Zavrieť

Porady

Hrozné vzťahy v rodine

Ide o vzťah mojich rodičov a brata mojej mamy. Bývajú vedľa seba v rodinných domoch. Mamin brat býva v rodičovskom dome s rodinou a svojou mamou. Nesmieme navštevovať 83 ročnú babku (nikto s našej rodiny). ke´d jej mama ide doniesť jesť do jej izby, vždy ju brat aj s jeho ženou vulgárne napádajú. Používajú také výrazy, že sa ich tu hanbím opakovať. Dokonca ju raz brat sácal v chodbe pred babkinou izbou. Bola som toho x-krát svedkom, že začali rýpať, hádať sa oni. poslala som pohľadnice našim aj babke z dovolenka a pohľadnicu dostala len babka. Som presvedčená o tom, že ich obidve poštárka hodila do ich schránky a oni ju zahodili. babke zobrali kľúč od schránky. Poštárka to tak urobila už viackrát - s ňou sme si to už vybavili. Alebo pod oknami mojich rodičov pustia na plné pecky rádio a idú preč. keď sa mama ozve, tak jej nadajú do p...a pod. Je to tam na infarkt. Moja mama má choré srdce, veľmi sa bojím o jej zdravie. Život tam nie je život, ale peklo. Už som sa s nimi párkrát pochytila kvôli tomu, ale nepomhlo. Niekedy zamknú bránu a nepustia nás cez ich kúsok dvora domov. Problémy sú potom s dovozom uhlia, komunálnym odpadom,... mne to pripadá tak, že títo ľudia žijú len preto, aby robili našim naschvály a peklo na zemi. Pritom majú 41 a 47 rokov.
Poraďte mi prosim vás ako toto všetko riešiť. Mám sa ozvať, udať ich, zbiť ich :-)alebo čo už preboha, aby tam bol pokoj.
Asi pred štyrmi rokmi nás udali, že im nadávame, nedáme pokoj...boli sme na priestupkovom konaní, no hrúza. Na môjho muža zavolali policajtov, keď im slušne dohováral, aby naše deti nenazývali cigáňmi a vyháňali ich, keď prišli za prababkou. Chcem ešte povedať, že sme slušná rodina, ja som stredoškolská profesorka a je mi zle z toho ako sa k nám chovajú. Ako k posledným chudákom... Čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    clare11 Pozri príspevok
    Ide o vzťah mojich rodičov a brata mojej mamy. Bývajú vedľa seba v rodinných domoch. Mamin brat býva v rodičovskom dome s rodinou a svojou mamou. Nesmieme navštevovať 83 ročnú babku (nikto s našej rodiny). ke´d jej mama ide doniesť jesť do jej izby, vždy ju brat aj s jeho ženou vulgárne napádajú. Používajú také výrazy, že sa ich tu hanbím opakovať. Dokonca ju raz brat sácal v chodbe pred babkinou izbou. Bola som toho x-krát svedkom, že začali rýpať, hádať sa oni. poslala som pohľadnice našim aj babke z dovolenka a pohľadnicu dostala len babka. Som presvedčená o tom, že ich obidve poštárka hodila do ich schránky a oni ju zahodili. babke zobrali kľúč od schránky. Poštárka to tak urobila už viackrát - s ňou sme si to už vybavili. Alebo pod oknami mojich rodičov pustia na plné pecky rádio a idú preč. keď sa mama ozve, tak jej nadajú do p...a pod. Je to tam na infarkt. Moja mama má choré srdce, veľmi sa bojím o jej zdravie. Život tam nie je život, ale peklo. Už som sa s nimi párkrát pochytila kvôli tomu, ale nepomhlo. Niekedy zamknú bránu a nepustia nás cez ich kúsok dvora domov. Problémy sú potom s dovozom uhlia, komunálnym odpadom,... mne to pripadá tak, že títo ľudia žijú len preto, aby robili našim naschvály a peklo na zemi. Pritom majú 41 a 47 rokov.
    Poraďte mi prosim vás ako toto všetko riešiť. Mám sa ozvať, udať ich, zbiť ich :-)alebo čo už preboha, aby tam bol pokoj.
    Asi pred štyrmi rokmi nás udali, že im nadávame, nedáme pokoj...boli sme na priestupkovom konaní, no hrúza. Na môjho muža zavolali policajtov, keď im slušne dohováral, aby naše deti nenazývali cigáňmi a vyháňali ich, keď prišli za prababkou. Chcem ešte povedať, že sme slušná rodina, ja som stredoškolská profesorka a je mi zle z toho ako sa k nám chovajú. Ako k posledným chudákom... Čo robiť?
    Clare, keď si stredoškolská profesorka, tak si svojím spôsobom aj psychologička. Sama vidíš, že Vy ako rodina nepochodíte za žiadnych okolností, ani dobrým, ani zlým napomenutím, resp. jednaním.

    Skús požiadať Obecný úrad, aby predvolali zástupcov obidvoch rodín a pomohli riešiť medziľudské vzťahy, ktoré sú potrebné neodkladne riešiť, nakoľko tým trpia deti a aj Tvoja matka, ktorá je navyše chorá.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A nechcete babku prestahovat k vam? Mozno by aj to bolo riesenie...

    A ci je ten dom? Kto je vlastnikom?

    (mam taky pocit, ze babka asi dom darovala synovi a teraz je tam iba ako "vecne bremeno")

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Myslim si, ze prerusit kontakty, ignorovat.

    Vravi sa, mudrejsi ustupi.
    Tvoj prispevok je pohlad z jednej strany sporu.

    Len zaverom by som podotkla- ze na strednej skole ucia- UCITELIA, profesor je akademicky titul.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    clare11 Pozri príspevok
    Ide o vzťah mojich rodičov a brata mojej mamy. Bývajú vedľa seba v rodinných domoch. Mamin brat býva v rodičovskom dome s rodinou a svojou mamou. Nesmieme navštevovať 83 ročnú babku (nikto s našej rodiny). ke´d jej mama ide doniesť jesť do jej izby, vždy ju brat aj s jeho ženou vulgárne napádajú. Používajú také výrazy, že sa ich tu hanbím opakovať. Dokonca ju raz brat sácal v chodbe pred babkinou izbou. Bola som toho x-krát svedkom, že začali rýpať, hádať sa oni. poslala som pohľadnice našim aj babke z dovolenka a pohľadnicu dostala len babka. Som presvedčená o tom, že ich obidve poštárka hodila do ich schránky a oni ju zahodili. babke zobrali kľúč od schránky. Poštárka to tak urobila už viackrát - s ňou sme si to už vybavili. Alebo pod oknami mojich rodičov pustia na plné pecky rádio a idú preč. keď sa mama ozve, tak jej nadajú do p...a pod. Je to tam na infarkt. Moja mama má choré srdce, veľmi sa bojím o jej zdravie. Život tam nie je život, ale peklo. Už som sa s nimi párkrát pochytila kvôli tomu, ale nepomhlo. Niekedy zamknú bránu a nepustia nás cez ich kúsok dvora domov. Problémy sú potom s dovozom uhlia, komunálnym odpadom,... mne to pripadá tak, že títo ľudia žijú len preto, aby robili našim naschvály a peklo na zemi. Pritom majú 41 a 47 rokov.
    Poraďte mi prosim vás ako toto všetko riešiť. Mám sa ozvať, udať ich, zbiť ich :-)alebo čo už preboha, aby tam bol pokoj.
    Asi pred štyrmi rokmi nás udali, že im nadávame, nedáme pokoj...boli sme na priestupkovom konaní, no hrúza. Na môjho muža zavolali policajtov, keď im slušne dohováral, aby naše deti nenazývali cigáňmi a vyháňali ich, keď prišli za prababkou. Chcem ešte povedať, že sme slušná rodina, ja som stredoškolská profesorka a je mi zle z toho ako sa k nám chovajú. Ako k posledným chudákom... Čo robiť?
    ja ti síce neviem poradiť, ale poznám viac týchto prípadov...
    v dnešnej dobe už ľuďom načisto asi šibe...
    Držte sa...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    alaya1 Pozri príspevok
    Myslim si, ze prerusit kontakty, ignorovat.

    Vravi sa, mudrejsi ustupi.
    Tvoj prispevok je pohlad z jednej strany sporu.

    Len zaverom by som podotkla- ze na strednej skole ucia- UCITELIA, profesor je akademicky titul.
    no dobre ale to nieje také jednoduché ako píšeš- však oni chcú navštevovať babku a majú na to právo a navyše im bránia prechod k ich pozemku...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ja riesim podobny problem v rodine, zial mama uz nezije. Tak ma chcu vydedit.

    Babka ak je mobilna, moze prist k nim. A je to vyriesene.
    Ak mobilna nie je, tak idem za babkou a do usi si dam vatu a nepocujem, nepozeram.

    misho188211 je offline (nepripojený) misho188211

    misho188211
    Och, ja som prečítal, že meditacia

    Pokiaľ Vám znepríjemňujú život aj počas nočného kľudu zavolať na nich políciu. Ak Vás napadnú fyzicky tiež okamžite zavolať políciu. V tomto prípade je dobré, ak by ste pre istotu mali pri sebe aj svedka.

    clare11 je offline (nepripojený) clare11

    clare11
    Dom je už prepísaný na maminho brata. Babke naši ponúkali, aby išla bývať k nim, ale zatiaľ nechce. asi zvyk alebo čo. Babka je mobilná a často chodí k našim. Ja s mojou rodinou k nej už radšej ani nechodíme, čo ma mrzí, lebo je mi ako mama.
    Čo sa týka tej hudby, tak oni vyhrávajú len cez deň. Ale bohate to stačí.
    Tiež dlhšie uvažujem, že by som to ohlásila na Obecnom úrade. Len sa bojím, že ani tak sa nič nevyrieši.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    arizona Pozri príspevok
    A nechcete babku prestahovat k vam? Mozno by aj to bolo riesenie...

    A ci je ten dom? Kto je vlastnikom?

    (mam taky pocit, ze babka asi dom darovala synovi a teraz je tam iba ako "vecne bremeno")
    alebo je dom babkin a snažia sa ho získať darovaním skôr ako...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.