Zavrieť

Porady

Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia

Caute,

mozte mi prosím poradiť, kde sa môžem dostať k zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s Talianskom? Nemôžem ju nájsť v zbierke zákonov ani na stránke ministerstva financií.
Ide mi o prenájom z Talianska na Slovensku. Talianska firma nám prenajala stroj a chcem vedieť či im pri úhrade fa musíme zraziť zrážkovú daň.

Ak viete poraďte. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    4326
    Caute,

    mozte mi prosím poradiť, kde sa môžem dostať k zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s Talianskom? Nemôžem ju nájsť v zbierke zákonov ani na stránke ministerstva financií.
    Ide mi o prenájom z Talianska na Slovensku. Talianska firma nám prenajala stroj a chcem vedieť či im pri úhrade fa musíme zraziť zrážkovú daň.

    Ak viete poraďte. Díky
    TAliansko: 5% priemyselné licenčné poplatky, , 0% kultúrne.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Majka , kultúrne je možno 0 %, ale usporiadateľ je povinný odviesť zrážkovú daň podľa zákona o Dani z príjmu.

    Ak budeš spievať v ČR, tak Ti podľa ich zákona strhnú 25 % daň, ktorú si potom u nás môžeš započítať v DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Muška
    Majka , kultúrne je možno 0 %, ale usporiadateľ je povinný odviesť zrážkovú daň podľa zákona o Dani z príjmu.

    Ak budeš spievať v ČR, tak Ti podľa ich zákona strhnú 25 % daň, ktorú si potom u nás môžeš započítať v DP.
    Ja som písala o licenčných poplatkoch a tie sú také, mám to z prílohy zo zákona o dani z príjmu-prehľad sadzieb dane z príjmu-čl.12 Licenčné poplatky.
    Ešte, že nie som speváčka, kto by platil 25% daň v dnešnej dobe.:p

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Tweety
    Priznám sa, že nerozumiem?, napísalala som zle?
    to Tweety: To slniečko som poslala 4326 za milé poďakovanie. :p

    PS: Sorry za tie rozpaky

    Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.