Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o. na kluc

Ahojte,

chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost so zalozenim s.r.o. na kluc. Teda ze si dame vybavit vsetky zalezitosti inou spolocnostou, ktora sa takymto druhom podnikania zaobera. Na internete je ich dost. Asi tu nemozem napisat mena a ponuky niektorych, tak len tak vseobecne. Ma niekto skusenosti, pripadne ake "nastrahy" tam cakaju, ci su nejake nevyhody a pod. Ked som pozeral, tak napr. "all inclusive" vysiel lacnejsie ako by som to robil sam a to neratam cas. Chcem vediet vase skusenosti, pripadne coho sa mam vyvarovat, na co si dat pozor, mozno nejakae skryte dodatky a pod.

dakujem za odpovede

balco
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    formulka je offline (nepripojený) formulka

    formulka
    mattto Pozri príspevok
    súkromnej firme zaplatíš viac ako 165 EUR, lebo to pôjde iba na poplatok, najskôr to bude cca. 200-250 EUR, áno je to lacnejšie ako tých 331 EUR a firma zarobí na rozdielom poplatku pri el. podaní. Stačí mať zaručený el. podpis a miesto tých 200-250 zaplatíš iba 165 a zbytok si urobíš sám. Mať zaručený el. podpis sa zíde vždy a využiješ ho viackrát ako iba pri zakladaní spoločnosti raz v živote.

    Mne je smiešne platiť niekomu za niečo, čo dokážem sám, týka sa to aj realitiek, aj zakladania obchodných spoločností. Čo mám osobnú skúsenosť s týmto typom businessu, papiere pripravuje podľa vzoru v PC nejaká brigádnička resp. novopečený vysokoškolák

    Ako správny podnikateľ minimalizujem náklady s tým, že nedávam zbytočne zarábať každému, kto vie ako sa ovláda CTRL+C, CTRL+V

    Čiže nezájdeš k holičovi, pretože sa vieš ostrihať sám, nezájdeš na obed do reštaurácie, pretože vieš si aj variť, nedáš si viesť účtovníctvo, pretože máš na to program a myslíš si, že si nadupaný všetkými zákonmi. Ak s rozhodneš pre stavbu niečoho, pustíš sa do toho sám, veď vieš aj murovať.... Nezájdeš na kúpalisko, pretože sa môžeš okúpať doma vo vani ... Doma máš jeden pohár /nie celú sadu, pretože jeden pohár Ti stačí/ Nezájdeš k masérovi na masáž, pretože si vieš niektoré časti tela vymasírovať sám ? Nezájdeš na pivo, pretože Ti doma predsa tečie voda a tá je lacnejšia..... To je ozaj ekonomická úspora a na konci roka s chytáš za hlavu, ako neplatiť vysoké dane ! BRAVOOOO!!!!!!!


    Neplať nikdy nikomu za žiadne služby, veď Ty všetko vieš úplne sám najlepšie !
    ucetni_fantozzi
    matto je velmi sikovny chalan, ten byt na opustenom ostrove, tak tam za chvilku vyrastie cely komplex sluzieb... :-)

    zalozenie s.r.o. je z pohladu agentury urcite do istej miery "automatizovane", ale rozhodne to nie je CTRL+C a CTRL+V - vyzaduje si to minimalne konzultovat s klientom atributy buducej spolocnosti, vysvetlit mu niektore dalsie okolnosti. ja osobne dost casto napriklad riesim otazky klientov, ktore sa tykaju doby po zalozeni s.r.o. - uctovnictvo, obchodny model a pod.

    no a samozrejme nie je ziadnym tajomstvom, ze provizia agentury je ukryta prave v tej uspore za poplatok.

    a som si isty, ze pri cene 200 Eur ide o velmi biedny balik sluzieb (alebo velmi kamaratsky) - bezne ceny su okolo 280-300 Eur, alebo pri komplexnejsom baliku 350-400Eur.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ice dive Pozri príspevok
    ty o koze ja o voze... zohnať na internete zakladateľskú listinu a ostatné doklady dokáže aj 5 ročné dieťa... problém je ZEP... a keď si dokáže absolvent VŠ Sv. Alžbety v TN zrátať rozdiel nákladov medzi klasickým podaním a elektronickým podaním a rozhodne sa pre cestu menšieho odporu už to je výhra

    Jednoznačne elektronické podanie je lacnejšia voľba a človek zakladajúci sro nemusí vlastniť sám ZEP, môže si nájsť niekoho, kto také služby poskytuje. Čiže urobí si všetko sám, len sprostredkovane sa to podá elektronicky do OR. To je podľa mňa najlacnejšia voľba. Keď už sa tu preberá čo najlacnejší spôsob za predpokladu, že si sám človek nájde na net-e dokumenty také, ktoré v OR prejdú bez odmietnutia.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    toto zaujíma aj mňa, mohol by si mi poslať ss, ktorá z týchto spoločností v balíku all inclusiv je čo sa týka služieb najlacnejšia?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dať si založiť sro na kľúč, tam nie sú žiadne nástrahy. Založia ti ju presne na Tvoje podmienky a požiadavky. Možno niekde záleží od kvality poskytovaných služieb a rozsahu služieb. Od tohto je závislá aj cena. Máme s tým veľa ročné skúsenosti a klientom vždy dávame na výber, čo sa mu lepšie hodí. Či iba podpíše papiere a o nič nestará. Alebo sa trápi s papiermi a my mu to iba elektronicky podáme aby ušetril 50 % na súdnom poplatku, alebo kombinácia, poradíme, podáme.... Záleží fakt od toho, čo ktorý klient presne potrebuje, či má čas, atď. Nie je to rovnaké. Každý má svoje požiadavky....

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ice dive Pozri príspevok
    toto zaujíma aj mňa, mohol by si mi poslať ss, ktorá z týchto spoločností v balíku all inclusiv je čo sa týka služieb najlacnejšia?
    Najlacnejšia ešte neznamená najvhodnejšia pre každého klienta. No výber je na každom klientom zvlášť. nech si každý vyberie to, čo mu najlepšie vyhovuje a možno aj podľa referencií. Tie by boli podľa mňa najdôležitejšie ani nie tak cena. Nie som taká bohatá, aby som kupovala lacné veci. Niekedy to veru platí dvojnásobne.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Economic Pozri príspevok
    Najlacnejšia ešte neznamená najvhodnejšia pre každého klienta. No výber je na každom klientom zvlášť. nech si každý vyberie to, čo mu najlepšie vyhovuje a možno aj podľa referencií. Tie by boli podľa mňa najdôležitejšie ani nie tak cena. Nie som taká bohatá, aby som kupovala lacné veci. Niekedy to veru platí dvojnásobne.
    no zatiaľ porovnávam ceny týchto poskytovateľov na webe pričom pri rovnakom počte úkonov jednoosobovej sro - vypísanie papierov, prebratie ŽL, elektronické podanie, registrácia k dani z prímov sú ceny rozdielne o 80 aj 100 € a práve spoločnosti, ktoré povedzme prispievajú do novín a majú meno si účtujú viac... (čo je aj logické, že klient platí za značku)
    o vhodnosti a nevhodnosti je ťažké sa vyjadrovať, keďže cena je daná skôr ako zakladateľská spoločnosť pozná potreby klienta... a ťažko dať na referencie, keď väčšina podnikateľov zakladá firmu raz-dvakrát za život....niekto je spokojný a niekto nie, a názor druhej strany sa málokedy dozvieš... takže to nie je referencia, ktorá by mala nejakú váhu...(možno Mikuláš Vareha by vedel dobrého zakladateľa sro odporučiť...) iné by bolo ako napr. pri autách TUV testy... t.j. zo 100 založených spoločností spoločnosťou xy bolo spokojných 80 % klientov...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    a musí ti zakladať s.r.o. nejaká firma? urob to sám, zvládne to priemerne inteligentný človek a bez behania po úradoch by si nebol poriadny slovenský podnikateľ

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    mattto Pozri príspevok
    a musí ti zakladať s.r.o. nejaká firma? urob to sám, zvládne to priemerne inteligentný človek a bez behania po úradoch by si nebol poriadny slovenský podnikateľ
    Iste aj zvládne, možno aj s odmietnutím, strávi nad tým týždeň... Je slobodná voľba každého z nás ako si vyberie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ice dive Pozri príspevok
    no zatiaľ porovnávam ceny týchto poskytovateľov na webe pričom pri rovnakom počte úkonov jednoosobovej sro - vypísanie papierov, prebratie ŽL, elektronické podanie, registrácia k dani z prímov sú ceny rozdielne o 80 aj 100 € a práve spoločnosti, ktoré povedzme prispievajú do novín a majú meno si účtujú viac... (čo je aj logické, že klient platí za značku)
    o vhodnosti a nevhodnosti je ťažké sa vyjadrovať, keďže cena je daná skôr ako zakladateľská spoločnosť pozná potreby klienta... a ťažko dať na referencie, keď väčšina podnikateľov zakladá firmu raz-dvakrát za život....niekto je spokojný a niekto nie, a názor druhej strany sa málokedy dozvieš... takže to nie je referencia, ktorá by mala nejakú váhu...(možno Mikuláš Vareha by vedel dobrého zakladateľa sro odporučiť...) iné by bolo ako napr. pri autách TUV testy... t.j. zo 100 založených spoločností spoločnosťou xy bolo spokojných 80 % klientov...

    Ja sa držím hesla, že živá reklama je najlepšia reklama. O dobrej práci a o dobre poskytnutej službe si ľudia navzájom povedia. Nie je treba platiť spoločnostiam, ktoré do svojej odmeny kalkujú náklady na reklamu. Kvalitnú službu spropagujú spokojní klienti. Nie je podľa mňa treba vrážať peniaz do reklamy a cena môže byť priateľnejšia pre ľudí.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mattto Pozri príspevok
    a musí ti zakladať s.r.o. nejaká firma? urob to sám, zvládne to priemerne inteligentný človek a bez behania po úradoch by si nebol poriadny slovenský podnikateľ
    no poviem ti to tak... tajomstvom úspechu týchto spoločností sa volá elektronické podanie do obchodného registra, pri ktorom neplatíš 331 € a za zápis pri elektronickom podaní je to 165,50 €
    takže ako správny slovenský podnikateľ využívam svoj čas a venujem ho naplno podnikaniu a z pohľadu nákladov či zaplatím cca 165 € súkromnej firme za založenie sro a s tým poskytnutý servis, alebo si priplatím 165 pri normálnom podaní + mám s tým spojené behačky, a riskujem, že mi to vrátia (nemám možnosť reklamovať, akurát tak u seba samého) tak si vyberiem radšej možnosť A

    ak by bolo založenie ZEP-u jednoduché a stálo by to 20 € asi by väčšina týchto spoločností ani nevznikla...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Ice dive Pozri príspevok
    no poviem ti to tak... tajomstvom úspechu týchto spoločností sa volá elektronické podanie do obchodného registra, pri ktorom neplatíš 331 € a za zápis pri elektronickom podaní je to 165,50 €
    takže ako správny slovenský podnikateľ využívam svoj čas a venujem ho naplno podnikaniu a z pohľadu nákladov či zaplatím cca 165 € súkromnej firme za založenie sro a s tým poskytnutý servis, alebo si priplatím 165 pri normálnom podaní + mám s tým spojené behačky, a riskujem, že mi to vrátia (nemám možnosť reklamovať, akurát tak u seba samého) tak si vyberiem radšej možnosť A

    ak by bolo založenie ZEP-u jednoduché a stálo by to 20 € asi by väčšina týchto spoločností ani nevznikla...
    súkromnej firme zaplatíš viac ako 165 EUR, lebo to pôjde iba na poplatok, najskôr to bude cca. 200-250 EUR, áno je to lacnejšie ako tých 331 EUR a firma zarobí na rozdielom poplatku pri el. podaní. Stačí mať zaručený el. podpis a miesto tých 200-250 zaplatíš iba 165 a zbytok si urobíš sám. Mať zaručený el. podpis sa zíde vždy a využiješ ho viackrát ako iba pri zakladaní spoločnosti raz v živote.

    Mne je smiešne platiť niekomu za niečo, čo dokážem sám, týka sa to aj realitiek, aj zakladania obchodných spoločností. Čo mám osobnú skúsenosť s týmto typom businessu, papiere pripravuje podľa vzoru v PC nejaká brigádnička resp. novopečený vysokoškolák

    Ako správny podnikateľ minimalizujem náklady s tým, že nedávam zbytočne zarábať každému, kto vie ako sa ovláda CTRL+C, CTRL+V

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mattto Pozri príspevok
    súkromnej firme zaplatíš viac ako 165 EUR, lebo to pôjde iba na poplatok, najskôr to bude cca. 200-250 EUR, áno je to lacnejšie ako tých 331 EUR a firma zarobí na rozdielom poplatku pri el. podaní. Stačí mať zaručený el. podpis a miesto tých 200-250 zaplatíš iba 165 a zbytok si urobíš sám. Mať zaručený el. podpis sa zíde vždy a využiješ ho viackrát ako iba pri zakladaní spoločnosti raz v živote.

    Mne je smiešne platiť niekomu za niečo, čo dokážem sám, týka sa to aj realitiek, aj zakladania obchodných spoločností. Čo mám osobnú skúsenosť s týmto typom businessu, papiere pripravuje podľa vzoru v PC nejaká brigádnička resp. novopečený vysokoškolák

    Ako správny podnikateľ minimalizujem náklady s tým, že nedávam zbytočne zarábať každému, kto vie ako sa ovláda CTRL+C, CTRL+V
    tých 165 som myslel ako príjem firmy... nie poplatok za zápis... takže 200 -250 je docela dobrá cena, nakľoko čo sú ponuky na stránkach firiem tak sa cena pohybuje okolo 350 € (165 ORSR, + nejaké tie ŽL, + náklady/ zisk)
    máš pravdu, nemá význam platiť niekomu za CTRL C + CTRL V, avšak ak nemáš ZEP, tak je založenie sro cez firmu jednoduchšie za rovnaké náklady bez behačiek ako keby si to zakladal klasicky... a ZEP ti asi neuznajú medzi zriaďovacie náklady, ak ho budeš vybavovať pred založením SRO... na elektronické podanie.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    formulka Pozri príspevok
    Čiže nezájdeš k holičovi, pretože sa vieš ostrihať sám, nezájdeš na obed do reštaurácie, pretože vieš si aj variť, nedáš si viesť účtovníctvo, pretože máš na to program a myslíš si, že si nadupaný všetkými zákonmi. Ak s rozhodneš pre stavbu niečoho, pustíš sa do toho sám, veď vieš aj murovať.... Nezájdeš na kúpalisko, pretože sa môžeš okúpať doma vo vani ... Doma máš jeden pohár /nie celú sadu, pretože jeden pohár Ti stačí/ Nezájdeš k masérovi na masáž, pretože si vieš niektoré časti tela vymasírovať sám ? Nezájdeš na pivo, pretože Ti doma predsa tečie voda a tá je lacnejšia..... To je ozaj ekonomická úspora a na konci roka s chytáš za hlavu, ako neplatiť vysoké dane ! BRAVOOOO!!!!!!!


    Neplať nikdy nikomu za žiadne služby, veď Ty všetko vieš úplne sám najlepšie !

    vidím, že máš logické myslenie, nedramatizuj, služby využívam každý nech si robí, čo chce, ty zarábaj peniaze pre ostatných, nie pre seba, ešte si zamestnaj do firmy 3 ľudí na otváranie dverí, jedného na zapínanie/vypínanie svetla, jedného na kopírovanie a ďalšieho na faxovanie...

    Asi mám divokú predstavu, ale podľa mňa človek, ktorý chce podnikať, by sa mal "vedieť obracať", získavať informácie zadarmo..., inak v konkurencii neobstojí. Človek, ktorý si nedokáže v dnešnej dobe tak ľahkého prístupu k informáciám napísať zakladateľskú listinu pre jednoosobovú s.r.o. to môže rovno zabaliť. Uznávam, že treba aj takých, potom by všetci poradcovia s VŠ titulmi zo Sv. Alžbety, Trenčianskej univerzity a všetkých Bankovních istitutu vysoká škola práva nemali, kde pracovať

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mattto Pozri príspevok
    Asi mám divokú predstavu, ale podľa mňa človek, ktorý chce podnikať, by sa mal "vedieť obracať", získavať informácie zadarmo..., inak v konkurencii neobstojí. Človek, ktorý si nedokáže v dnešnej dobe tak ľahkého prístupu k informáciám napísať zakladateľskú listinu pre jednoosobovú s.r.o. to môže rovno zabaliť. Uznávam, že treba aj takých, potom by všetci poradcovia s VŠ titulmi zo Sv. Alžbety, Trenčianskej univerzity a všetkých Bankovních istitutu vysoká škola práva nemali, kde pracovať
    ty o koze ja o voze... zohnať na internete zakladateľskú listinu a ostatné doklady dokáže aj 5 ročné dieťa... problém je ZEP... a keď si dokáže absolvent VŠ Sv. Alžbety v TN zrátať rozdiel nákladov medzi klasickým podaním a elektronickým podaním a rozhodne sa pre cestu menšieho odporu už to je výhra

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    moj osobný nazor je takýto: urobiť si maximum čo sa dá sám, dať si to skontrolovať firme , ktorá zaklada sro(má skúsenosti) a dať si to u nej elektronicky založiť. kontrola sú síce eura navyše, ale radšej niečo drobné(napr. 20 eur) zaplatiť a ušetriť prípadne 165 eur.

    matto, maš moju podporu, total suhlas, že podnikateľ s ama vedieť hýbať. aj ked niekedy bez pomoci druhého to tiež nejde. byť podnikateľ = iné myslenie.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Uz komunikujem. Aj ja planujem zalozit sro. Musím riešiť najprv sídlo. Nechcem mať sro doma.
    A potrebujem este aj pár rád absolvovať. Takže to este chvíľku potrvá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.