Zavrieť

Porady

Chcem sa opýtať, ako je to s čerpaním dovolenky počas výpovednej doby. Zamestnávateľ

mi chce zakázať čerpať dovolenku. Má na to právo? Mám odpracovaných 5 rokov a v tomto roku som dovolenku nečerpala. Na koľko dní dovolenky mám nárok? Výpoveď som dala k 31.5.2011, pracovný pomer mi skončí 31.7.2011. Poraďte niekto. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    saminka6 Pozri príspevok
    Ak mate menej ako 33 rokov, tak mate narok na 11 dni dovolenky.
    to nie je pravda, zatial je stale podmienka odracovania aspon 15 rokov po 18 roku veku zivota, 33 rokov nie je je postacujuca podmienka

    Polovicu dovolenky vam može zamestnavatel nariadit a druhu polovicu si mozte vybrat kedy ju vy chcete.

    ani toto uz davno nie je pravda, zamestnavatel disponuje s celou dovolenkou zamestnanca, nielen s polovicou
    samozrejme za podmienok definovanych zakonnikom prace


    v texte

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Bubušo Pozri príspevok
    mi chce zakázať čerpať dovolenku. Má na to právo? Mám odpracovaných 5 rokov a v tomto roku som dovolenku nečerpala. Na koľko dní dovolenky mám nárok? Výpoveď som dala k 31.5.2011, pracovný pomer mi skončí 31.7.2011. Poraďte niekto. Ďakujem.
    Ak Ťa z-ľ počas VD potrebuje, má na to právo. Dovolenku Ti pri výstupe preplatí. Ak si nečerpala, nemala si PN-ku - máš nárok na dovolenku 20:12/7, alebo 25:12/7. Ak Ti ostala nejaká dovolenka z roku 2010-aj tá Ti bude preplatená

    Chcem sa opýtať, ako je to s čerpaním dovolenky počas výpovednej doby. Zamestnávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.