Zavrieť

Porady

Prijatá platba z neznámeho účtu?

Dobrý deň!

Chcem Vás poprosiť o radu. Na bežný účet SZČO (jednoduché účtovníctvo), bola k 30.12.05 pripísaná platba z účtu: 7000125972/8180. Podľa kódu banky mi je jasné, že je to štátna pokladnica. Ale v účtovníctve nevedieme žiadnu pohľadávku voči takémuto číslu účtu, ani v sume, ktorá prišla. Neviem kde by som mohla zohnať nejaký zoznam účtov, patriacich k štátnej pokladnici. A druhý problém je ten, kde mám tento príjem dať, do danených príjmov alebo nedanených? ĎAKUJEM !
Možno som tento problém nerazadila do správnej témy, ale riskla som to takto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanakalafusova
    Dobrý deň!

    Chcem Vás poprosiť o radu. Na bežný účet SZČO (jednoduché účtovníctvo), bola k 30.12.05 pripísaná platba z účtu: 7000125972/8180. Podľa kódu banky mi je jasné, že je to štátna pokladnica. Ale v účtovníctve nevedieme žiadnu pohľadávku voči takémuto číslu účtu, ani v sume, ktorá prišla. Neviem kde by som mohla zohnať nejaký zoznam účtov, patriacich k štátnej pokladnici. A druhý problém je ten, kde mám tento príjem dať, do danených príjmov alebo nedanených? ĎAKUJEM !
    Možno som tento problém nerazadila do správnej témy, ale riskla som to takto.
    Spojila by som sa s bankou, tá Ti istotne poskytne odpoveď na to, kto úhradil a začo. Potom už budeš postupovať podľa toho, čo sa dozvieš.
    Naposledy upravil Tweety : 17.01.06 at 16:12
    V banke sme už zisťovali pôvod platby, a nevedeli nám povedať odkiaľ tá platba je. A čo sa týka daňového bonus, ten si odpočítavame z mesačných preddavkov dane zo závislej činnosti zamestnancov.
    Aj tak ďakujem za príspevky. Skôr by som potrebovala ten zoznam účtov zo štátnej pokladnice.

    johankaP je offline (nepripojený) johankaP

    johankaP
    Skus ist na drsr.sk a tam podla cisla uctu by sa dalo zistit o aku dan ide a spravkyna na DU tiez ma evidenciu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=zuzanakalafusova]V banke sme už zisťovali pôvod platby, a nevedeli nám povedať odkiaľ tá platba je./quote]

    Trochu podivné nie?

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    zuzanakalafusova
    Dobrý deň!

    Chcem Vás poprosiť o radu. Na bežný účet SZČO (jednoduché účtovníctvo), bola k 30.12.05 pripísaná platba z účtu: 7000125972/8180. Podľa kódu banky mi je jasné, že je to štátna pokladnica. Ale v účtovníctve nevedieme žiadnu pohľadávku voči takémuto číslu účtu, ani v sume, ktorá prišla. Neviem kde by som mohla zohnať nejaký zoznam účtov, patriacich k štátnej pokladnici. A druhý problém je ten, kde mám tento príjem dať, do danených príjmov alebo nedanených? ĎAKUJEM !
    Možno som tento problém nerazadila do správnej témy, ale riskla som to takto.
    Ahoj Zuzka, skus pozriet na nete stranku www.pokladnica.sk. Je to oficialna stranka statnej pokladnice a je tam zoznam kontaktov na pracovnikov aj na oddelenie vedenia uctov. Snad by mali vediet komu vedu tento tvoj ucet.
    Vela stastia

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    A nie je tam názov účtu? Nám keď príde platba z účtu vedeného v štátnej pokladnici, vždy je uvedený aj názov.

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    ale štátna pokladnica to nie len DÚ, ale aj sociálna poisťovňa, okresné úrady práce, zdravotné poisťovne a čojaviemčo ešte, takže to budeš mať pestré

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzanakalafusova
    V banke sme už zisťovali pôvod platby, a nevedeli nám povedať odkiaľ tá platba je. A čo sa týka daňového bonus, ten si odpočítavame z mesačných preddavkov dane zo závislej činnosti zamestnancov.
    Aj tak ďakujem za príspevky. Skôr by som potrebovala ten zoznam účtov zo štátnej pokladnice.
    zuzanakalafusova, skús na www.drsr.sk, keď nevieme pod ktorý DÚ patríš, nemôžeme ti pomôcť.
    A ešte niečo, neplatila si nejakú pokutu, prípadne penále, ktoré by ti mohli byť odpustené a vrátené, prípadne ak si niečo platila na ob.register a nebolo v tej veci konané, mohla ti byť platba vrátená. Ono je tých možností viac...
    Ďakujem Vám všetkým za príspevky, skúsila som to cez mail na www.drsr.sk, kde bol napísaný kontakt. A ešte stále mi neprišla odpoveď. Čo sa týka názvu účtu, na výpise sme mali " ŠR ÚPSJR ". To mi veľmi nepomohlo. A pravdu má aj Gituška, pretože viem, keď nám uhrádzajú naše fa školy takisto majú účet s kódom banky 8180 !!!
    Ešte raz ďakujem všetkým
    A ešte k V.S. je úplne "nanič", V.S.: 33151
    a nesedí nám vlastne ani na IČO, ani na IČ. Penále ani pokuty sme žiadne nemali, a dupľom nie odpustené z DU (ste normálni???)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzanakalafusova
    Ďakujem Vám všetkým za príspevky, skúsila som to cez mail na www.drsr.sk, kde bol napísaný kontakt. A ešte stále mi neprišla odpoveď. Čo sa týka názvu účtu, na výpise sme mali " ŠR ÚPSJR ". To mi veľmi nepomohlo. A pravdu má aj Gituška, pretože viem, keď nám uhrádzajú naše fa školy takisto majú účet s kódom banky 8180 !!!
    Ešte raz ďakujem všetkým
    A ešte k V.S. je úplne "nanič", V.S.: 33151
    a nesedí nám vlastne ani na IČO, ani na IČ. Penále ani pokuty sme žiadne nemali, a dupľom nie odpustené z DU (ste normálni???)
    No ďakujem pekne!!!
    Až v dôchodku sa dozviem, že nie som normálna! Ale tak mi treba, načo sa stariem!
    Ospravedlňujem sa "ondrejvla", ale ja som to naozaj myslela ironicky, veď DU nič len - tak neodpúšťa.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    No skúsme porozmýšľať, čo je to za skratka ŠR ÚPSJR .
    ŠR - je určite štátny rozpočet (aj naša organizácia to má v názve)
    keby bolo ÚPSVR tak by to bol Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ale ÚPSJR ?
    Si génius milý Lanaj, teraz ma napadlo, že v decembri šéfino vybavoval pracovníka-nezamestaného k nám do servisu, ale po týždni nám odišiel, lebo si "niečo lepšie našiel". My sme všetko nahlásili na Úrad práce, ukončili sme dohodu. A oni nám poslali 1.000,-- Sk.
    ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE. Záhada je rozlúštená.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som síce zábudlivá , ale čosi sa mi v pamäti marí , že toto číslo ako keby som už niekedy videla . Ale pozriem až najskôr v utorok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.