Zavrieť

Porady

Ako si zvysit podporu?

Chcela by som vediet ci si mozem zvysit podporu, a to tak ze si priplatim poistenie v nezamestnanosti.Som sice prepustena, od maja, ale hned som isla na Pn-ku a o podporu som este nepoziadala. Caka ma zakrok a dlha liecba.Ako dlho by som musela priplacat na dobrov. nezam., aby mi to zvysilo podporu? Predtym som pracovala v kuse 6 rokov. Rozmyslam ze by som si priplacala pocas celej doby na Pn-ke. Zvysilo by mi to podporu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gandija Pozri príspevok
    Hm, aj tak by som si s tym mohla pomoct, mam odpracovanych vela rokov, ta posledna varianta by mi este polepsila. A neviete ako dlho musim dobrovolne priplacat, ci je tam stanovena nejaka minimalna dlzka v dnoch, alebo je to jedno a spocita sa to.dakujem za odpovede.
    Dávka v nezamestnanosti sa počíta z vymeriavacieho základu za posledných 24 mesiacov.
    Spravidla výpočet = vymeriavací základ (hrubá mzda) / počet kal. dní. Dostaneš denný vymer.základ. Z toho dávka v nezamestnanosti je 50 %. Vypláca sa za kal. dni.

    gandija je offline (nepripojený) gandija

    gandija
    Hm, aj tak by som si s tym mohla pomoct, mam odpracovanych vela rokov, ta posledna varianta by mi este polepsila. A neviete ako dlho musim dobrovolne priplacat, ci je tam stanovena nejaka minimalna dlzka v dnoch, alebo je to jedno a spocita sa to.dakujem za odpovede.

    Ako si zvysit podporu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.