Zavrieť

Porady

Predaj osobného motorového vozidla

Dobrý deň,

prosím o radu k predaju osobného motorového vozidla (OMV) prostredníctvom autobazáru. Po uzatvorení zmluvy o predaji OMV za dohodnutú sumu 1700,-€ som po určitom čase znížil predajnú sumu na 1500,- € čo bolo zaznamenané do pôvodnej zmluvy. Následne mi telefonicky predjaca oznámil, že záujemca o kúpu by rešpektoval cenu 1000,- € čím som ústne súhlasil a predajca mi sumu 900,- € (po odrátaní sprostredkovateľského poplatku) vyplatil v hotovosti s vydaním potvrdenia, avšak kúpnu zmluvu mi nepredložil (vraj ju niekam založil...). Po 1 mesiaci som sa dozvedel, že moje OMV bolo v skutočnosti predané za sumu 1300,- € o čom mám aj dôkazy (písomné vyjadrenie kupujúceho a fotokópiu kúpnej zmluvy). Na základe uvedeného som písomne vyzval predajcu o doplatok vo výške 300,- € na čo nereagoval.
Mám nárok na uvedený doplatok? Ak áno, akým spôsobom si ho môžem vymáhať? V konaní predajcu mohlo dôjsť k spáchaniu trestného činu podvodu? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predaj osobného motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.