Zavrieť

Porady

SP - Treba mi platiť od júla 2011?

Poprosím Vás o radu:

Som zamestnancom a zároveň SZČO. Príjmy zo živnosti za 2010 boli: 30.260 €, Výdavky : 45.148 €. Napriek tomu, že ZD = 0, mám platiť do SP od júla 2011?

Ďakujem za rady.
Usporiadat
elis9 elis9

elis9 je offline (nepripojený) elis9

dorbý večer, trošku mimo témy, ale už som sa tu trochu na porade vypytovala na kadeco,kedze sa chystam na podnikanie...vrta mi v hlave, ci zivnost alebo sro...zatial neplanujem spolocnikov,ale zase na druhej strane ako zivnostnicka nemozem ani zamestnavat nikoho,vsak?
a dalsia po lopate polozena otazka:ak budem zivnostnicka,no napr. nezarobim 2-3 mesiace nic,aj tak si musim platit do ZP a SP vyse 100 eur?tusim prvy rok do SP nie? a ak zalozim sro o jednej osobe, nemusim prvy rok platit odvody do SP a ak nezarabam kazdy mesiac, tak ako je to s odvodmi pri sro? dakujem velmi pekne
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

elis9

dorbý večer, trošku mimo témy, ale už som sa tu trochu na porade vypytovala na kadeco,kedze sa chystam na podnikanie...vrta mi v hlave, ci zivnost alebo sro...zatial neplanujem spolocnikov,ale zase na druhej strane ako zivnostnicka nemozem ani zamestnavat nikoho,vsak?
a dalsia po lopate polozena otazka:ak budem zivnostnicka,no napr. nezarobim 2-3 mesiace nic,aj tak si musim platit do ZP a SP vyse 100 eur?tusim prvy rok do SP nie? a ak zalozim sro o jednej osobe, nemusim prvy rok platit odvody do SP a ak nezarabam kazdy mesiac, tak ako je to s odvodmi pri sro? dakujem velmi pekne
Trosku si to pomotala.

ako zivnostnicka mozes kludne zamestnavat ludi. Nic ti nezakazuje.

ako zivnostnicka do ZP platis od zaciatku odvody (momentalne je to 46,06 €). Do SP az ked budes povinna (nemusis byt ani za pat rokov). pre tento rok je hranica prijmov 3948,72 € (Príjmov !!!! nie zisk).

Ked zalozis sro, nemusis platit ziadne odvody ak si nebudes vyplacat ziadne odmeny ani sa nezamestnas. Ak budes poberat nejaku pravidelnu alebo aj nepravidelnu mesacnu odmenu budes platit odvody do ZP aj do SP. O tejto moznosti sa viac docitas v tejto teme: http://www.porada.sk/1789388-post27.html
1 0
elis9 elis9

elis9 je offline (nepripojený) elis9

dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať