Zavrieť

Porady

odvody do SP od 1.7.2011 szčo

ahojte, prosím o radu ako vypočítať výšku odvodov do SP od 1.7.2011 u szčo, ktorá podniká od 1.8.2010 , základ dane v roku 2010 bol 5409 €.
do začiatku podnikania bol zamestnancom. ďakujem
Usporiadat
Discodiva Discodiva

Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

nové odvody do SP teda platia od tohto mesiaca?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Discodiva Pozri príspevok
nové odvody do SP teda platia od tohto mesiaca?
Za mesiac jul, splatnost do 8.8.2011
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ahojte, chcem sa len uistiť nové odvody do soc. poistovne platia len tí a menia sa len tým ktorý mali vysoký čiastkový základ dane a nezmestia sa do min.vymeriavacieho základu a naopak tým, ktorý platili viac a zmestia sa do min. vym. základu budú platiť menej? Ďakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
áno
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katkap17 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa len uistiť nové odvody do soc. poistovne platia len tí a menia sa len tým ktorý mali vysoký čiastkový základ dane a nezmestia sa do min.vymeriavacieho základu a naopak tým, ktorý platili viac a zmestia sa do min. vym. základu budú platiť menej? Ďakujem
výšku odvodov od 1,7. si over na kalkulačke SP

http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...la-2011/43831s
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

katkap17 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa len uistiť nové odvody do soc. poistovne platia len tí a menia sa len tým ktorý mali vysoký čiastkový základ dane a nezmestia sa do min.vymeriavacieho základu a naopak tým, ktorý platili viac a zmestia sa do min. vym. základu budú platiť menej? Ďakujem
Platia tí, ktorí mali príjem bez odpočítania výdavkov vyšší ako 3948,72 €.
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ďakujem pekne
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
zk24 Pozri príspevok
Zdroj: www.socpoist.sk

Povinnosť prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do 11. júla 2011 a povinnosť platiť poistné má za obdobie od 1. júla 2011 SZČO, ktorá dosiahla za rok 2010 príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 3 948,72 EUR (12 x 329,06 EUR).

Príjem = tržby, bez uplatnenia výdavkov.
... ktorý riadok z DP treba brať do úvahy 44 alebo 59 na výpočet poistného? Nejak som sa poplietla.
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gong Pozri príspevok
... ktorý riadok z DP treba brať do úvahy 44 alebo 59 na výpočet poistného? Nejak som sa poplietla.
Dakujem
Upravovala si základ dane ?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
veronikasad Pozri príspevok
Upravovala si základ dane ?
... príjmy boli z §5, §6 ods.1 písm.c a §6 ods. 3 - príjmy z prenájmu, príjmy z prenájmu sa zarátavajú do ZD?
áno upravovala som ZD.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gong Pozri príspevok
... príjmy boli z §5, §6 ods.1 písm.c a §6 ods. 3 - príjmy z prenájmu, príjmy z prenájmu sa zarátavajú do ZD?
áno upravovala som ZD.
príjmy z § 5 a príjmy z prenájmu sa nezahrňajú do limitu pre povinnú registráciu, ani vymeriavacieho základu pre platenie odvodov do SP.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
veronikasad Pozri príspevok
príjmy z § 5 a príjmy z prenájmu sa nezahrňajú do limitu pre povinnú registráciu, ani vymeriavacieho základu pre platenie odvodov do SP.
na výpočet odvodov do SP (povinnosť mi vznikla) zoberiem len príjmy zo živnosti mínus výdavky
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
na výpočet odvodov do SP (povinnosť mi vznikla) zoberiem len príjmy zo živnosti mínus výdavky
dakujem
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

zk24 Pozri príspevok
Neviem, tiez som sa cudovala. Ale maju to vsade na stranke. Ze prihlasit sa treba do 8 dni, najneskor do 11.7.2011. Asi preskocili 5.7.2011 - Cyril a Metod
Na počítanie lehôt v sociálnom poistení sa vzťahuje § 122 Občianskeho zákonníka ...
Ods. 1
Lehota určená podla dní začína sa dňom, ktorý nasleduje PO udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok ....
... začína nasledujúci deň po 1.7. t.j. 2.7. (sobota, nedeľa) - preto 11.7.
5 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

PRI výpočte odvodov do SP si už nemôžem uplatniť príspevky na živ.poist.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera25 Pozri príspevok
PRI výpočte odvodov do SP si už nemôžem uplatniť príspevky na živ.poist.?
nie
0 0
MMiro MMiro

MMiro je offline (nepripojený) MMiro

Tu je zmene v odvodoch pre SZČO dosť informácií:
http://www.podnikam.webnoviny.sk/odv...jul-2011/22584

Online kalkulačka na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne od 1.7.2011
http://www.podnikam.webnoviny.sk/vyp...-jul2011/22593
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať