Zavrieť

Porady

Prosím o radu ako máme vymáhať dlh.

Chcem vás poprosiť o radu jednej kolegyni sme v práci požičali 3 kolegyne peniaze.Spolu je to okolo 2500€.Peniaze si požičala postupne od nás viacerých mi sme jedna o druhej nevedeli.Bolo nám jej lúto preto sme jej ich dali mala nejaké rodinné problémy dnes nám je jasné že to bola veľká chyba.Slúbila že nám to k 30.6. vráti.Od zamestnávateľa dostala k 30.6. výpoveď .Peniaze nám nevrátila.O tejto pôžičke máme doklad podpísaný ňou že nám uvedenú sumu vráti ku dňu 30.6. Pri preberaní peňazí ,ani spísaní dokladu ale nebol nijaký svedok.
Nevieme ako máme postupovať .ďakujeme za odbornú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Všetci poraďaci predomnou majú v čomsi pravdu.
    Začnem od konca. Stano má pravdu, že dlžníčka ešte nie je v omeškaní s platením dlhu. To bude až v piatok.
    Kýblik má s Uznaním záväzu čo do výšky a dôvodu. 1Dara má zase pravdu s notárskou zápisnicou a nakoniec nedeje a Tweety majú pravdu so súdom. Všetko toto sú možnosti a predpokaldy úspešného vymoženia dlžnej sumy.
    Urobili ste veľmi dobre, že ste si nechali podpísať doklad o prevzatí peňazí. Predpokladajme nasledovné. Je piatok a peniaze nikde.
    Doklad o požičaní je super, pokiaľ je napísaný dostatočne správne. Neviem, aké údaje tam sú uvedené a aké absentujú. Pokiaľ dlžníčka nebude chcieť platiť pošlite jej výzvu na zaplatenia. Do vlastných rúk s doručenkou. Ak to nepomôže, pohrozte súdom a skúste je presvedčiť, aby uznala záväzok pred notárom. Notárska zápisnica je exekučný titul a v prípade, že nzaplatí ani v "náhradnom" termíne, tak to dáte rovno na exekúciu bez nutnosti to dávať na súd.
    Poslednou možnosťou je súd. Návrhov na platobný rozkaz tu je neúrekom, napr. http://www.porada.sk/1289723-post2.html.
    Potom už len čakajte a dúfajte.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Najskor by som jej ale poslal "uznanie zavazku". V pripade, ze ho uzna, dohodnut splatnost ( celu sumu, prip. splatkovy kalendar). Ak ho neuzna - teda nema zaujem splatit dlh, nasledne by som siel s tym na sud. Treba pocitat zo zdlhavosotou sudov.

    PS: uprav si to podla seba.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nedeje Pozri príspevok
    Chcem vás poprosiť o radu jednej kolegyni sme v práci požičali 3 kolegyne peniaze.Spolu je to okolo 2500€.Peniaze si požičala postupne od nás viacerých mi sme jedna o druhej nevedeli.Bolo nám jej lúto preto sme jej ich dali mala nejaké rodinné problémy dnes nám je jasné že to bola veľká chyba.Slúbila že nám to k 30.6. vráti.Od zamestnávateľa dostala k 30.6. výpoveď .Peniaze nám nevrátila.O tejto pôžičke máme doklad podpísaný ňou že nám uvedenú sumu vráti ku dňu 30.6. Pri preberaní peňazí ,ani spísaní dokladu ale nebol nijaký svedok.
    Nevieme ako máme postupovať .ďakujeme za odbornú radu.
    Podať návrh na súd.

    nedeje je offline (nepripojený) nedeje

    nedeje
    Bude túto našu dohodu akceptovať súd,nebudú to chcieť nejako spochybniť keď nemáme svedkov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nedeje Pozri príspevok
    Bude túto našu dohodu akceptovať súd,nebudú to chcieť nejako spochybniť keď nemáme svedkov?
    Veď máte doklad o prijatí peňazí.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ako je možné si najlepšie zabezpečiť pohľadávku?

    Vzhľadom k preťaženosti súdov a zdĺhavému konaniu odporúčam zabezpečiť si pohľadávku spísaním notárskej zápisnice. V notárskej zápisnici dlžník - povinný uzná svoj záväzok a zaviaže sa v určenej lehote svoju povinnosť splniť. V prípade, ak si svoj záväzok nesplní a notárska zápisnica obsahuje súhlas povinného s jej vykonateľnosťou - stáva sa automaticky exekučným titulom.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    nedeje Pozri príspevok
    Chcem vás poprosiť o radu jednej kolegyni sme v práci požičali 3 kolegyne peniaze.Spolu je to okolo 2500€.Peniaze si požičala postupne od nás viacerých mi sme jedna o druhej nevedeli.Bolo nám jej lúto preto sme jej ich dali mala nejaké rodinné problémy dnes nám je jasné že to bola veľká chyba.Slúbila že nám to k 30.6. vráti.Od zamestnávateľa dostala k 30.6. výpoveď .Peniaze nám nevrátila.O tejto pôžičke máme doklad podpísaný ňou že nám uvedenú sumu vráti ku dňu 30.6. Pri preberaní peňazí ,ani spísaní dokladu ale nebol nijaký svedok.
    Nevieme ako máme postupovať .ďakujeme za odbornú radu.
    Ja neviem čo tu všetci riešite súdy a podobné nezmysly, keď termín vrátenia ešte ani nebol, však 30.6. ešte len bude, tak neriešte dopredu veci...ešte ani termín nieje splatný a už tu súdite a exekujete...

    nedeje je offline (nepripojený) nedeje

    nedeje
    Všetkým vám velmi ďakujem za cenné rady dúfam len že do piatka nám to vyplatí.Pred chvílou sme si volali a povedala že peniaze pošle pošt.poukážkou na moju adresu.Pôvodne chcela č.účtu no to som sa jej bála dať aby to nejako nezneužila a nezobrala niečo na splátky a pod.Už som voči nej nedôverčivá.Teda dúfam že peniažky pošle.Ozvem sa vám ako sme dopadli.ďakujem

    nedeje je offline (nepripojený) nedeje

    nedeje
    Stanislav
    sme nedôverčivé lebo tá žena si napožičiavala od veľa ludí požičala si od jedného aby mohla vrátiť druhému a tak dookola na krku má už 3 exekučné príkazy.Teraz má vraj slúbený nejaký úver s banky čo si vybavila jej dcéra aby mohla poplatiť dlhy voči nám.Dlži velmi vela a preto rátame aj s tou možnosťou že nám to nevráti k 30.6.

    Prosím o radu ako máme vymáhať dlh.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.