Zavrieť

Porady

Čo znamená táto Ťarcha?

Zdravím všetkých, neviete mi poradiť ako si mám vysvetliť toto znenie ťarchy:

Por.č.: 4
Na podiel B4 - Exekútorský úrad Lučenec, s.e.Mgr.Štefan Marček - Exekučný príkaz na vykonanie exekúcie
zriadením exekučného záložného práva na nehnuteľnosť č.EX 11368/08-21, č.sp.Z 1504/2011 - 100/11.

Je to zapísané na liste vlastníctva domu o ktorý mám záujem. Znamená to, že už nemám jednať s majitelmi, ale priamo s exekútorom?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Určite treba osloviť aj exekútora,
    ale on má exekučné záložné právo len na polovicu nehnuteľnosti.
    Takže aj nadalej musíš jednať s vlastníkmi. Lebo to majú v podielovom spoluvlastníctve.

    Ak by si exekútora neoslovil, mohol by si pekne doplácať lebo by sa to mohlo brať ako krátenie veriteľa.

    Skús mailom mu ozrejmiť situáciu http://www.statnasprava.sk/sk/stsp/adresar.nsf/i/13954

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Vďaka, podľa čoho si zistil, že má záložné právo len na polovicu? Na čiu polovicu?

    Skúšal som volať exekútorovi, no v záznamníku uvádza, že telefonická komunikácia nie je zákonom povolená.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Vlado.s Pozri príspevok
    Vďaka, podľa čoho si zistil, že má záložné právo len na polovicu? Na čiu polovicu?

    Skúšal som volať exekútorovi, no v záznamníku uvádza, že telefonická komunikácia nie je zákonom povolená.
    .. však je to označené poradovým číslom (4)
    skús osobne .. alebo písomne
    Poznáš vôbec obidvoch mjiteľov - veď by ti mali povedať, ako to je s tým domom

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vlado.s Pozri príspevok
    Vďaka, podľa čoho si zistil, že má záložné právo len na polovicu? Na čiu polovicu?

    Skúšal som volať exekútorovi, no v záznamníku uvádza, že telefonická komunikácia nie je zákonom povolená.
    No tak ako Ti bolo vysvetlené, záložné právo je na 1/2. A preto som Ti tam dala kontakt na mail, aby si napísal a ozrejmil že chceš kúpiť danú nehnuteľnosť, ale že je tam ťarcha tak preto píšeš.

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Ďakujem, pochopil som. Aj som si to myslel takto, len som si to chcel overiť.
    Poznám majiteľov, len si zisťujem informácie pred tým ako s nimi budem jednať, aby som bol pripravený a zároveň zistil, či hovoria pravdu... proste chcem mať výhodu.

    Ďakujem všetkým za ozrejmenie.

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    Tiež som kupoval nehnuteľnosť zataženú exekučným príkazom. Určite treba zájsť za exekútorom, nech ti povie ako sa zbaviť exekučného príkazu. Ale budeš potrebovať plnomocenstvo od dlžníka, inak sa s tebou exekútor ani baviť nebude. Hocikomu nepovie o prípadnej dlžobe, preto plnomocenstvo. A potom štandardne kúpna zmluva......

    Čo znamená táto Ťarcha?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.