Zavrieť

Porady

Ako "sieťkovať" podkrovnú miestnosť?

Dobrý deň,

Poprosím o radu ako "sieťkovať" podkrovnú izbu?
Nie som stavbár, ale čaká ma tento úkon, tak by som poprosil o profi radu.
Ďakujem za radu
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Takže aj ja sa pridám: akákoľvek omietka alebo obklad sa môže aplikovať na sadrokartón po základnom vytmelení príslušnym tmelom s výstužnou páskou a napenetrovaní sadrokartónu adekvátnym penetračným náterom. V prípade keramického obkladu sa doporučuje zhustiť CD alebo CW konštrukciu, prípadne použiť dvojité opláštenie sadrokartónom. Lepidlo a sieťka je len zbytočná záťaž konštrukcie, pod ušľachtilé alebo štukové omietky úplne postačuje vybrúsený a napenetrovaný sadrokartón. Do vlhkých priestorov sa pod obklad jednoznačne doporučuje hydroizolačný náter, ktorý má lepšiu priľnavosť k sadrokartónu ako cementové lepidlo.Toto sú informácie od technikov Rigipsu zo školení a v praxi to používame 14 rokov, čo môžem dokázať fotodokumentáciou a faktúrami. Prasknutý sdk stále poukazuje na nedostatočnú konštrukciu alebo statický problém v nosnom podklade, naša skúsenosť napr. keď na 30 m dlhú strechu s Bramacom nakydalo 60 cm mokrého snehu, praskol jeden pozdĺžny spoj an tabuli sdk ale zároveň konštrukcia sdk spôsobila odtrhnutie 15 cm hebelovej priečky od podlahy kedy váha snehu spôsobila taký pohyb krovu, že tá priečka ostala visieť na strope.
0 0
jurajB. jurajB.

jurajB. je offline (nepripojený) jurajB.

Zaoberám sa predajom stavebných materiálov. Montážou a poradenstvom sadrokartónových systémov. ...viac
220870 Pozri príspevok
Ja mám skúsenosť ,že tie ich slávne spoje na sadrokartonoch praskajú jedna radosť.Omietnutý SDK som ešte nevidel prasknutý ani odpadnutú sieť.Pokiaľ je tabuľa sadrokartonu urobená tak ako má tak papier sa od nej prakticky nedá odlepiť.
Odporúčam obrátiť sa na odborníkov, to sú tí drahší majstri a je ich už pomerne málo.
Vytlačili ich s trhu "majstri" kléber-sieťka
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Súhlasím s juajB., že sa treba obrátiť na odborníkov, sadrokartón v podkroví máme omietnutý, už tri roky bývame a nič nepraská, aj v kúpeľni máme omietnutý strop a všetko je OK. Dúfam, že aj bude. Omietky neboli lacná záležitosť, ale sme spokojní.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ked mi to nepuka a robil som si to vsetko sam (konstrukcia,sdk,sietka+lepidlo,omietka) = ze som odbornik?
Dam ruku do ohna , ze ani odbrornik by dôkladnejsie nespravil izolaciu a parozabranu. Mozno len keby to robil pre seba. Ked je plateny od ukolu musi buchat metre a nie sa zdrzovat z kazdou malichernostou. Tolko k tym odbornikom
PS: o sietkovani SDk som sa bavil aj s technickym poradcom Knaufu a nic tragicke vtom nevidel. Ked sa to poriadne spravi ma to len plusy

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať