Zavrieť

Porady

Konatel - Nezamestnany

Skoncil som vysoku skolu a bol som sa prihlasit na urad prace. Neskor sme si zalozili SROcku v ktorej vystupujem ako konatel. Mam danu skutocnost nahlasit na urade prace? Stavam sa tak SZCO alebo mozem byt evidovany na UP ako nezamestnany?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
od 1.1:2011 konateľ platí do SP ak poberá odmenu za výkon funkcie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A ak nepoberá? vraj schválili že bude platiť aj tak.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aha, tak to neviem, ale nedáva mi to logiku - z čoho by mal platiť?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak neviem z čoho ,ale bude musieť platiť. asi z min.mzdy.
0 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

Mne to pride ako poriadna blbost. Do SP si mozes platit ked uz tak dobrovolne...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pivko Pozri príspevok
Zachytil som okrajovo že Jožo vymyslel aby konateľ s.r.o. musel platiť odvody do SP aj keď nieje jej zamestnancom. Je to pravda? od kedy to bude v platnosti?
Nezachytila som informaciu, ze pokial nepobera odmenu, je aj tak povinny platit odvody do SP.
Plati odvody do ZP, bez ohladu na odmenu. Do SP iba v pripade mzdy/odmeny.
Ty pises, ze musi platit aj ked nie je zamestnany. Ale konatel pracujuci na zaklade zmluvy o vykone funkcie konatela nie je zamestnany, a z toho odvody do SP plati. Nemohol si si to pomylit?
0 0
neostar neostar

neostar je offline (nepripojený) neostar

KEJKA
Ked sa zamestnáš v sro na 1/4 ový uväzok-napr. teda povedzme nejakých 100 EUR, tak budeš musieť registrovať sro v SP aj ZP ako zam-eľa, seba ako zam-ca a platiť všetky odvody. Lenže len zo 100 EUR, čo bude cca 32 EUR, to zn. budeš mať vykryté všetky odvody aj roky do dôchodku, a bude ťa to stáť menej ako samoplatiteľa ZP.
Možno by bolo dobré obnoviť a pokračovať v tejto debate, aby sme mali prehlad, ako je to teraz po dvoch rokoch s odvodmi do SP ak sa konatel zamestnáva na základe Zmluvy o vykone funkcie konatela na 1/4-ový úväzok za napr. 50,- eur a takto minimalizovať výdavky na ZP a SP a mať aj započítané roky do dôchodku. Neviem či to je ešte možné alebo už naši zákonodarci za tých dvoch rokoch aj proti tomuto niečo vymysleli. Chcem prejsť zo živnosti na sro lebo teraz platím ZP a SP 200eur mesčne a potrebujem tieto výdavky minimalizovať. Samozrejme bolo by dobre ak by táto možnosť ešte stále existovala.
Naposledy upravil neostar : 16.06.13 at 04:55 Dôvod: preklep
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nepokračujeme v starých debatách, ale zakladáme nové otázky a súvisiace otázky.
Zatiaľ áno, nič sa nezmenilo, moji klienti "frčia" takto naďalej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať