Zavrieť

Porady

DPH pri príl.predaji nehnuteľnosti

Prosim Vás, poraďte mi, či sa priležitostný (raz za 5 rokov) predaj nehnuteľnosti zdaňuje na výstupe. Viem, že do keficientu a obratu sa neráta, ale neviem nájsť to, že by sa nemal zdaňovať. Ak sa zdaňuje, je predajná cena, cenou s DPH, alebo je to len základ dane?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Podľa mňa sa nehnuteľnosť zdaňuje, to či je cena vrátane dane, alebo bez dane by ste mali poriešiť v kupnopredajnej zmluve, ktorá by mala na predaj nehnuteľnosti byť v každom prípade.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ešte som chcela dodať, že zmluvu od Vás určite budú pýtať na katastre pri prevode nehnuteľnosti

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Meja88
    Prosim Vás, poraďte mi, či sa priležitostný (raz za 5 rokov) predaj nehnuteľnosti zdaňuje na výstupe. Viem, že do keficientu a obratu sa neráta, ale neviem nájsť to, že by sa nemal zdaňovať. Ak sa zdaňuje, je predajná cena, cenou s DPH, alebo je to len základ dane?
    Ďakujem.
    Podľa § 38 je dodanie stavby v rátane pozemku na ktorom stavba stojíoslobodené, ak je dodanie uskutočnené po piatich rikoch od prvej kolaudácie.
    Platiteľ sa môže rozhodnúť, že dodanie nebude oslobodené. Prečo by to však robil? Pravdepodobne s predajom nebude mať veľa prijatých zdaniteľných plnení, z ktorých by si nemohol odpočítať daň. ak však bude predávať platiteľovi, tak by to mohlo byť výhodné s DPH.

    DPH pri príl.predaji nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.