Zavrieť

Porady

ako sa zachovať...

ahojte, odovzdávam počas roka účtovníctvo - samozrejme cítim to ako podraz od dotyčnej osoby, nakoľko nie som si vedomá chýb, účtovníctvo spracovávam od založenia spločnosti, no konateľ sa tak rozhodol, a tak mi nezostáva nič iné ako ho rešpektovať. No celé je to akési čudné, pretože ho odovzávam jeho kamarátke - finančnej poradkyni, ktorá sa venuje aj účtu. Divné mi je to, že jej zakúpil úč.program, a dokonca sa teraz chce aj so mnou stretnúť, vraj sa niečo popýtať. Neviem, nikdy som účto neodovzdávala počas roka, urobila som jej kompletnú inventarizáciu, poskytla mob. číslo, tak prečo to ešte aj osobne konzultovať??? Aké máte skúsenosti vy?
Usporiadat
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Tweety Pozri príspevok
Preberací protokol je podstatná vec, to si mala dať podpísať, už tam nie si? Hl, knihu si možno vie vytlačiť aj sama, veď ak je poradkyňa, tak to musí vedieť.
odovzdala som 1/2 rok, konateľa síce denne stretávam, no už nemám chuť sa ktomu vracať, keď tak, počkám , či si HL vyžiada...

Prečítala som si aj etiketu, tiež na jednej strane bojujem stým, že chcem aby bolo všetko poriadku, mám nutkanie poradiť... ale to skôr vprípade keby som účto odovzdávala z môjho rozdodnutia, a nie vtedy keď vám ho niekto ukradne...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kimart Pozri príspevok
odovzdala som 1/2 rok, konateľa síce denne stretávam, no už nemám chuť sa ktomu vracať, keď tak, počkám , či si HL vyžiada...

Prečítala som si aj etiketu, tiež na jednej strane bojujem stým, že chcem aby bolo všetko poriadku, mám nutkanie poradiť... ale to skôr vprípade keby som účto odovzdávala z môjho rozdodnutia, a nie vtedy keď vám ho niekto ukradne...
ÁNo, máš pravdu, svoje vedomostí si stráž. Veď už bude platiť druhej, tak prečo nie.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Podľa môjho názoru, je to prirodzená súčasť podnikania a vôbec to neberiem osobne, ak sa klient rozhodne, že zmení poskytovateľa. Pravdepodobne mu iné služby vyhovujú viacej a plne to rešpektujem, pre mňa je to skôr signál, či chyba nie je na našej strane, ak nie je, aj tak necítim žiadnu krivdu. V rámci odovzdávania účtovníctva poskytnem všetky potrebné zostavy. Prípadné konzultácia nad tento rámec sú u mňa bežnou platenou službou. Myslím, že vytváranie nepriateľského prostredia by v budúcnosti mohlo skôr uškodiť.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

aha, prave si zmenila "nemyslim" na "myslim". Uz som sa isla pytat ze ako si to myslela
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Heni Pozri príspevok
možno ťa inšpiruje aj táto téma:
http://www.porada.sk/t139026-uctovnicka-etiketa.html
... nedovolí mi, aby som nezareagovala ... podľa môjho názoru, požadovať niečo a oháňať sa účtovníckou etikou je čistá manipulácia a nič viac ...
... ale stále tvrdím, že všetko je o ľuďoch ... záleží od prístupu ...

doplnené: ... mám na mysli tú osobu, ktorá sa ( v téme uvedenej vyššie) dožadovala stretnutia a pritom "argumentovala" účtovníckou etikou ...
Naposledy upravil promont maja : 19.08.11 at 13:49
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

JankaO Pozri príspevok
Podľa môjho názoru, je to prirodzená súčasť podnikania a vôbec to neberiem osobne, ak sa klient rozhodne, že zmení poskytovateľa. Pravdepodobne mu iné služby vyhovujú viacej a plne to rešpektujem, pre mňa je to skôr signál, či chyba nie je na našej strane, ak nie je, aj tak necítim žiadnu krivdu. V rámci odovzdávania účtovníctva poskytnem všetky potrebné zostavy. Prípadné konzultácia nad tento rámec sú u mňa bežnou platenou službou. Myslím, že vytváranie nepriateľského prostredia by v budúcnosti mohlo skôr uškodiť.
no tak tu som troška v rozpakoch, myslím, že a teda keď sa mi stane, že nejakého klienta stratím, tak hľadám príčinu... samozrejme rešpektujem jeho rozhodnutie, ale vždy tam je ten dôvod. Neexistuje len to, ide mi účto robiť známa...veď tá známa tam bola aj na začiatku, keď som mu robila účto..
Nešpecifikovala by som to ako nepriateľské prostredie, skôr ide o napätie, a iste ani pre jednu z nás, čo účto odovzdávame nie príjemné...
Chcem účto odozdať vporiadku, nechcem byť tá, čo napomáha konkurencii, i keď človek sa na chybách úči
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

promont maja Pozri príspevok
... nedovolí mi, aby som nezareagovala ... podľa môjho názoru, je požadovať niečo a oháňať sa účtovníckou etikou je čistá manipulácia a nič viac ...
... ale stále tvrdím, že všetko je o ľuďoch ... záleží od prístupu ...
ja sa neoháňam etiketou... v tej téme sa tiež rieši "preťahovanie" klientov k inej účtovníčke, odovzdávanie dokladov a prípadné následné konzultácie ohľadom "pretiahnutého" účta...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... nemala som na muške Teba ... len tú babu v zadaní tej témy, ktorá sa tou etikekou oháňala ... sorry, ak to vyznelo tak, že si to vzala osobne ... ešte raz prepáč ...

"Účtovnícka etiketa" 27-04-10
09:23 PM


Rozalka
Poraďák
Členom od: 10-07-07
Miesto: NR
Príspevky: 6,440


Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Nech si sama poradí. Ja by som sa už neangažovala. Veď je to už vyše jedna a pol roka čo ste jej odovzdali účtovníctvo. To vás bude otravovať do konca existencie firmy. Asi si uvedomila , že výber inej účtovníčky resp. účtovníckej firmy nebol správny. Chce aby ste kontrolovala novú účtovníčku ? Ak by sa rozhodla vrátiť sa s účtovníctvom doporučujem nebrať. Ja uprchlíkov neberiem späť za žiadnu cenu. Mala som tiež takýto prípad.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

[QUOTE=zk24;1828366]Ja tiez odovzdavam radsej vsetko, uplne vsetko. A oproti podpisu.
Tak a teraz ti musím dať zapravdu, nikdy by ma nenapadlo dávať aj DP oproti podpisu, môj problém s odovzdávaním už nastáva, chcú odo mňa kópie súvahy... no nechápem, pretože tieto sú súčasťou DP. Zapierajú - nič nemajú, kruté ponaučene, no ešte že sa to dá vytlačiť zo softu,s výnimkou poznámok.
Ďalej nerozumiem tomu, že keď si ide niekto nahadzovať údaje počas roka, prečo chce po mne čo všetko je zaúčtované na jednotlivých nákladových účtoch? Načo je potom obratová predvaha - analyticky?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart
Tak a teraz ti musím dať zapravdu, nikdy by ma nenapadlo dávať aj DP oproti podpisu, môj problém s odovzdávaním už nastáva, chcú odo mňa kópie súvahy... no nechápem, pretože tieto sú súčasťou DP. Zapierajú - nič nemajú, kruté ponaučene, no ešte že sa to dá vytlačiť zo softu,s výnimkou poznámok.

Ďalej nerozumiem tomu, že keď si ide niekto nahadzovať údaje počas roka, prečo chce po mne čo všetko je zaúčtované na jednotlivých nákladových účtoch? Načo je potom obratová predvaha - analyticky?
Je tam vidno vsetko co bolo zauctovane na nakladove ucty, po jednotlivych zapisoch, ako v uctovnom denniku? Mozno potrebuje vediet ci vsetky naklady ktore si zauctovala su danovo uznane, s narokom na odpocet DPH a podobne... Neviem ako vyzeralo co si odovzdala.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať