Zavrieť

Porady

Ako postupovať po havárii v PZP s poisťovňou vinníka?

Mala som haváriu /27.7.2011/ - ja som išla po hlavnej, vinník nehody si to široval po vedľajšej bez toho, aby čo i len zaregistroval, že prechádza križovatkou a nie to ešte značku STOP.Výsledkom havárie je čelná zrážka nášho automobilu do jeho pravého boku auta.Máme Škoda Fabia II HTP Ambiente r.v.3/2008 najazdených cca 14 000km, obstarávacia cena auta bola 348000 SK.Vinník si vinu priznal,bola privolaná aj polícia,spísaný záznam o nehode.Vinník má PZP v AXA, nahlásil tam poistnú udalosť,my tiež. Auto musela odviezť odťahovka,nakoľko je po havárii nepojazdné.Obhliadka auta bola 1.8.2011 likvidátorom z AXA, poškodenia popísal bez toho,aby mal otvorenú kapotu auta,lebo sa mu nedala otvoriť....teda prvotná obhliadka : poškodená kapota + pánty, P čelo,LP a PP blatník a plastové držiaky, LP,PP svetlomety 4/4, P nárazník + spojler, LP,PP nosník, mriežka nárazníka + hmlové svetlá L+P,výstuha nárazníka +plast pod motor,maska komplet+zámok kapoty,predná časť nosníkov,plast pod predné čelné sklo,airbag vodiča + spolujazdca,nádržka ostrekovača+motorček,chladič vodný...heverovanie pr.časti + stolica,možné poškodenie nápravy,motora,prevodovky.
Teraz máme čakať na nejaký list od nich a máme sa rozhodnúť či si dáme vypracovať cenovú ponuku na opravu, alebo totálna škoda...s tým, že nám bolo povedané, že to asi nezaplatia,myslím tú opravu a teda to dajú na totálku.Poraďte mi prosím, čo bude pre mňa výhodnejšie za daných okolností a stave vozidla - teda vek a km vozidla pred haváriou a vzhľadom na dané poškodenie. Nechať to na totálnu škodu? Alebo to dať opravovať? Kto mi to však zaplatí a čo by to už bolo za auto,keď to musí ísť na stolicu,lebo je to posunuté do prava? Auto sme mali na leasing na 3. splátky - na posledné dve sme si vzali spotrebný úver, teda ho budeme ešte splácať 7,5 roka.Čo robiť, aby sme mali vyplatenú skutočnú škodu? Dodatočne sme zistili, že je poškodená aj detská autosedačka, v ktorej pri havárii sedela moja 2-ročná dcéra, aj toto si môžem uplatňovať v PZP? - našťastie sa nám nič nestalo,len pár modrín,bolesti chrbta a krčnej chrbtice,...od havárie mi stále hučí v ušiach,niekedy cítim v nich až bolesť a vystreľuje mi to do hlavy - asi by som mala zájsť k lekárovi, aj keď to nie je nič strašné,ale do havárie som ničím podobným netrpela.Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

prehodila som prispevok do vhodnejsej temy.
Naposledy upravil alaya1 : 06.08.11 at 13:23
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Ice dive Pozri príspevok
časy kedy sa poistenie dojednávalo ako na tureckom trhu sú už dávno preč... dneska sa už bežné poistky dojednávajú s maximálnymi zľavami, ktoré obchodník môže dať... už je doba riadne zelektronizovaná, takže bežný človek dokáže behom hodiny získať 4-5 ponúk prípadne nájsť najlacnejšiu poistku na internete... a ak má pracovník poisťovne resp. maklér záujem sa v danom fachu udržať čo najdlhšie tak pracuje tak aby boli ľudia spokojní...
nad niektorymi tvojimi prispevkami sa da fakt iba zasmiat ... nic v zlom, ale stale je potrebne niektore nazory davat na pravu mieru, aby si ludia nemysleli ze to co sa im snazi poistovak namotat je nemenna pravda ...
0 0
Mirka1210 Mirka1210

Mirka1210 je offline (nepripojený) Mirka1210

Ďakujem za všetky dobre mienené rady....aj keď dosť ich bolo keby bolo keby....teda o HP.Už riešim, nie keby bolo keby, ale to čo je. Ešte raz - Vďaka.
Keď mám zo zákona v PZP nárok na náhradu skutočnej škody, a vinník je tým úplne z obliga, nestojí ho to vôbec nič,prečo riešiť, že nemám HP? Žiaľ, je to tak,nevinný je na tom vždy najhoršie a pán "Besiky" môže dobre spať...veď je tu PZP a keby ho aj nemal,zaplatí len pokutu a ja sa musím naťahovať s SKP.....život je krásny - pre vinných.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Mirka1210 Pozri príspevok
Keď mám zo zákona v PZP nárok na náhradu skutočnej škody, a vinník je tým úplne z obliga, nestojí ho to vôbec nič,prečo riešiť, že nemám HP? Žiaľ, je to tak,nevinný je na tom vždy najhoršie a pán "Besiky" môže dobre spať...veď je tu PZP a keby ho aj nemal,zaplatí len pokutu a ja sa musím naťahovať s SKP.....život je krásny - pre vinných.
vobec nerozumiem tvojmu prispevku, sice chapem ze mas neprijemnosti kvoli nehode ktoru si nezavinila, ale co vlastne chces ? ako si predstavujes spravodlivost ? vinnika za nehodu riesila policia a dostal pokutu, mozno prisiel o vodicak ... co sa tyka nahrady tvojej skody, vinnik ma zakonnu povinnost uzavriet PZP, teda zo zakona prebera zodpovednost za uspokojenie tvojich narokov poistovna ... ak s nahradou skody nie si spokojna, nadavaj na štat, na poistovnu, vinnik s tym nema nic spolocne
0 0
Mirka1210 Mirka1210

Mirka1210 je offline (nepripojený) Mirka1210

bubkoch Pozri príspevok
vobec nerozumiem tvojmu prispevku, sice chapem ze mas neprijemnosti kvoli nehode ktoru si nezavinila, ale co vlastne chces ? ako si predstavujes spravodlivost ? vinnika za nehodu riesila policia a dostal pokutu, mozno prisiel o vodicak ... co sa tyka nahrady tvojej skody, vinnik ma zakonnu povinnost uzavriet PZP, teda zo zakona prebera zodpovednost za uspokojenie tvojich narokov poistovna ... ak s nahradou skody nie si spokojna, nadavaj na štat, na poistovnu, vinnik s tym nema nic spolocne
Ja som tu nechcela vyrábať týmto príspevkom zlý vzduch...možno to inak trošku vyznieva, ako som to myslela....ale možno keby si zažil,by si inak zmýšľal..a názor,že vinník s tým nemá nič spoločné..???? Mne je jasné, že všetko na čo si môžem nárokovať - si môžem uplatňovať len v PZP.Ale moja hlavná téma bola,ako pri PZP postupovať...Skoro nikto mi tu k téme nič neporadil. Sorry,ale je to tak,ale aj tak naozaj ďakujem,lebo verím,že to bolo myslené všetko dobre,ja to beriem.Ale počúvať o tom,prečo nemám HP....na to som sa nepýtala....ale aj to beriem,človek sa učí na vlastných chybách....
A ak PZP bolo zriadené hlavne len z tej stránky, že slúži na to,aby zákon prebral všetkú zodpovednosť za vinníka....potom sa nečudujme,že je toľko nehôd na cestách. Samozrejme,zriadil ho štát, nie vinník...chápem, máš pravdu.
Keď sa však človek ocitne v takejto situácii..na koho má nadávať???Štát nesedel za jeho volantom...ja som videla,konkrétneho človeka,tvár,ktorý má zrejme pocit,že cesta je detská autodráha,nedajbože ruská ruleta...on mi skoro zničil celý život...nie štát,keby nás tam bol pozabíjal,tak sa už môžem aj na štát aj na celé PZP.....našťastie žijeme,sme zdraví...a čo? odťahovku - kto mi ju zaplatil? dcéra je chorá - ako k lekárovi, mala som auto - nemám auto.....a ja mám nadávať na štát...žiaľ, či so mnou súhlasíš alebo nie - ja nadávam na vinníka. Dcéra sa bojí ísť čo i len k autu/vraku/,ktoré je na dvore a aj po ulici keď ide auto hneď za mnou uteká....hlavne že on dobre spí,aj my sme spali až do tej havárky. Ja chápem,že bolo neúnosné,keď ľudia mali celkovú zodpovednosť za takéto veci...ale toto je silná káva.Neočakávam,že budeš so mnou súhlasiť,ale mne tu nejde o gilotínu..
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

bubkoch Pozri príspevok
nad niektorymi tvojimi prispevkami sa da fakt iba zasmiat ... nic v zlom, ale stale je potrebne niektore nazory davat na pravu mieru, aby si ludia nemysleli ze to co sa im snazi poistovak namotat je nemenna pravda ...
no musím ťa sklamať, ja nie som "poisťovák" - nechápem ako si drvivá väčšina ľudí môže myslieť, že poisťovňa sú len dojednávatelia poistenia... a keď niekto robí v poisťovni je automaticky "poisťovák"... však taká poisťovňa má vedenie, účtareň, kontroling, likvidáciu, marketing, produktové, právne a x ďalších oddelení, kde robia ľudia z mäsa a kostí a dokonca xy z nich poistenie na strane poisťovne v živote neuzavreli...

skôr nad tvojimi príspevkami sa dá zasmiať... lebo časy keď ČSOB rozbila trh PZP v 2005 sú už nenávratne preč... a dokonca aj taká poisťovňa ako KOOP už má prevádzkové minimá pod ktoré ti poistku nikto neuzavrie... skús si pozrieť stránku nejakého makléra napr. www.superpoistenie.sk, netfinance.sk, a pod. vyrátaj si cenu, potom choď na pobočku konkrétnej poisťovne, k maklérovi alebo priamo k dajakému sprostredkovateľovi poisťovne a uvidíš, že cena bude taká istá... výnimku by si možno dostaneš iba ak by si bol VIP klientom s veľkým poistným...
1 0
RICI198 RICI198

RICI198 je offline (nepripojený) RICI198

Ahoj mirka ak sa da ozvi sa mi mozno mam zaujimave riesenie pre teba ...
0 0
jackdaws jackdaws

jackdaws je offline (nepripojený) jackdaws

ano je to sila, ked je poskodeny POVINNY zaplatit za to, ze niekto jazdi ako pako
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať