Zavrieť

Porady

Registračná povinnosť s.r.o. po zapísaní do OR

Dobry den,

mohol by mi prosim niekto poradit? Momentalne sme absolvovali zapis do OR ako nova s.r.o. . Je mi jasne, ze nasleduje registracia na DÚ ohladom DPH. Momentalne nezamestnavame ziadnych zamestnancov, akonahle budeme, bude zrejme nasledovat registracia v zdr. poistovniach a soc. poistovni a na dan. urade ohladom predd. dane za zamestnancov (spravne?). Momentalne ma vsak trapia dalsie "utajene" registracie typu ochrana osobnych udajov (ta je podla porady aktualna), kym taka archivacia dokumentov zatial nie. Ako je to so statistikou (sami nas oslovia alebo sa musime registrovat?), pripadne viete o dalsich povinnostiach registracie pri vzniku s.r.o.?
-----------
D123 - vdacna za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Len opravím, že registrácia na DPH pri novovzniknutej firme nie je povinná. Firmu však treba na DU zaregistrovať - pre začiatok na Daň z príjmov z PO. Po založení bankového účtu to treba oznámiť na DU. To, že prebehol zápis v OR, treba oznámiť na živnostenskom oddelení, tam, kde vám vydali živnostenský list. Ochrana osobných údajov sa Vás bude týkať, len ak budete mať viac ako 5 zamestnancov.
    Naposledy upravil JarkaL : 17.01.06 at 15:59 Dôvod: preklep

    agathel je offline (nepripojený) agathel

    agathel
    Prosím o radu. Ak spoločnosť bude zapísaná 25/1/2006, koľko mám času (?pracovných dní) na založenie účtu s.r.o.? Ďakujem za odpoveď

    D123 je offline (nepripojený) D123

    D123
    Agathel: Netusim - my sme mali vklady splatene pri podpise spolocenskej zmluvy a zaviazali sme v zmluve konatela na zalozenie uctu v den podpisu spol. zmluvy. Zriadili nam ho ako ucet PO pred vznikom. Po zapise do OR nam len doplnili v banke udaje.

    P.S.: Nepomoze niekto s mojou otazkou? Ako to je s registraciou ohladom statistickeho uradu a pod. ?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak bude firma pre Štatistický úrad zaujímavý, tak sa ozvú sami, ani sa nenazdáte.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Na Štatistiku sa nepchajte, iba budete mať robotu naviac, oni vás sami nájdu ak to budú potrebovať a potom každý mesiac sa budú ozývať, že im neskoro posielate výkazy. S.r.o. nemusí mať založený bankový účet, nie je to povinnosť, ale iba možnosť, takže nezáleží, kedy založíte účet v banke.

    D123 je offline (nepripojený) D123

    D123
    JarkaL
    Len opravím, že registrácia na DPH pri novovzniknutej firme nie je povinná. Firmu však treba na DU zaregistrovať - pre začiatok na Daň z príjmov z PO. Po založení bankového účtu to treba oznámiť na DU. To, že prebehol zápis v OR, treba oznámiť na živnostenskom oddelení, tam, kde vám vydali živnostenský list. Ochrana osobných údajov sa Vás bude týkať, len ak budete mať viac ako 5 zamestnancov.
    ............dnes som mrkla na zakon o OOU a JarkaL, asi nemas pravdu - registracia sa tyka kazdeho pracujuceho s osobnymi udajmi (s napojenim na siet ci pracujucich s osobitnou kategoriou os. udajov a pod. ) a s tymi piatimi zamestnancami - to je podmienka iba ohladom poverenia osoby zodpovednej za dodrziavanie OOU, ktora potom ako "odmenu" moze dostat pokutku tusim 100000,-Sk . Aspon tak som to pochopila ja. Z toho vyvodzujem - radsej registrovat. Spravne, nespravne?
    -----------------------
    Tesim sa na dalsi dialog

    velvetka je offline (nepripojený) velvetka

    velvetka
    Pekny den. Sme firma s jednym zamestnancom, ale budeme prevadzkovat produkt ktory bude vyuzivat tisice klientov. Budeme zbierat osobne udaje klientov, asi aj rodne cisla (asi je to nutne pre zmluvne vztahy s fyzickymi osobami) a pri firmach ICO, DIC a pod.. Budeme ich uchovavat v internom databazovom software, kde si to par osob bude moct pracovat s tymito udajmi.

    Bude sa na nas vztahovat nejako Ochrana osobnych udajov a vyplyvaju nam z toho nejake povinnosti?

    Velmi dakujem za odpoved, moc pomoze.

    Registračná povinnosť s.r.o. po zapísaní do OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.