam koralové útesy. Skrátka vojdete do vody a hneď 6 metrová hĺbka. Nie je to dobré pre menšie deti a slabých plavcov, čo majú pri plávaní radi zem na dočiahnutie. Z nášho zájazdu a celkove zo všetkých hotelov sa nenašlo dostatok ľudí na výlet ku pyramídam, nenašlo sa 6 ľudí na výlet džípmi do púšte atd. Jediný výlet sa uskutočnil na horu Sinai, ale tam sa mi nechcelo. Takže neviem, ale z našich plánov sa toho veľa neuskutočnilo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Chobot
Idem cez Firo Tour a hotel by mal byt do 15 minút od letiska, blízko centra.
Ja som sa práve vrátila z Egypta, bola som cez Koalu. Bývala som v hoteli Le Pacha Resort , ale cestovka ho neviem prečo má pod názvom Cataract.Bolo to v Hurghade, tiež v centre mesta. Mali sme skvelú dovolenku , hotel bol výborný, mal krásnu záhradu s bazénom.Pláž sa mi najprv nepáčila ,vadili mi zakotvené lode, ale potom som si zvykla a keď som videla pláže ostatných hotelov , tak som bola s našou spokojná. Naši známi boli tiež v tom termíne ako my ,ale cez Firo, bývali poblízku nás a tiež boli so všetkým spokojní. Akurát známa dostala tú "faraónovú pomstu" v takej intezite , že jej musel lekár pichnúť infúziu. My sme nemali žiadne problémy. Ale sme si dávali pozor na stravu. Zvyčajne si ľudia nakladajú zo všetkého trochu , tak to zásadne neodporúčam a najmä nie miešať zeleninové šaláty. My sme jedli všetko , ale opatrne a s mierou , tiež sme nepili ich vodu , ale mali sme all inclusive a to je super, piješ , čo chceš a netreba sa zháňať za kupovaním vody. Zástrčky sme mali normálne , takže nebol žiaden problém. Komáre sme mali prvý večer, snažili sme sa ich zlikvidovať a nadávali, že sme nezobrali tie repelenty do prúdu. Ale keď sme zapli klímu , komáre zmizli. Výlet k pyramídam je náročný - trval 22 hodín , je to do Káhiry dlhá cesta. Pri pyramídach sme boli v čase obeda a bolo tam neznesiteľne horúco, tak sme si to tam ani moc nevychutnali. Naše cestovky to ináč veľmi predražujú tieto výlety. Tí známi , čo išli cez Firo tak si vybavili výlet normálne na ulici v cestovke. Mali to podstatne lacnejšie.Akurát s nimi išla poľská sprievodkyňa. Toľko asi, keď budeš chcieť niečo vedieť viac , ozvi sa.
Naposledy upravil DanielaSL : 17.11.06 at 13:16
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Nuž, ja idem až v októbri a cez KARTAGO, mam s nimi dobre skusenosti. Tiež nam zmenili hotel a nič nepovedali, len nas vyklopili. Lenže z ich strany to bol taký ťah - príjemné prekvapenie. Dostali sme miesto 4*. vedla ktorého sa stavalo, miesta v novom 5*. takže super. to bolo v Tunise, ale teraz Egypt vychádza dosť lacnejšie a sú aj tam pieskové pláže, tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada.
0 0
beja beja

beja je offline (nepripojený) beja

Ja som bola v Egypte v októbri min.r. na svadobnej ceste. Bolo to najkrajších 15 dní mimo domova. Boli sme v Hurghade s Orostoursom, bývali sme v najlacnejšom hoteli, pláž bola oproti ostatným perfektná, vodu som čistejšiu a teplejšiu ešte nevidela a to som toho videla už dosť. No nevynechali sme ani jeden fakultatívny výlet. Všetky boli super. Šnorchlovanie, Karnak, chrámy, pyramídy /boli sme na 2-dňovej Káhire, aby to nebolo také rýchle/, ešte aj tá okružná jazda po Hurghade /vraj zdarma/ bola dobrá, akurát ten výlet jeepmi do púšte - nic moc, no je to zážitok. Faraónovou chorobou prešiel takmer každý, no Antinal zaberá skvelo, akurát by som odporúčala zobrať repelent na komáre. Keď sme v noci vypli klímu, bolo ich tam dosť. Ale ináč - Egypt bol super. Určite tam ešte niekedy zájdem. A ináč dvoch nás to vyšlo spolu na 50 000,- so všetkým.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
SERVIS
Sharm el Sheik je perlou Egypta. Je to veľmi bezpečné mesto. veľa svetových prezidentov tu má svoje dovolenkové sídla. Pri výbere hotela si treba uvedomiť že veľa hotelov nemá pieskovú pláž ale sú tam koralové útesy. Skrátka vojdete do vody a hneď 6 metrová hĺbka. Nie je to dobré pre menšie deti a slabých plavcov, čo majú pri plávaní radi zem na dočiahnutie.....
NIKDY NEHOVOR NIKDY
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lida
....., tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada.
NIKTO NIč?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ty más odvahu íst do Egypta? Práve som cítala, ze sa odtial predcasne vracajú.
Prikladám link na blog, kde píse nejaký chalan priamo odtial.
http://styk.blog.sme.sk/c/16563/Sharm-el-Sheikh.html

/sorry za písmo, blbne mi diakritika/
0 0
cuvo2 cuvo2

cuvo2 je offline (nepripojený) cuvo2

Lorette de Mar nie je v Egipte, alebo možno aj je. Ja poznám Lorette de Mar v Španielsku, severnejšie od Barcelony. Bol som tam pred štyrmi rokmi, bolo tam fajn. Koala tam v tom čase mala v prenajkme vilku asi 50 m od pláže a v tejto vilke boli dva aparmány, lepšie povedané dva dvojizbové byty.Život tam začína o 11.00hod, kedy sa začínajú otvárať aj prvé obchody a trvá do 04.00, kdedy obchody zatvárajú. Niektoré sú však otvorené aj do 06.00 hod. Prší tam dosť málo, čiže väčšinou je pekne. Vedľa pláže je pekná palmová alej.Pláže su z jemného piesku. Hlbka vody do nejakých 10 m od brehu je postupne sa zvažujúca až do 160 cm. Potom však už je len pre plavcov. Nedaleko však je pláž, ktorá sa volá Santa Katarina a na tejto pláži majú neplavci raj, pretože sa dá ísť aj 150 m do mora a stále je vody tak po prsia. Mestečko nie je veľké. Večer, lepšie povedané v noci funguje niekoľko moc diskotek, ktoré klientov lákajú všetkými možnými jazykmi, teda aj slovenčinou. Časť mestečka má staré uličky, kde by som ženám nedoporučoval v noci ísť, nie že by sa museli báť mužov, práve naopak, žien. Prevádzkuje sa tam najstaršie ženské remeslo a keď sa tam objaví žena, tak v nej vidia konkurentku a strašne jej nadávajú. V Lorette je niekoľko hotelov, je tam mimo iného, nákupné centrum. Jedna z uličiek je na spôsob arabského trhu, ktorý však funguje iba v noci. V mestečku je niečo ako Aqva park. Premával tam vodný taxi, ktorý za babku previezol po plážach na pobreží. Bola tam požičovňa skútrov, čo je tam hlavný dopravný prostiedok a vrnčia celú noc. Čo sa týka peňazí, keď si rozumne menila, nebolo tam vôbec draho. Dokonca picu nám nosili priamo do bytu. Mal som polpenziu, čo bohate stačilo, lebo počas dňa sa na obed nikomu nechcelo ísť aj keď mal plnú penziu. Voda sa tam tiež kupuje v 5 litrových demižonoch, ale nikto ju nepije, všetci sme pili Sangriu ( druh španielského vína ), čo je pre nás Slovákov iba malinovka. Čo sa týka dopravy bol som tam letecky, ale viem že tam boli aj autobusom no nespomínam si koľko trvala cesta. Viem však, že bývala zástavka v Monaku, kde vraj vždy trávili jeden deň. Z Lorette je neďaleko Barcelona, kde je tiež čo pozerať.
Ja som bol v Lorette do Mar spokojný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať