Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu 2010 Preplatok alebo nedoplatok

Vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu 2010
Vyúčtovanie UK, TUV, SV a služieb spojených s užívaním bytu za rok 2010


Ako sa máme vyznať vo vyúčtovaní za rok 2010? Poradí nám niekto, čo nám to vlastne poslali? Aj vy ste sa určite stretli s vyúčtovaním za byt. Ja som sa s týmto problémom stretol málokrát a v tom, čo som od nich dostal, myslím vyúčtovanie za rok 2010 sa vôbec nevyznám. So správcovskou spoločnosťou sa spojím. Dúfam, že na mňa budú mať čas, aby mi to vysvetlili, ale predtým by som chcel poprosiť, či by sa niekto, kto tomu aspoň trochu rozumie pozrel a vysvetlil mi aspoň základ. Budem veľmi vďačný. Podľa toho čo sme dostali zo správcovskej spoločnosti (Bratislava-Petržalka) neviem ani, či máme preplatok, alebo nedoplatok. Manželka si myslí, že je to nedoplatok a ja zase, že preplatok a sme z toho zúfalí. Poraďte prosím, čo s tým.

Prikladám aj preskenované kópie:


vyuctovanie-UK-TUV-SV-a-sluzieb-spojenych-s-uzivanim-bytu-za-rok-2010.jpg
Vyuctovanie-nakladov-spojenych-s-uzivanim-bytu-za-rok-2010.jpg
Priloha-k-vyuctovaniu-za-rok-2010.jpg

Otázky: Čo znamenajú tieto čísla?
1. (príloha 1)podlahová plocha bytu = 81,66m2 (1) a pritom v prílohe máme napísané podlahová plocha: 83,33m2 (4)?
2. Tu je preplatok: 331,09 € (2) a v prílohe nedoplatok – 1707,52 EUR (4)?
3. Stav nájomného k 30.4.2011 0,00 EUR ? (3)
4. Je suma pri podlahovej ploche vypočítaná správne? (4)
5. Čo znamená plocha FUO (5) a aký vplyv má na výpočet spotreby energie?
6. Vykurovací objem – ako sa vyráta? (6)
7. Je tento nedoplatok adekvátny výpočtom z nájomného 1707,52 EUR (4)?

Viem že sú to zložité otázky ale verím, že nám niekto poradí.
Ak nie, nič sa nedeje, len budeme ďalší, ktorí sa v tom nevyznajú a ani nevedia, či ich oberajú, alebo im dávajú.
Počkáme mesiac a uvidíme či nám príde výzva na zaplatenie, alebo pribudnú na účet ďalšie „tri korunky“ v eurách.
Jedná sa o 4-izbový byt v Bratislave-Petržalke (nevlastníme/dlhodobo prenajatý)

Ďakujem za každý názor

úprava: lepšie (viditeľnejšie) náhľady pre tento Vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu 2010 nájdete na ---------------verejnadiskusia.sk/showthread.php?t=2358-------------
Naposledy upravil EenBA : 24.06.11 at 10:21 Dôvod: slabé náhľady
vyuctovanie-UK-TUV-SV-a-sluzieb-spojenych-s-uzivanim-bytu-za-rok-2010.jpg  
Vyuctovanie-nakladov-spojenych-s-uzivanim-bytu-za-rok-2010.jpg  
priloha-k-vyuctovaniu-za-rok-2010.jpg  
1/1
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Vylúčený člen rudopp
EenBA Pozri príspevok
Vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu 2010
Vyúčtovanie UK, TUV, SV a služieb spojených s užívaním bytu za rok 2010


Ako sa máme vyznať vo vyúčtovaní za rok 2010? Poradí nám niekto, čo nám to vlastne poslali? Aj vy ste sa určite stretli s vyúčtovaním za byt. Ja som sa s týmto problémom stretol málokrát a v tom, čo som od nich dostal, myslím vyúčtovanie za rok 2010 sa vôbec nevyznám. So správcovskou spoločnosťou sa spojím. Dúfam, že na mňa budú mať čas, aby mi to vysvetlili, ale predtým by som chcel poprosiť, či by sa niekto, kto tomu aspoň trochu rozumie pozrel a vysvetlil mi aspoň základ. Budem veľmi vďačný. Podľa toho čo sme dostali zo správcovskej spoločnosti (Bratislava-Petržalka) neviem ani, či máme preplatok, alebo nedoplatok. Manželka si myslí, že je to nedoplatok a ja zase, že preplatok a sme z toho zúfalí. Poraďte prosím, čo s tým.

Prikladám aj preskenované kópie:


vyuctovanie-UK-TUV-SV-a-sluzieb-spojenych-s-uzivanim-bytu-za-rok-2010.jpg
Vyuctovanie-nakladov-spojenych-s-uzivanim-bytu-za-rok-2010.jpg
Priloha-k-vyuctovaniu-za-rok-2010.jpg

Otázky: Čo znamenajú tieto čísla?
1. (príloha 1)podlahová plocha bytu = 81,66m2 (1) a pritom v prílohe máme napísané podlahová plocha: 83,33m2 (4)?
2. Tu je preplatok: 331,09 € (2) a v prílohe nedoplatok – 1707,52 EUR (4)?
3. Stav nájomného k 30.4.2011 0,00 EUR ? (3)
4. Je suma pri podlahovej ploche vypočítaná správne? (4)
5. Čo znamená plocha FUO (5) a aký vplyv má na výpočet spotreby energie?
6. Vykurovací objem – ako sa vyráta? (6)
7. Je tento nedoplatok adekvátny výpočtom z nájomného 1707,52 EUR (4)?

Viem že sú to zložité otázky ale verím, že nám niekto poradí.
Ak nie, nič sa nedeje, len budeme ďalší, ktorí sa v tom nevyznajú a ani nevedia, či ich oberajú, alebo im dávajú.
Počkáme mesiac a uvidíme či nám príde výzva na zaplatenie, alebo pribudnú na účet ďalšie „tri korunky“ v eurách.
Jedná sa o 4-izbový byt v Bratislave-Petržalke (nevlastníme/dlhodobo prenajatý)

Ďakujem za každý názor

úprava: lepšie (viditeľnejšie) náhľady pre tento Vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu 2010 nájdete na ---------------verejnadiskusia.sk/showthread.php?t=2358-------------
Keby si zoskenoval a priložil, bolo by to ľahšie.
Zatiaľ :
1, neviem = pozri výmer bytu (je podlahová a vykurovaná podlahová plocha / u mňa užitková/podlahová (rozdiel : pivnica (balkon?? )
2, preplatok môže byť - pre teba / nedoplatok (ale skôr stav FO) môže byť tvoj podiel/ na stav FO za dom
3, že si načas platil zálohové platby
4, odmeraj, ale najmä pozri výmer
5, ???
6, vykurovaná plocha krát výška
7, Ja. Zálohy 1480 €.Nedoplatok 260 €.Podlahová plocha 76 m2. OK

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Vylúčený člen rudopp
EenBA Pozri príspevok

Ďakujem za každý názor

úprava: lepšie (viditeľnejšie) náhľady pre tento Vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu 2010 nájdete na ---------------verejnadiskusia.sk/showthread.php?t=2358-------------
Prvý doklad (zo stránky)
Vyzerá, že máš dosť veľa za studenú vodu (u mňa spotreba TV/SV 1,2 : 1) platby TUV/SV 350 : 72

Neviem, čo máš v OLO, ale 119 € sa mi zdá dosť veľa na pol roka.

Ten druhý doklad máš stav -1707€ k 30.4.2011 = zálohy ti tam ešte nezapočítali

Tretí
Koeficient na SV 1,11 je OK / TUV 1,02

2. Dodávka tepla UK spotreba v GJ deleno 3. doplňujúce údaje vykurovaný objem v m3 = 0,31 GJ/m3
je dobrý.

Tipujem na plastové okná / zateplený dom / vyregulované UK

EenBA je offline (nepripojený) EenBA

EenBA
rudopp Pozri príspevok
Keby si zoskenoval a priložil, bolo by to ľahšie.
Zatiaľ :
1, neviem = pozri výmer bytu (je podlahová a vykurovaná podlahová plocha / u mňa užitková/podlahová (rozdiel : pivnica (balkon?? )
2, preplatok môže byť - pre teba / nedoplatok (ale skôr stav FO) môže byť tvoj podiel/ na stav FO za dom
3, že si načas platil zálohové platby
4, odmeraj, ale najmä pozri výmer
5, ???
6, vykurovaná plocha krát výška
7, Ja. Zálohy 1480 €.Nedoplatok 260 €.Podlahová plocha 76 m2. OK
Pri tej 2.sa zastavím znova - máme teda zaplatiť 1707,52 € my s manželkou? alebo to je dlh celého domu? Vďaka

EenBA je offline (nepripojený) EenBA

EenBA
"Ten druhý doklad máš stav -1707€ k 30.4.2011 = zálohy ti tam ešte nezapočítali"

Pri tej 2.sa zastavím znova - máme teda zaplatiť 1707,52 € my s manželkou? alebo to je dlh celého domu?

prudky je offline (nepripojený) prudky

Vylúčený člen prudky
EenBA Pozri príspevok
"Ten druhý doklad máš stav -1707€ k 30.4.2011 = zálohy ti tam ešte nezapočítali"

Pri tej 2.sa zastavím znova - máme teda zaplatiť 1707,52 € my s manželkou? alebo to je dlh celého domu?
"" Ten druhý doklad máš stav -1707€ k 30.4.2011 = zálohy ti tam ešte nezapočítali ""

Ak si platil v roku 2011 zálohy mesačne - neplať (tých 1707 € ) - - niekedy ti ich predsa zarátajú.

EenBA je offline (nepripojený) EenBA

EenBA
prudky Pozri príspevok
"" Ten druhý doklad máš stav -1707€ k 30.4.2011 = zálohy ti tam ešte nezapočítali ""

Ak si platil v roku 2011 zálohy mesačne - neplať (tých 1707 € ) - - niekedy ti ich predsa zarátajú.
Pravidelne platíme ale nevidím vôbec zmysel v tej sume, z čoho vychádzajú? Minulý rok 2010 sme v tomto byte bývali 5 a pol mesiaca. Veď píšu za obdobie od 1.8.2010 - 31.12.2010 čiže za tie mesiace, ktoré sme tu bývali. Dole je však dátum nedoplatku k dátumu 30.4.2011. Platili sme dokopy 299,73/mesačne. Nedoplatok po vyúčtovaní k 30.4.2011 je -1707,52, ak to vydelím počtom mesiacov ak od 1.8.2010 do 30.4.2011=8 mesiacov (predtým sme v tom byte nebývali) vychádza mi suma nedoplatku= 1707,52:8=213,44
Vyzerá to ako keby sme nič nezaplatili. Nechápem......

EenBA je offline (nepripojený) EenBA

EenBA
verkaz Pozri príspevok
Je to veľmi neprehladné. Ale ten nedoplatok za rok 2011 neplať.
Vyzerá to ako keby sme nič nezaplatili. Nechápem......

prudky je offline (nepripojený) prudky

Vylúčený člen prudky
EenBA Pozri príspevok
Vyzerá to ako keby sme nič nezaplatili. Nechápem......
Opýtaj sa správcu kedy započítajú zaplatené zálohy.

EenBA je offline (nepripojený) EenBA

EenBA
prudky Pozri príspevok
Opýtaj sa správcu kedy započítajú zaplatené zálohy.
V Pondelok tam idem kvôli vysvetleniu ale hlavne k návrhu prehľadnejšej Štruktúry platieb. Máte niekto nejaký prehľadnejší doklad nech sa kuknú, tí (ja+niekoľko ) nato ako by to mohlo vyzerať lepšie. Stačí bez údajov o nájomníkovi a bez údajov na správcu.

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

verkaz
Tie náklady môžu byť v roku 2011 také vysoké, lebo bola dosť dlho zima a dlhšie sa vykurovalo. Takže keď sú tam nie započítané zálohové platby za prvé štyri mesiace, tak by mi to sedelo. Ale najlepšie ti to vysvetlí správca.
Neviem prečo majú taký program, že im vykazuje vo vyúčtovaní za rok 2010 aj rok 2011.

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Vylúčený člen rudopp
EenBA Pozri príspevok
V Pondelok tam idem kvôli vysvetleniu ale hlavne k návrhu prehľadnejšej Štruktúry platieb. Máte niekto nejaký prehľadnejší doklad nech sa kuknú, tí (ja+niekoľko ) nato ako by to mohlo vyzerať lepšie. Stačí bez údajov o nájomníkovi a bez údajov na správcu.
Toto je asi prehľadnejšie (aj keď 2009) :
Teplo 2009 .jpg  
ÚK 2009 .jpg  
1/1

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
nie su to dobre citatelne obrazky, ale vsimla som si rozdiely:
na 1. kde je preplatok je obdobie od 13.7.2010
a na 2. je od 1.8.2010 - nezamenili ti to, ked vlastne nesuhlasi plocha?

prudky je offline (nepripojený) prudky

Vylúčený člen prudky
1Dara Pozri príspevok
nie su to dobre citatelne obrazky, ale vsimla som si rozdiely:
na 1. kde je preplatok je obdobie od 13.7.2010
a na 2. je od 1.8.2010 - nezamenili ti to, ked vlastne nesuhlasi plocha?
Registruj sa ( je v zadaní ) na verejnej diskusii - tam vylúštiš.

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

lubica_02
Do vyúčtovania za plnenia by sa nemali zamotávať predpísané platby za obdobie, ktoré sa nevyúčtovavajú náklady. Vyúčtovanie má obsahovať všetky náležitosti dotýkajúce sa kalendárneho roka od 1.1. do 31.12. Ostatné platby môžu byť len informatívne a nie požadovať úhradu vo vyúčtovaní za príslušný rok, ktorý sa nezúčtoval. Potom sú vyúčtovania neprehľadné a zbytočne zavádzajúce.
Ty by si mala mať zohľadnené náklady proti zálohovým platbám od 1.8 - 31.12- ostatné je viac menej neakceptovateľné.

EenBA je offline (nepripojený) EenBA

EenBA
Tak už sa to dnes vyriešilo - Suma bola správna, tých -1707,52 € je skutočný nedoplatok, ale správcovská spoločnosť poplietla Variabilné symboly a predchádzajúcim nájomcom a my sme si mysleli, že je to na náš nedoplatok. Máme teda preplatok - Jupiiii ide sa oslavovať, aj keď iba na jeden mesiac . Ďakujem všetkým, ktorý sa o to zaujímali.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.