Zavrieť

Porady

tovar z EU a registracia DPH

Dnes som registrovala s.r.o. na DPH, a bola tam kolonka, že či budem dovážať tovar z EU. Pracovníčke DU som povedala, že ano a ona mi povedala, že budem potrebovať dalšiu kartičku /osvedcenie pre platcu DPH - NADOBUDATEĽ podľa §7/. Ale presne to ani ona nevedela, lebo vraj robí len 2 mesiace!!!! To ma zaskočilo, pretože ako SZČO tiež dovážam tovar z EU a nikde som sa nedočítala, že od 1.5. treba sa zaregistrovať ako nadobudatel. Máte niekto s týmto skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daniel je offline (nepripojený) Daniel

    Daniel
    Citujem z metodického pokynu DRSR (pokyn k registrácii DPH po 1.5.2004) :

    Povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň podľa § 7 zákona o DPH má každá:
    • zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom dane v tuzemsku a nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, a to pred nadobudnutím tovaru, ktorým dosiahne celkovú hodnotu tovaru bez dane 420 000 Sk v kalendárnom roku. Zdaniteľnou osobou, ktorá nie je platiteľom dane sa rozumie podnikateľ, ktorý sa neregistroval pre daň z dôvodu, že nedosiahol obrat pre registráciu podľa § 4 zákona o DPH a neregistroval sa ani dobrovoľne.
    • právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a ktorá nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, a to pred nadobudnutím tovaru, ktorým dosiahne celkovú hodnotu tovaru bez dane 420 000 Sk v kalendárnom roku. Právnickou osobou, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, sa rozumie taká osoba, ktorá nie je založená alebo zriadená za účelom podnikania. Napríklad: rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie, ako aj iné právnické osoby, ktoré nevykonávajú podnikateľskú činnosť (nadácie, politické strany...).

    Žiadosť o registráciu pre daň sa podáva na rovnakom tlačive aké predkladá zdaniteľná osoba, ktorá sa registruje podľa § 4 zákona o DPH. O registrácii pre daň podľa § 7 zákona o DPH vydá príslušný daňový úrad nadobúdateľovi osvedčenie (biela kartička) a pridelí identifikačné číslo pre daň. Pridelené identifikačné číslo pre daň bude nadobúdateľ používať pri objednávaní tovarov z iných členských štátov.


    Osoba, ktorá sa registruje pre daň podľa tohto ustanovenia je povinná platiť daň z nadobudnutia tovaru v tuzemsku z iného členského štátu, ale nemá nárok na odpočítanie dane. Registráciou pre daň podľa § 7 zákona o DPH sa nadobúdateľ nestáva platiteľom dane.
    Naposledy upravil Daniel : 03.09.04 at 10:54

    tovar z EU a registracia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.