Zavrieť

Porady

prerušenie alebo koniec SZČO?

hojky, prepacte, ze to davam sem, ale nevedel som, kam to mam zaradit. Takze mam SZČO, ale pracujem na polovicny uvazok. SZČO uz ale totalne nic nevyuzivam skoro rok. Minimalne na leto, mozno na rok, by som chcel ist do zahranicia. Chcem sa teda opytat ci by bolo vyhodnejsie SZČO zrusit alebo iba prerusit? Vdaka za kazdu radu
Usporiadat
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

aha a tym padom, ze ja budem v zahranici platit za zdravotne poistenie, nemusim platit tu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Presne,
ale kedže píšeš veľmi chaoticky, tak ani srnka netuší čo to presne za zmluvu máš uzavretú, kto je tvojím novým zamestnávateľom. Lepšie by bolo, keby si navštívil niekoho kto sa tomu vyzná a dal prezrieť papiere.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Miruo Pozri príspevok
aha, lebo kamarat tiez pracuje v holandsku, ale je na UP evidovany ako dobrovolne nezamestnany, takze vzdy ked pride na slovensko vravi, ze musi platit..
este jedna otazka: na DU musim ist na ten, ktory mi karticku vydal? ci mozem ist aj na DU, ktory je v krajskom meste? dik
.. porieš to poštou - doporučene .. tam, kde si sa registroval!

Miruo - nedá mi ... bolo si treba aj naštudovať niečo o povinnostiach szčo lebo sa ti môže stať, že bude aj pokuta z DU (ale z týchto tvojich informácií som ozaj paf .. tak to neviem posúdiť)
kamarát určite nie je registrovaný na UP ako "dobrovoľne nezamestnaný" .. a UP musí platiť jedine ak by bol neoprávnene poberal nejakú dávku v hmotnej núdzi napríklad - že ju musí vrátiť .
Ale zisti si zajtra - ako to bude s tvojim ZP .. zober aj zmluvu - aby vedeli určiť, kde budeš platiť ZP.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

mam uzavretu Zmluvu o docasnom pracovnom pomere na dobu urcitu. idem tam cez pracovnu agenturu, cez ktoru som tam bol aj pred 3 rokmi, vtedy som ale este bol student.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

Katy a R Pozri príspevok
.. porieš to poštou - doporučene .. tam, kde si sa registroval!

Miruo - nedá mi ... bolo si treba aj naštudovať niečo o povinnostiach szčo lebo sa ti môže stať, že bude aj pokuta z DU (ale z týchto tvojich informácií som ozaj paf .. tak to neviem posúdiť)
kamarát určite nie je registrovaný na UP ako "dobrovoľne nezamestnaný" .. a UP musí platiť jedine ak by bol neoprávnene poberal nejakú dávku v hmotnej núdzi napríklad - že ju musí vrátiť .
Ale zisti si zajtra - ako to bude s tvojim ZP .. zober aj zmluvu - aby vedeli určiť, kde budeš platiť ZP.
ja viem, ja som sa tomu venoval asi 4 mesiace a potom som sa na to vykaslal, lebo som dostal pracovnu ponuku na normalny pracovny pomer
bojim sa to ale poslat tam, kedze mi tam povedali, ked som bol osobne, ze mam ist inde
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Miruo Pozri príspevok
bojim sa to ale poslat tam, kedze mi tam povedali, ked som bol osobne, ze mam ist inde
vysvetli túto vetu... nedá sa jej porozumieť.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

no ze ked som bol podavat danove priznanie, tak mi ta pani povedala, ze ked si chcem szco co mam zrusit, musim ist na zivnostensky. takze sa bojim, ze ked sa to dostane nahodou do ruk zase jej, tak to akurat tak vyhodi
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Miruo Pozri príspevok
no ze ked som bol podavat danove priznanie, tak mi ta pani povedala, ze ked si chcem szco co mam zrusit, musim ist na zivnostensky. takze sa bojim, ze ked sa to dostane nahodou do ruk zase jej, tak to akurat tak vyhodi
Nemá dôvod to vyhodiť,
a poslala ťa preto za živnostenský, lebo ty si jej podal nesprávne informácie. Len to pošli pekne doporučene.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať