Zavrieť

Porady

"Účtovnícka etiketa"

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Rozalka, ako sa poznám, asi by som poradila.
Ale na druhej strane, ak nepotrebovala Vašu pomoc pri "preťahovaní", nech si poradí.
P.S.: ako Ťa poznám, aj Ty poradíš
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja by som neporadila.

Poželala by som veľa šťastia alebo by som zaúčtovala a vyfaktúrovala im konzultácie v sume cca polovice ich príjmu ( kedže podliezli tak vieš akú dali cenu na pretiahnutie ).
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Poradila by som, ale beriem 30 eur na hodinu

Neni umenie podliezt cenu. Umenie je vediet prevziat uctovnictvo... Ked si trufali, nech sa pasuju.

Ty namiesto nich uz mas inu firmu, ktorej sa venujes...

Riesila by som to drahymi konzultaciami. Lebo ona dostava prijem a ty robis uctovnictvo? No kde sme.
9 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To si celkom lacná .....
môj šéf si bol dnes žiadať potvrdenie o úvere, tak asi 10-20 rokov dozadu, finančná inštitúcia to musí hľadať v archíve.
Za hodinu vyhľadávania si bude účtovať 30 euro - a to sa v odbornosti s prácou účtovníka nedá ani porovnávať ...
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Rozalka Pozri príspevok
To si celkom lacná .....
môj šéf si bol dnes žiadať potvrdenie o úvere, tak asi 10-20 rokov dozadu, finančná inštitúcia to musí hľadať v archíve.
Za hodinu vyhľadávania si bude účtovať 30 euro - a to sa v odbornosti s prácou účtovníka nedá ani porovnávať ...
Ja som mlada a skromna a krasna

Mne staci 30 eur na hodinu, obzvlast ked lizing vysvetlujem 2 tyzdne
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

a ja sa čudujem, že sa nehanbila ozvať sa ti, či by si jej neporadila, veď nech to povie klientovi, že si s tým nevie rady ..... s tým sa už asi hanbí vyjsť navonok ....

a možno, že na porade sa bude vypytovať .... hmm?? to bude mať grátis
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Timka1 Pozri príspevok
a ja sa čudujem, že sa nehanbila ozvať sa ti, či by si jej neporadila, veď nech to povie klientovi, že si s tým nevie rady ..... s tým sa už asi hanbí vyjsť navonok ....

a možno, že na porade sa bude vypytovať .... hmm?? to bude mať grátis
Nie vsetci ludia maju chrbtovu kost. Mne by to hrdost nedala. Ale zas Rozalka z tvojej strany by som to vyuzila, ked viem o com to je a pytala si za konzultacie tolko ako keby som to robila. Len zodpovednost bude na nej.

zalezi ako velmi ta to stve.

Zas si viem predstavit situaciu ze pocit z toho ze ten druhy na to nema je na nezaplatenie.
6 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zabudlá, zabudlá...... a speváčka?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Odchod zákazníka ma veľmi neštve, bol veľmi problematický a vrcholne "neposlušný". Spolupráca o ničom.

Ďakujem za dobré rady.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
... apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.....
... možná by stálo za to, aby dotyčná sformulovala do hmotného výstupu svoje ponímanie účtovníckej etikety. A som zvedavý, či by tam bolo niečo také, ako "nepretiahneš klienta od kolegu svojho"...
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Však im to robí "naozaj " fundovaná osoba , k čomu by si mala podávať vysvetlenie a radu .

Rozalka nebuď dobrá , ono človek na to po čase príde. Ja som tiež taká dobrá duša , ale som si povedala , že koniec . Učím sa ísť s dobou .
7 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ak odovzdám účtovníctvo aj výstupy komplet, nemám dôvod ďalej radiť čo, ako, prečo zaúčtovať.....ani za 100 € /hodinu = platí pre tento prípad....to je môj názor
12 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ekopo Pozri príspevok
Ak odovzdám účtovníctvo aj výstupy komplet, nemám dôvod ďalej radiť čo, ako, prečo zaúčtovať.....ani za 100 € /hodinu = platí pre tento prípad....to je môj názor
Presne tak, radšej oželieť zárobok .Na ten nebrať vôbec ohľad, nakoľko sa jedná o prieťah klienta, tak nech si fundovaná osôbka poradí .
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Rozalka: nedaj sa!

zrazu sa aj na etiketu vedia obratit ked je to v ich prospech... asi nevie ako z toho vykluckovat a co to na seba usili...

a ak boli odovzdane vsetky doklady vratane inventarizacie uctov, tak skutocne nemas s cudzou uctovnou firmou o com rozpravat... ma to tam vsetko, je uctovna firma a ak tomu nerozumie, nech zrusi zivnost a nemontuje sa do prace uctovnikov...

som zla, ale mna strasne stve kto vsetko dnes robi uctovnictvo...
4 0
piestansky piestansky

piestansky je offline (nepripojený) piestansky

Rozalka, to je jej problém. Keď s Vami skončila, nech si poradí nová firma. Vy nemáte čo dávať rozumy, vlastne, konkurencii. A keď už, tak čo za to.Dajte otázku, KOĽKO DÁTE. Nedajte sa zneužívať.Tu neplatia žiadne city. Tu je tvrdá konkurencia. Potom by sa dobre smiali, na opiáckej party, ako s Vami vybabrali.Mal som ja takéto prípady, raz má niekto právo ma ojeklamať, ale len raz. A Vy sa nedajte ani raz.
Ďakujem za pozornosť.
4 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-6)
+ zobraziť viaczbaliť
Stale ste vyplakavali,že koĺko máte roboty a ako nestíhate a ujde Vám 1 klient a je poplach .

Asi ste sa ako učtovnici dosť premnožili.
0 6
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Laco-monter Pozri príspevok
Stale ste vyplakavali,že koĺko máte roboty a ako nestíhate a ujde Vám 1 klient a je poplach .

Asi ste sa ako učtovnici dosť premnožili.
...ešte že Ty si pochopil pointu...... sa zabiješ?... keď Ti prsty predbehli rozum......
1 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Rozalka Pozri príspevok
Odchod zákazníka ma veľmi neštve, bol veľmi problematický a vrcholne "neposlušný". Spolupráca o ničom.

Ďakujem za dobré rady.
Čo ty máš s ňou? Nie je to tvoja majiteľka. Pekne ju vypoklonkuj, poďakuj, že ti zobrala problematického zákazníka a zaželaj veľa šťastia v spolupráci s ním.
1 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

A kde bola účtovnícka etika keď ti prebrala klienta? Tak nech sa teraz s ňou nerozháňa. Tiež by som ju vypoklonkovala.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Rozalka Pozri príspevok
Odchod zákazníka ma veľmi neštve, bol veľmi problematický a vrcholne "neposlušný". Spolupráca o ničom.

Ďakujem za dobré rady.
Nedisicplinovaných sa aj ja rada zbavujem.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať