Zavrieť

Porady

Internetový obchod. Ale nechcem nic predavat:)

ahojte.
mám v pláne otvoriť internetový obchod, ale nechcem na ňom nič predávať

obchod je už z velkej casti hotový, uz doladujem iba detaily a hrajem sa s logom.

Ok, o co ide? V jednoduchosti, virtualne obchodne centrum, alebo virtualny aupark. V obchodnom centre si obchodníci prenajmu priestory, a ponukaju svojim zakaznikom svoj tovar, za svoje ceny. Vedu si svoje uctovnictvo, vystavuju faktury, maju svoje sposoby dorucenia tovaru, ci uz osobne, alebo postou alebo inou formou.

A presne toto chcem ponukat, lenze virtualne. Virtualne obchodne centrum, kde si predajca prenajme virtualny priestor, ziska administratorske prava do uz hotoveho online obchodu, a moze si pridavat akykolvek tovar, v akomkolvek mnozstve, za svoje ceny, za svoje podmienky, urci si svoje vlastne sposoby platby a svoje vlastne sposoby dopravy tovaru. Taktiez bude mat k dispozicii vlastne marketingove nastroje, kampane, mailinglisty, vlastne akcie, zlavy a pod. Taktiez kazdy predajca bude mat vlastny CMS system, kde si moze vytvorit neobmedzene vela stranok o svojej firme..
sklad v obchode je plne automaticky, sms alebo email notifikacia predajcovi o nizkom stave skladu, alebo tej-ktorej polozky a vela inych funkcii.

OK, znie to super, lenze mozno si kladiete otazku, co v pripade, ze bude v tomto online obchodnom cetre 200 predajcov? ako to bude fungovat?

bude to fungovat velmi jednoducho, zakaznik uvidi iba tovary v eshope, a moze kombinovat tovar roznych predajcov, a tento tovar si prida iba do 1 kosika, a zaplati iba 1 fakturu. Moze si kupit 100 veci od 100 roznych predajcov, ale zaplati iba 1 fakturu.

Tato platba sa nasledne rozdeli medzi predajcov.

Za toto vsetko by som si pytal iba minimalne poplatky:

registracny poplatok 49 euro, a mesacne programy

A.

mesacne najomne 0,00 euro a 11% provizia z trzieb
alebo

B.
mesacne najomne 20 euro a 3,5 % provizia z trzieb

vsetko bez akychkolvek obmedzeni.


/co sa tyka cien neviem, asi pojdem hore, kedze obchod bezi na vlastnom dedikovanom serveri, a mesacne naklady su v stovkach euro ... ale bez dobreho HW to jednoducho nejde, a rozne licencie a poplatky ma stali uz no dost penazi..

.

Obchod ma samostatnu SEO administraciu, kde sa daju pisat vlastne clanky pre kazdy tovar, a kazdy predajca si bude za SEO svojho tovaru zodpovedny sam.

Co si myslite o tomto napade?

online obchodne centrum uz mam online len nedavam link koli reklame.
Naposledy upravil mixal1 : 01.09.11 at 00:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

celkom dobrý nápad, avšak ten čo už má svôj eshop vybudovaný so svojou klientelou, tak k tebe už asi nepôjde, lebo už investoval do svôjho webu... drobný predajcovia a šuplikanti tu majú mimibazar, alebo iné inzertné weby...

podľa mňa by si mohol osloviť buď začínajúcich majiteľov eshopov, alebo vybudovať svoje obchodné centrum do takej miery, že pokiaľ nebudú u teba nebudú ani existovať... len keď to porovnám so sebou, keď niečo na webe nakupujem, tak nakupujem jednu konkrétnu vec... t.j. ešte by som si možno spravil prieskum koľko ľudí kupuje na webe pravidelne v jednom čase vo viacerých eshopoch... - nakoľko neviem neviem, či je dosť takých zákazníkov, čo nabehnú do tvojho "auparku" a nakúpia 5-6 tovarov z rôznych prevádzok... to je podľa mňa také menšie sci-fi..
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mixal1 Pozri príspevok
ahojte.
mám v pláne otvoriť internetový obchod, ale nechcem na ňom nič predávať


registracny poplatok 49 euro, a mesacne programy

A.

mesacne najomne 0,00 euro a 11% provizia z trzieb
alebo

B.
mesacne najomne 20 euro a 3,5 % provizia z trzieb

vsetko bez akychkolvek obmedzeni.


Co si myslite o tomto napade?

Že si strašne skromný .
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jedna faktura = jeden predajca ... to budes ty? ty budes vybavovat reklamacie?
postovne - nakupim tovary v 10 obchodoch, budem mat na fakture 10x postovne?
1 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

1Dara Pozri príspevok
jedna faktura = jeden predajca ... to budes ty? ty budes vybavovat reklamacie?
postovne - nakupim tovary v 10 obchodoch, budem mat na fakture 10x postovne?

Ta ňe ????
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

11% z tržieb považujem skôr za žart, väčšina e-shopov neprodukuje ani taký zisk.Nechceš nič predávať iba brať provízie. Avšak neponúkaš žiadnu pridanú hodnotu a Tvoja "centralizácia" je prd platná, keď predaj nebude len voči jednému dodávateľovi. Zároveň si neuviedol akú výhodu ponúkaš oproti už fungujúcim serverom, nakoľko ani výhodu úspory poštovného neponúkaš.
Naposledy upravil Braňo : 01.09.11 at 08:13
0 0
savelia savelia

savelia je offline (nepripojený) savelia

:-)
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
Za I., poplatky su naozaj nerealne:
A. 11% provizia z trzieb
alebo
B. 3,5 % provizia z trzieb

V mnohych obchodoch sa ich marze v tychto vyskach ani nepohybuju.

Za II., takychto napadov tu bola uz kopa, no ani jeden realne uspesny. Dovodov je viacero. Ako tu uz odznelo, ako sa budu vybavovat reklamacie, objednavky od viacerych obchodov naraz a pod?

Co funguje v "kamennom" svete nemusi fungovat v internetovom.
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

Vdaka za reakcie, ale asi sme sa nepochopili.

Tento model uz funguje v zahranici par rokov a bez problemov.
Provizie su daleko vyssie ako 3,5%
Mesacne poplatky su zvycajne podla poctu klikov navstevnikov a zacinaju od 3 centov za 1klik.
To sa neda porovnat s cenami, ktore by som ponukal ja.

Co sa software tyka, nejedna sa o ziadne free ani home made riesenie.
Urcite nikto, kto prevadzkuje alebo bude chciet prevadzkovat eshop neda niekolko tisic euro iba na licencie, bezpecnostne certifikaty a pod.

Co sa hostingu tyka, neviem kto pouziva cloud a dedikovany server v jednom, s pricom o bezpecnost a spolahlivostcsa stara sukromna IT spolocnost

Jednoducho, moj eshop je presne to, co amazon.a investoval som do toho moc.

Postovne, klient plati 1 postovne, alebo ziane, tj postovne zdarma. System rozpozna, co a od akeho predajcu ma zakaznik tovar v kos, a v pripade konfliktu v systeme sa automaticky nastavi mnou zadany sposob a platba postovneho, tj doprava zdarma

reklamacie
Kazdy zakaznik ma fakturu, podrobne rozpisanu, od koho siaky tovar kupil, s adresou a kontaktom na jednotlivych predajcov. Reklamaciu riesi s predajcom, nie s online centrom

No a vyhody, okrem brutalnej uspory na poplatkoch pri zakladani vlastneho eshopu ponukam all in one riesenie, kde jedinou starostou predajcu bude vlozit tovar do systemu, a nic viac.

Vsetko bude fungovat iba v pripade korektneho a cestneho spravania predajcov, ktori jednoducho budu musiet splnit prisne podmienky ohladom doby dodania tovaru, kvality tovaru a uvadzaniu pravdivych info pre zakaznika kolko ktoreho tovaru je na sklade.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mixal1 Pozri príspevok
Vdaka za reakcie, ale asi sme sa nepochopili.

Tento model uz funguje v zahranici par rokov a bez problemov.
Provizie su daleko vyssie ako 3,5%
Mesacne poplatky su zvycajne podla poctu klikov navstevnikov a zacinaju od 3 centov za 1klik.
To sa neda porovnat s cenami, ktore by som ponukal ja.

Co sa software tyka, nejedna sa o ziadne free ani home made riesenie.
Urcite nikto, kto prevadzkuje alebo bude chciet prevadzkovat eshop neda niekolko tisic euro iba na licencie, bezpecnostne certifikaty a pod.

Co sa hostingu tyka, neviem kto pouziva cloud a dedikovany server v jednom, s pricom o bezpecnost a spolahlivostcsa stara sukromna IT spolocnost

Jednoducho, moj eshop je presne to, co amazon.a investoval som do toho moc.

Postovne, klient plati 1 postovne, alebo ziane, tj postovne zdarma. System rozpozna, co a od akeho predajcu ma zakaznik tovar v kos, a v pripade konfliktu v systeme sa automaticky nastavi mnou zadany sposob a platba postovneho, tj doprava zdarma

reklamacie
Kazdy zakaznik ma fakturu, podrobne rozpisanu, od koho siaky tovar kupil, s adresou a kontaktom na jednotlivych predajcov. Reklamaciu riesi s predajcom, nie s online centrom

No a vyhody, okrem brutalnej uspory na poplatkoch pri zakladani vlastneho eshopu ponukam all in one riesenie, kde jedinou starostou predajcu bude vlozit tovar do systemu, a nic viac.

Vsetko bude fungovat iba v pripade korektneho a cestneho spravania predajcov, ktori jednoducho budu musiet splnit prisne podmienky ohladom doby dodania tovaru, kvality tovaru a uvadzaniu pravdivych info pre zakaznika kolko ktoreho tovaru je na sklade.
postovne zdarma na zaklade tvojho rozhodnutia? preco? ty mi ako predajcovi to postovne uhradis?

"jedinou starostou predajcu bude vlozit tovar do systemu, a nic viac" - to nemyslis vazne????

nejako sa neviem stotoznit s tym tvojim "centrom" - ved keby to bolo take uzasne a vyhodne, preco v nakupnych centrach to nie je rovnako? t. j. vyberam zo vsetkych obchodov a platim pri jednej pokladni vsetko spolu?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mixal1 Pozri príspevok
Vdaka za reakcie, ale asi sme sa nepochopili.

Tento model ...


reklamacie
Kazdy zakaznik ma fakturu, podrobne rozpisanu, od koho siaky tovar kupil, s adresou a kontaktom na jednotlivych predajcov. Reklamaciu riesi s predajcom, nie s online centrom



Vsetko bude fungovat iba v pripade korektneho a cestneho spravania predajcov, ktori jednoducho budu musiet splnit prisne podmienky ohladom doby dodania tovaru, kvality tovaru a uvadzaniu pravdivych info pre zakaznika kolko ktoreho tovaru je na sklade.
To akože :
- u teba si naloží do košíka
- ty odošleš tieto údaje jednotlivým predajcom a ďalej to už ide od nich :
--- vystavenie fa
--- zaslanie tovaru
---reklamácie.

PS1
Načo budú vôbec u teba ??????????????????????????????

PS2
Ani sa neodvažujem pomyslieť, že plánuješ na tovar z košíka vystaviť viacero fiktívnych DL s textom :
Zasielame vám "tovar ten a ren", ktorý ste si vlastne kupujete od predajcu XY .
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

1Dara Pozri príspevok
postovne zdarma na zaklade tvojho rozhodnutia? preco? ty mi ako predajcovi to postovne uhradis?

"jedinou starostou predajcu bude vlozit tovar do systemu, a nic viac" - to nemyslis vazne????

nejako sa neviem stotoznit s tym tvojim "centrom" - ved keby to bolo take uzasne a vyhodne, preco v nakupnych centrach to nie je rovnako? t. j. vyberam zo vsetkych obchodov a platim pri jednej pokladni vsetko spolu?

asi viem, co myslis, ale nemam v plane nieco podobne ako je toto http://satelitne-prijimace.heureka.sk/

co sa tyka postovneho, nemyslel som "mojho" rozhodnutia, kedze vsetko bude plne automaticke.
jednoducho je mozne, aby sa nastavil sposob a cena prepravy, s ktorou bude suhlasit vacsina predajcov, a samozrejme aj moznost "postovne zdarma"

napriklad niekto si kupi od tovar od predajcu X, a zaroven tovar 2 od predajcu Y, lenze predajca X si bude pytat cenu za postovne 5 euro, a predajca X si bude pytat 10 euro, tak v tomto pripade ide o konflikt, a system nastavi postovne na Zmluvne dohodnuty sposob, tj standardny, a to chcem Doprava zadarmo.

Pokial si zakaznik kupi iba tovar od predajcu X napriklad, tak bude mat moznost vybrat si, ci chce platit postovne, alebo doprava zadarmo. Kedze, ratal som aj s tou moznostou, ze viaceri predajcovia mozu predavat ten isty tovar za rozne ceny, a niekto ponukne lepsie ceny a s nizsim postovnym.

Moje eShop ma prvorade zameranie na zakaznika, nie na predavajuceho. Zakaznik bude na prvom mieste.
Naposledy upravil mixal1 : 01.09.11 at 10:16
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

rudopp Pozri príspevok
To akože :
- u teba si naloží do košíka
- ty odošleš tieto údaje jednotlivým predajcom a ďalej to už ide od nich :
--- vystavenie fa
--- zaslanie tovaru
---reklamácie.

PS1
Načo budú vôbec u teba ??????????????????????????????

PS2
Ani sa neodvažujem pomyslieť, že plánuješ na tovar z košíka vystaviť viacero fiktívnych DL s textom :
Zasielame vám "tovar ten a ren", ktorý ste si vlastne kupujete od predajcu XY .
jooj zase sa nerozumiememe,
je to uplne inak

kazdy predajca ma administratorsky ucet a plne prava v eshope, ale system mu oznamuje iba jeho objednavky.


asi vytvorim par ukazkovych admin uctov, a pridam par poloziet tovaru, a potom si budete moct vyskusat, ako to funguje
Naposledy upravil mixal1 : 01.09.11 at 10:17
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Stále si neobjasnil, akú pridanú hodnotu ponúkaš a prečo by som si práve mal kupovať cez Teba.

Amazon a Ty sú veľmi vzdialené riešenia, takmer zákazníkovi neponúkaš žiadne garancie a ani záruky.

Síce je super, že sa chceš zameriavať na zákazníka, avšak ja ako zákazník som zatiaľ nepostrehol žiadny dôvod aby som u Teba nakupoval. Rozhodne úspora na poštovnom to nie je.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mixal1 Pozri príspevok
jooj zase sa nerozumiememe,
je to uplne inak

kazdy predajca ma administratorsky ucet a plne prava v eshope, ale system mu oznamuje iba jeho objednavky.


vytvorim par ukazkovych admin uctov, a pridam par poloziet tovaru, a potom si budete moct vyskusat, ako to funguje
Lebo ja som taký polopatistický .
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

Braňo Pozri príspevok
Stále si neobjasnil, akú pridanú hodnotu ponúkaš a prečo by som si práve mal kupovať cez Teba.

Amazon a Ty sú veľmi vzdialené riešenia, takmer zákazníkovi neponúkaš žiadne garancie a ani záruky.

Síce je super, že sa chceš zameriavať na zákazníka, avšak ja ako zákazník som zatiaľ nepostrehol žiadny dôvod aby som u Teba nakupoval. Rozhodne úspora na poštovnom to nie je.

len aby som nesklamal tvoje nizke ocakavania

a nejaky priklad... hm.. snad tento eshop z ciech funguje na podobnom systeme http://www.fler.cz/
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

mixal1 Pozri príspevok
len aby som nesklamal tvoje nizke ocakavania
ja mám vysoké očakávania, avšak u Teba som na nesprávnej adrese.
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

Braňo Pozri príspevok
ja mám vysoké očakávania, avšak u Teba som na nesprávnej adrese.
s tymto mozem iba suhlasit
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mixal1 Pozri príspevok
asi viem, co myslis, ale nemam v plane nieco podobne ako je toto http://satelitne-prijimace.heureka.sk/

co sa tyka postovneho, nemyslel som "mojho" rozhodnutia, kedze vsetko bude plne automaticke.
jednoducho je mozne, aby sa nastavil sposob a cena prepravy, s ktorou bude suhlasit vacsina predajcov, a samozrejme aj moznost "postovne zdarma"

napriklad niekto si kupi od tovar od predajcu X, a zaroven tovar 2 od predajcu Y, lenze predajca X si bude pytat cenu za postovne 5 euro, a predajca X si bude pytat 10 euro, tak v tomto pripade ide o konflikt, a system nastavi postovne na Zmluvne dohodnuty sposob, tj standardny, a to chcem Doprava zadarmo.

Pokial si zakaznik kupi iba tovar od predajcu X napriklad, tak bude mat moznost vybrat si, ci chce platit postovne, alebo doprava zadarmo. Kedze, ratal som aj s tou moznostou, ze viaceri predajcovia mozu predavat ten isty tovar za rozne ceny, a niekto ponukne lepsie ceny a s nizsim postovnym.

Moje eShop ma prvorade zameranie na zakaznika, nie na predavajuceho. Zakaznik bude na prvom mieste.
cize ty chces aby bola doprava zadarmo, zaroven chces poplatky za pouzitie systemu - preco by mal predajca byt stratovy na postovnom?

- uz vidim zakaznika, ktory si vyberie platit postovne, ked si moze vybrat dopravu zadarmo )))

celkovo ako predajca nevidim ziadne vyhody mat svoj obchod v takomto centre - skor nevyhody

a ako zakaznik - tiez su mi sympatickejsie mensie obchodiky ako velke kolosy, a tiez specializovane eshopy
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

keď si objednám 10 vecí,prídu mi v 1 balíku?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

velmi jednoducho, zakaznik uvidi iba tovary v eshope, a moze kombinovat tovar roznych predajcov, a tento tovar si prida iba do 1 kosika, a zaplati iba 1 fakturu. Moze si kupit 100 veci od 100 roznych predajcov, ale zaplati iba 1 fakturu.

- takže nechceš predávať nič a zároveň ani žiadnu reklamáciu nebudeš vybavovať? žiadne vrátenie tovaru, výmena...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať