Zavrieť

Porady

chcem kupit auto z bazaru

dobry den chcel by som kupiť auto z bazaru a nevdeli by ste mi niekto povedať naco si mam davať pozor aby ma neoklamali a co hovorite na autobazar aaa auto
Naposledy upravil arizona : 01.08.11 at 20:32
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

doga Pozri príspevok
Ja osobne by som sa bala kupit ine ako nove auto...
alessi Pozri príspevok
ice, ja viem.... to je presne to na čo som chcel poukázať. Kúpa nového auta by bola ideálna, ale nie vždy sa dá
Preco idealna? Ja som teraz kupoval nejake auta do firmy. Napriklad za auto, ktore nove stoji 46 som dal 12,9, je dva a pol rocne. Druhe - nove 30, trojrocne 11,9. Obe ako nove kupene na Slovensku. Kupil som dve luxusne auta a stale som dal asi o 4.500 EUR menej, ako keby som kupil jednu novu Octaviu. (v porovnatelnej vybave - diesel kombi, aby sa to dalo porovnavat).

Tak o com debata? Vyzera, ze su v perfektnom stave, samozrejme to sa este uvidi, ale - tak nech je hoci kazde druhe auto ktore takto kupim srot alebo ukradnute, stale nebudem v minuse.

Okrem toho, tie auta su akurat tak za tie tri roky vypachnute. Viezol ma znamy vo fungel novom aute za 50.000, ked sa ochladilo a zacalo to kurit, tak sa do kabiny siril neznesitelny zapach gumy, ako ked pridete to vyrobne gumakov v Cine. Vraj - nejaka manzeta v kureni a musi to vypachnut... Mna by trafil slak, keby som dal take peniaze a mal by som taky smrad.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Ice dive Pozri príspevok
na druhej strane ak by nefungovali bazáre, tak by veľa ľudí chodilo pešo, resp. by sa nikdy nedostali k svojmu autu...
.... to je na tom cele najsmutnejsie
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
misomiso, pokiaľ maš šťastie, tak potom sa da.... ja osobne som mizerný šofer, tak radšej iba jazdene, mna by trafil šlak že si dorantam nejake nove. nemyslim nutne havarku.
a keby si po mne kupil ročné, tak len zalamuješ rukami.

ono tu platí stare zname "môže človek kupiť dobru aiwu a zly phillips". čiže že je nové neni zaruka že nebude kazove tak ako to že ma niečo najazdene neznamena že je total kazove.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

na www.autobazar.eu mate obsiahlé diskusie na túto tému

aj konkretne podľa značiek
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Možno je lepšie kúpiť jazdené auto v autosalóne, čo vy na to? Napr. keď máte "Vymeňte staré za nové", tak tam ich asi aj opravia a až potom dajú do predaja.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Letko Pozri príspevok
Možno je lepšie kúpiť jazdené auto v autosalóne, čo vy na to? Napr. keď máte "Vymeňte staré za nové", tak tam ich asi aj opravia a až potom dajú do predaja.
zamysli sa nad svojou úvahou... každý autorpedajca nových vozidiel sa snaží predávať predovšetkým nové autá, a vykupovanie robí len z dôvodu, aby ľudí namotivovali kúpiť auto od nich... akcie ako 1500 € viac za Vaše staré auto sú síce fajn, ale len do momentu, keď zistíš, že tvoje nové auto je o 1500€ drahšie... a zas na druhej strane žiaden autopredajca si nebude zvyšovať náklady a investovať do opráv vykúpených aut a potom sa ich snažiť predať pochopiteľne so ziskom...

čo sa skutočne oplatí od autosalónu sú predvádzacie autá s 10 -15 000 km, o 20-30% lacnejšie, avšak na tieto už má každý autosalón dlhý poradovník, takže šanca dostať sa k takémuto autu je jedine po známosti... resp. veľmi mizivá... lebo dobré auto ide preč behom týždňa či už v rámci rodiny alebo známych... ale ak sa dostane do bazáru, tak sa tam veľmi neohreje...
0 0
doga doga

doga je offline (nepripojený) doga

Ice dive Pozri príspevok
každý autorpedajca nových vozidiel sa snaží predávať predovšetkým nové autá, a vykupovanie robí len z dôvodu, aby ľudí namotivovali kúpiť auto od nich... akcie ako 1500 € viac za Vaše staré auto sú síce fajn, ale len do momentu, keď zistíš, že tvoje nové auto je o 1500€ drahšie...
ja len pridam skusenost mojho otca, isiel kupovat do SKODY auto, ked bola akcia, ze odkupia jeho stare auto. Nadiktoval udaje, povedali mu cenu este nizsiu ako v Ackach, predajcovi povedal, ze za tolko sa mu to neoplati odpredat im a oni, ze to vobec nevadi a ze mu aj tak daju tu zlavu, aj ked im auto neodpreda.

Ice dive Pozri príspevok
čo sa skutočne oplatí od autosalónu sú predvádzacie autá s 10 -15 000 km, o 20-30% lacnejšie, avšak na tieto už má každý autosalón dlhý poradovník, takže šanca dostať sa k takémuto autu je jedine po známosti... resp. veľmi mizivá... lebo dobré auto ide preč behom týždňa či už v rámci rodiny alebo známych... ale ak sa dostane do bazáru, tak sa tam veľmi neohreje...
co sa tyka predvadzaciek, nemusia byt az v takom dobrom stave, my osobne sme na predvadzacke skusali motor, cize sme ho riadne turovali, co sa s novym autom nema, kym sa nezabehne motor, cize aj u predvadzaciek je riziko.
Inak je bezne, ze Vam daju 20% zlavu aj na nove vozidlo, len treba poriadne ziadat a nehanbit sa!!! Ja som mala zlavu bez znamosti 24%. Aj bratranec si kupoval Golfa, zadal si vybavu a uz len telefonicky a mailom bombardoval vsetkych predajcov na Slovensku, napr. mu dali v jednom zlavu na cenovej ponuke 5%, to mailom preposlal dalsiemu, ten mu dal 8%, aby tromfol konkurenciu a takto to bolo dookola, az sa vysplhal k zlave skoro 30%!!! Predajca Vam ju sam nebude nukat, ked o nu nepoziadate!!!
Este je aj moznost kupit skladove vozidla, tie su hned k odberu a v case uhorkovych sezon su tam krasne akcie...
0 0
doga doga

doga je offline (nepripojený) doga

alessi Pozri príspevok
ja osobne som mizerný šofer
no neverim, ze si horsi sover ako ja

alessi Pozri príspevok
ono tu platí stare zname "môže človek kupiť dobru aiwu a zly phillips". čiže že je nové neni zaruka že nebude kazove tak ako to že ma niečo najazdene neznamena že je total kazove.
v podstate suhlasim, ale mame nejake prava ako spotrebitelia, ak sa nove auto pokazi v zarucnej dobe, naklady na opravu znasa vyrobca-predajca... do stareho auta od urciteho casu len nalievas financie, lebo ti zacne postupne odchadzat... Poznam kopec ludi, co si kupili BMW, MB,... s najazdenymi 300 000km a potom chodili elektrickou, lebo nemali na opravy, lebo to uz su auta, kde ide vsetko na elektroniku...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

doga Pozri príspevok
no neverim, ze si horsi sover ako ja

v podstate suhlasim, ale mame nejake prava ako spotrebitelia, ak sa nove auto pokazi v zarucnej dobe, naklady na opravu znasa vyrobca-predajca... do stareho auta od urciteho casu len nalievas financie, lebo ti zacne postupne odchadzat... Poznam kopec ludi, co si kupili BMW, MB,... s najazdenymi 300 000km a potom chodili elektrickou, lebo nemali na opravy, lebo to uz su auta, kde ide vsetko na elektroniku...
prepáč ale toto sú u mňa presne tí, ktorí chcú si silou mocou voziť riť v BMW pre image a kúpia ojazdené auto s toľkými najazdenými km tak čo iné čakali
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Ice dive Pozri príspevok
zamysli sa nad svojou úvahou... každý autorpedajca nových vozidiel sa snaží predávať predovšetkým nové autá, a vykupovanie robí len z dôvodu, aby ľudí namotivovali kúpiť auto od nich... akcie ako 1500 € viac za Vaše staré auto sú síce fajn, ale len do momentu, keď zistíš, že tvoje nové auto je o 1500€ drahšie... a zas na druhej strane žiaden autopredajca si nebude zvyšovať náklady a investovať do opráv vykúpených aut a potom sa ich snažiť predať pochopiteľne so ziskom...

čo sa skutočne oplatí od autosalónu sú predvádzacie autá s 10 -15 000 km, o 20-30% lacnejšie, avšak na tieto už má každý autosalón dlhý poradovník, takže šanca dostať sa k takémuto autu je jedine po známosti... resp. veľmi mizivá... lebo dobré auto ide preč behom týždňa či už v rámci rodiny alebo známych... ale ak sa dostane do bazáru, tak sa tam veľmi neohreje...
no ja by som predvadzacie nechcel ani za polovicu ... ked mi predajca ukazoval ako auto s najazdenymi 100 km taha tesne pod obmedzovacom az ma zamrazilo v akom stave asi je ked ide prec z predajne
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

doga Pozri príspevok
Inak je bezne, ze Vam daju 20% zlavu aj na nove vozidlo, len treba poriadne ziadat a nehanbit sa!!! Ja som mala zlavu bez znamosti 24%. Aj bratranec si kupoval Golfa, zadal si vybavu a uz len telefonicky a mailom bombardoval vsetkych predajcov na Slovensku, napr. mu dali v jednom zlavu na cenovej ponuke 5%, to mailom preposlal dalsiemu, ten mu dal 8%, aby tromfol konkurenciu a takto to bolo dookola, az sa vysplhal k zlave skoro 30%!!! Predajca Vam ju sam nebude nukat, ked o nu nepoziadate!!!
Este je aj moznost kupit skladove vozidla, tie su hned k odberu a v case uhorkovych sezon su tam krasne akcie...
zalezi na tom aku cenovu politiku razí distributor ...
VW je znamy tym ze ma vysoko nadsadený cenník, kde aj po zlave zaplatis viac ako za konkurencny model ... taky Hyundai ma uz cennikoce ceny ako akciove, takze zdarma dostanes maximalne povinnu vybavu
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

bubkoch Pozri príspevok
no ja by som predvadzacie nechcel ani za polovicu ... ked mi predajca ukazoval ako auto s najazdenymi 100 km taha tesne pod obmedzovacom az ma zamrazilo v akom stave asi je ked ide prec z predajne
ja som mal kedysi predvádzačku fabiu, najazdil som na nej cca 120 tisíc km a za celú dobu som menil iba tyčky stabilizátora čo bola ich chronická závada a pred predajom som dal ešte vymeniť pravé predné ložisko, lebo začínalo hučať. na tej predvádzačke sa ešte okrem zákazníkov prevážala aj firemná účtovníčka medzi pobočkami a auto vydržalo úplne perfektne na to že to bol lacný lowend.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
doga Pozri príspevok
no neverim, ze si horsi sover ako ja

v podstate suhlasim, ale mame nejake prava ako spotrebitelia, ak sa nove auto pokazi v zarucnej dobe, naklady na opravu znasa vyrobca-predajca... do stareho auta od urciteho casu len nalievas financie, lebo ti zacne postupne odchadzat... Poznam kopec ludi, co si kupili BMW, MB,... s najazdenymi 300 000km a potom chodili elektrickou, lebo nemali na opravy, lebo to uz su auta, kde ide vsetko na elektroniku...
1. dneska som mal fajnu buračku. Moja zodnovednosť, moja nepozornosť
2. ani záruka zo zákona nie je niekedy uplatniteľná.... mal som buginu, trikrát som reklamoval, podľa zákona to nebolo jedna a tá istá chyba, stále sa kazil, nedalo sa na ňu spolahnuť ale predávačka stále trvdila že je v poriadku. Takže aj s "reklamaciami" či "zárukou" mam svoje skúsenosti. bolo to síce opravené na náklady výrobcu, ale... zakaždým 30 dní bez kočíka....to znamená 3 mesiace pri používani asi 3/4 roka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať