Zavrieť

Porady

Chcem aj nadalej statut "neplatca DPH"

Ahojte, som medzi vami novy, tak prosim o zhovievavost . Prevadzkujem eshop s tovarom, nie som platca DPH. V roku 2010 som si zalozil zivnost. Do konca roka 2010 obraty neboli velke, ziadnu dan som neplatil, vsetko bolo ok. Od januara sa to pomalicky rozbieha a uz teraz viem (po pol roku), ze som momentalne na cca 50 tis.€ obrat.

Pre mna to znamena, ze sa stanem platcom DPH. Ale, ..moj hlavny dodavatel, ktoreho som hladal velmi tazko a dlho nieje platcom DPH (dozvedel som sa to len vcera). A ja nemozem zacat dvihat ceny o 20% pretoze ma to totalne polozi pri dnesnej konkurencii.

Ako to riesit? Je vobec sanca ako sa nestat platcom DPH, alebo ako nedvihnut ceny o 20%??? Dakujem vsetkym za pomoc a rady, zelam vam uspesny dnesny den, dakujem!
Usporiadat
formulka formulka

formulka je offline (nepripojený) formulka

Braňo Pozri príspevok
zaujímavé, že registráciu dph považuješ iba za obtiaž, ale dph si samozrejme na vstupe môžeš odpočítať, dokonca mať aj nadmerný odpočet. pokiaľ by si našiel správnych dodávateľov, dokonca to môže byť veľká výhoda z hľadiska cash flow.

Ja nezastávam tento názor. Keď je podnikateľ, ktorý má malé náklady, ale väčšie tržby, DPH mu je na obtiaž, pretože svoju cenu musí navýšiť o 20% DPH ale ju musí aj odvádzať, čo považujem za zbytočnú vec... Stáva sa len výbercom a platiteľom dane. Sú profesie, kde náklady sú bohužiaľ minimálne a tvorí sa iba zisk....
0 0
ondrewko ondrewko

ondrewko je offline (nepripojený) ondrewko

Braňo Pozri príspevok
zaujímavé, že registráciu dph považuješ iba za obtiaž, ale dph si samozrejme na vstupe môžeš odpočítať, dokonca mať aj nadmerný odpočet. pokiaľ by si našiel správnych dodávateľov, dokonca to môže byť veľká výhoda z hľadiska cash flow.
jednoducho niektore podnikanie si zela viac aby si ostal neplatcom. Ak mas malu firmu, vacsina dodavatelov tvojich je neplatcom, nieje dovod aby si sa staval platcom. Ak prekrocis obrat, rozmyslas ako sa nestat tym platcon dph, nic zaujimave.

Samozrejme su situacie kedy zacat platit dph je nevyhnutne a dokonca vyhodne pre podnikatela. Pre mna osobne je vyhodne byt neplatcom, alebo si najst do buducna novych dodavatelov. Co je dost zlozite. Ale ak by sa to podarilo, povazoval by som to za naj riesenie....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať