Zavrieť

Porady

tajomny cennik sluzieb spravcu

Pekny den,

zase mam problem so spravcom:

nas spravca bytov ma cennik, ktory nadvazuje na zmluvu so spravcom, v ktorom su sumy za sluzby, ktore nie su poskytovane v ramci zmluvy,

- problem je v tom, ze cennik mam len k nahliadnutiu priamo u nich
- nechcu mi ho prefotit
- nechcu ho verejne poskytnut, napriklad aby bol vyveseny u nas v brane
- neviem, ktore sluzby su za poplatok a aky
- mozem len vyberat dovolenky, a chodit sa ucit naspamat polozky cennika, pripadne sledovat up daty (alebo si robit fotky do mobilu)
- napriklad, sluzba za vybavenie uveru je za odmenu 1 % z objemu
- alebo, ak chcem ziskat dodatky ku zmluve, ktore boli v riebehu rokov vyhotovovane, mozem ziskat len za poplatok (neviem aky)

- tiez hladam oficialne odpovede na to, preco pred 3-4. rokmi sme zacali zateplovanie, aj s uverom, pricom zhotovenie bolo len na jednu stranu bytovky, preco to nebolo na celu bytovku, kedze dielo nebolo dokoncene
- ustne mi vysvetlili, ze z uveru sa museli prednostne prefinancovat naklady na vymenu stupaciek, a preto neostali peniaze na dokoncenie zateplenia - mozu to????
- teraz sa schvaluje druhy uver, aby bola zateplena aj druha cast bytovky
- a dokoncit to ma ten isty zhotovitel, udajne za ceny z povodneho projektu
- preco v ramci prveho uveru nebolo vyhotovene vsetko v sulade s projektom a rozpoctom



mam alebo nemam narok vlastnit cennik? (som vlastnikom bytu), ak dam pisomne moje ziadosti, aj na otazku preverenia vsetkych postupov a zmluv na realizaciu zateplenia jednej casti bytovky, musia mi odpovedat pisomne? bez toho, aby som tam chodievala osobne, hlavne, ked ja robim cele dni, a oni maju strankove hodiny pocas mojich pracovnych hodin? nasmu dovernikovi tiez tieto doklady nedavaju do ruk, udajne, kazdy si to moze prist pozriet ku nim osobne
Naposledy upravil mona091 : 26.08.11 at 05:50
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

peton Pozri príspevok
Tento príspevok som nevedomky označil za nevhodný. Neviem ako sa to stalo, pretože nezvyknem rozdávať takéto prívlastky. Kto ma pozná a číta moje príspevky vie, že by som tento príspevok určite úmyselne neoznačil za nevhodný. GabiZ touto cestou sa Ti ospravedlňujem, s Tvojim príspevkom sa nedá nič iné len samozrejme súhlasiť. Peťo.

Peťo, veď sa nič nestalo. V každom prípade aj nesúhlas je predsa prejavom iného názoru, ktorý dokážem akceptovať a aspoň ma prinúti zamyslieť sa.

....ale niekedy klik sem, klik tam tiež dokáže urobiť svoje O nič predsa nejde.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Suhlasím s Petonom, že súhlasí s Gabi ...Peti to z toho tepla
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Babenky, díky za pochopenie. :-)
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

.......v pohode
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

GabiZ Pozri príspevok
Bohužiaľ viem, o čom hovoríš, pred rokmi som všetok svoj čas investovala do toho, aby som ja sama zorganizovala ľudí, ktorí ani nevedeli za čo platia a vytvorili sme si spoločenstvo (a to všetko popri zamestnaní)........
dakujem,
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

pokracovanie pribehu:

- takze, dala som pisomnu ziadost o poslanie kopie cennika
- vsetky dodatky ku zmluve o vykone spravy
- povodnu zmluvu o dielo na zateplenie, na zaklade ktorej sme brali prvy uver
- projekt
- navrh druhej zmluvy, na zaklade ktorej sa ma konat druha cast zateplenie
- podmienky na cerpanie druheho uveru an zateplenie druhej casti

som zvedava ekde mi poslu odpoved, co mi poslu a za kolko


ustne som mala od dovernika tlmocene, ze:

- cennik je internou zalezitostou spravcu, preto ho nikomu nedaju von, ale spristupnia ho k nahliadnutiu a k opisaniu priamo u nich
- v ceniikou su vsetky sluzby voci nam (napriklad cca 13 € za vydanie tlaciva potrebneho na kataster k prevodu bytu o tom, ze nie su nedoplatky, vlastne, je tam vsetko, no nikto nema prehlad co a za kolko
- potom som mala otazku od dovernika, ze naco mi budu vsetky zmluvy, aj tie povodne, argumentoval tym, ze ved mi vravi, kolko to bude stat, kto to bude robit a td.
- tiez krutil dovernik hlavou, naco mi bude FA so zmluvou o vyhotoveni vymeny stupaciek nasho domu pre 42 bytov, vsak vravi, ze to stalo cca 500.000 sk, a peniaze boli cerpane z prveho uveru, preto musime brat dalsi uver
- prva zmluva o zatepleni vraj bola len na polovicu bytoveho domu, ebo bolo malo penazi
- ucel uveru bol na celkovu obnovu doomu, preto boli z toho robene aj stupacky
- druha zmluva o zatepleni bude od tej istej firmy, co robila prvu cast, a ze garantuju povodne ceny (ake?, ked prva zmluvva bola vraj len na jednu polovicu bloku?)
- dodavatel diela bol raz zivnostnik, raz sro, ale hlavne, ze ta ista FO, takze netusim


uvidim pokracovanie
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

cast 2:

zatial nemam pisomnu odpoved,
ale dovernik mi doniesol kopie: zmluvu o zatepleni jednej casti bytoveho domu, a navrh zmluvy o zatepleni druhej casti domu.

- zmluva o zatepleni jednej casti domu mala nazov dodatocne zateplenie s predmetom zateplenia jednej casti, niektore strany chybali, a bola bez priloh
- druha zmluca, tiez s nazvom dodatocne zateplenie druhej casti domu bola v rovine navrhu, bez priloh

- z prvej zmluvy jasne vypliva, ze zarucna doba je 8 rokov, vcera ma dovernik ale presviedcal, ze zaruka padne, ak sa nezatepli aj druha cast, lebo technicky je to prepojene, no netusim, preco bola zmluva jednoznacne na odovzdanie diela iba jednej casti

takze cakam na pisomne vyjadrenie

ozaj, cennik nadalej nepustia mimo priestor spravcu

je to uz uplne domotane, musim si to vsetko rozkladat na drobne:

1. najprv odsuhlasenie, ze chceme zateplovat = suhlas na zateplenie
2. potreba uveru, lebo nie su peniaze, na odsuhlasene zateplenie = schvalenie uveru s ucelom obnovy bytoveho domu (nie zateplenia)
3. schvalenie predlozenej ziadosti o uver s ucelom obnovy domu v pps na predpokladanu vysku zateplenia = cerpanie uveru
4. shcvalenie dodavatela, ktory udajne dal najlepsiu ponuku bez projektu = zhotovitel schvaleny podla ponuky spravcu
5. vypracovanie projektu, neviem, kto ho dodal ani za kolko
6. realizacia zateplovania jednej casti podla zmluvy
7. medzitym vyskocil havarijny stav stupacie = zobratie z uverovych penazi 1/5
8. dokoncenie zateplenia jednej casti domu a prevzatie diela, faktury su zatial nezname
9. teraz sa potrebuje schvalit druhy uver na druhu cast zateplenia
10. sme tlaceny s tym, ze ak sa nezacne hned s pracami, dodavatel neprevezme zaruku za prvu cast, lebo tretia zima moze vsetko poskodit
11. vyskocila potreba rekonstrukcie vytahu
12. dovernik netusi, odkial nan peniaze (cca 50 tisic €)

som zvedava, co vsetko sa z tohto motanca vygula
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mona091 Pozri príspevok
cast 2:

zatial nemam pisomnu odpoved,
ale dovernik mi doniesol kopie: zmluvu o zatepleni jednej casti bytoveho domu, a navrh zmluvy o zatepleni druhej casti domu.

- zmluva o zatepleni jednej casti domu mala nazov dodatocne zateplenie s predmetom zateplenia jednej casti, niektore strany chybali, a bola bez priloh
- druha zmluca, tiez s nazvom dodatocne zateplenie druhej casti domu bola v rovine navrhu, bez priloh

- z prvej zmluvy jasne vypliva, ze zarucna doba je 8 rokov, vcera ma dovernik ale presviedcal, ze zaruka padne, ak sa nezatepli aj druha cast, lebo technicky je to prepojene, no netusim, preco bola zmluva jednoznacne na odovzdanie diela iba jednej casti

takze cakam na pisomne vyjadrenie

ozaj, cennik nadalej nepustia mimo priestor spravcu

je to uz uplne domotane, musim si to vsetko rozkladat na drobne:

1. najprv odsuhlasenie, ze chceme zateplovat = suhlas na zateplenie
2. potreba uveru, lebo nie su peniaze, na odsuhlasene zateplenie = schvalenie uveru s ucelom obnovy bytoveho domu (nie zateplenia)
3. schvalenie predlozenej ziadosti o uver s ucelom obnovy domu v pps na predpokladanu vysku zateplenia = cerpanie uveru
4. shcvalenie dodavatela, ktory udajne dal najlepsiu ponuku bez projektu = zhotovitel schvaleny podla ponuky spravcu
5. vypracovanie projektu, neviem, kto ho dodal ani za kolko
6. realizacia zateplovania jednej casti podla zmluvy
7. medzitym vyskocil havarijny stav stupacie = zobratie z uverovych penazi 1/5
8. dokoncenie zateplenia jednej casti domu a prevzatie diela, faktury su zatial nezname
9. teraz sa potrebuje schvalit druhy uver na druhu cast zateplenia
10. sme tlaceny s tym, ze ak sa nezacne hned s pracami, dodavatel neprevezme zaruku za prvu cast, lebo tretia zima moze vsetko poskodit
11. vyskocila potreba rekonstrukcie vytahu
12. dovernik netusi, odkial nan peniaze (cca 50 tisic €)

som zvedava, co vsetko sa z tohto motanca vygula

Najkrajší je ten bod 4
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať