Zavrieť

Porady

Internetový obchod. Ale nechcem nic predavat:)

ahojte.
mám v pláne otvoriť internetový obchod, ale nechcem na ňom nič predávať

obchod je už z velkej casti hotový, uz doladujem iba detaily a hrajem sa s logom.

Ok, o co ide? V jednoduchosti, virtualne obchodne centrum, alebo virtualny aupark. V obchodnom centre si obchodníci prenajmu priestory, a ponukaju svojim zakaznikom svoj tovar, za svoje ceny. Vedu si svoje uctovnictvo, vystavuju faktury, maju svoje sposoby dorucenia tovaru, ci uz osobne, alebo postou alebo inou formou.

A presne toto chcem ponukat, lenze virtualne. Virtualne obchodne centrum, kde si predajca prenajme virtualny priestor, ziska administratorske prava do uz hotoveho online obchodu, a moze si pridavat akykolvek tovar, v akomkolvek mnozstve, za svoje ceny, za svoje podmienky, urci si svoje vlastne sposoby platby a svoje vlastne sposoby dopravy tovaru. Taktiez bude mat k dispozicii vlastne marketingove nastroje, kampane, mailinglisty, vlastne akcie, zlavy a pod. Taktiez kazdy predajca bude mat vlastny CMS system, kde si moze vytvorit neobmedzene vela stranok o svojej firme..
sklad v obchode je plne automaticky, sms alebo email notifikacia predajcovi o nizkom stave skladu, alebo tej-ktorej polozky a vela inych funkcii.

OK, znie to super, lenze mozno si kladiete otazku, co v pripade, ze bude v tomto online obchodnom cetre 200 predajcov? ako to bude fungovat?

bude to fungovat velmi jednoducho, zakaznik uvidi iba tovary v eshope, a moze kombinovat tovar roznych predajcov, a tento tovar si prida iba do 1 kosika, a zaplati iba 1 fakturu. Moze si kupit 100 veci od 100 roznych predajcov, ale zaplati iba 1 fakturu.

Tato platba sa nasledne rozdeli medzi predajcov.

Za toto vsetko by som si pytal iba minimalne poplatky:

registracny poplatok 49 euro, a mesacne programy

A.

mesacne najomne 0,00 euro a 11% provizia z trzieb
alebo

B.
mesacne najomne 20 euro a 3,5 % provizia z trzieb

vsetko bez akychkolvek obmedzeni.


/co sa tyka cien neviem, asi pojdem hore, kedze obchod bezi na vlastnom dedikovanom serveri, a mesacne naklady su v stovkach euro ... ale bez dobreho HW to jednoducho nejde, a rozne licencie a poplatky ma stali uz no dost penazi..

.

Obchod ma samostatnu SEO administraciu, kde sa daju pisat vlastne clanky pre kazdy tovar, a kazdy predajca si bude za SEO svojho tovaru zodpovedny sam.

Co si myslite o tomto napade?

online obchodne centrum uz mam online len nedavam link koli reklame.
Naposledy upravil mixal1 : 01.09.11 at 00:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

xDDDDDDD

jooj len aby si mal pravdu.
ved ked to nepojde, na rozdiel od kamennneho ochodu to iba odpojim z elektrickej siete
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

rudopp Pozri príspevok
Logicky :
1 fa
1 balík


PS1
To iba prvý(1 až n-tý ) obchodník zabalí a pošle druhému (2 až 1+n )- tému bezplatne.

A (1+n)-tý tebe

PS2
Niekomu tu asik onéé
ja som reagovala na fleur,aspoň sa pozri na ten obrázok
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

mixal1 Pozri príspevok
xDDDDDDD

jooj len aby si mal pravdu.
ved ked to nepojde, na rozdiel od kamennneho ochodu to iba odpojim z elektrickej siete
aké ľahké pre Teba....a čo všetci majitelia e-shopov?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mixal1 Pozri príspevok
ahojte.
mám v pláne otvoriť internetový obchod, ale nechcem na ňom nič predávať





/co sa tyka cien neviem, asi pojdem hore, kedze obchod bezi na vlastnom dedikovanom serveri, a mesacne naklady su v stovkach euro ... ale bez dobreho HW to jednoducho nejde, a rozne licencie a poplatky ma stali uz no dost penazi..

.
mixal1 Pozri príspevok
xDDDDDDD

jooj len aby si mal pravdu.
ved ked to nepojde, na rozdiel od kamennneho ochodu to iba odpojim z elektrickej siete
Posledný raz na teba :

Nechcelo sa mi hľadať, ale máš ďalšie nezrovnalosti
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Gina Er Pozri príspevok
ja som reagovala na fleur,aspoň sa pozri na ten obrázok
musím ??????????????????

Tak jo
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

rudopp Pozri príspevok
musím ??????????????????

Tak jo
nemusíš,ale potom nereaguj na moje príspevky.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Gina Er Pozri príspevok
ja som reagovala na fleur,aspoň sa pozri na ten obrázok
Pozri .

5€ mám/nemám - - je to jedno

Tak som našiel (4,98 € ) :

Dikobraz II

PS
Ale fakt neviem na čo by mi bol
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Gina Er Pozri príspevok
nemusíš,ale potom nereaguj na moje príspevky.

Babo neraď
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

rudopp Pozri príspevok
Pozri .

5€ mám/nemám - - je to jedno

Tak som našiel (4,98 € ) :

Dikobraz II

PS
Ale fakt neviem na čo by mi bol
si vedľa jak tá jedľa ...
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

rudopp Pozri príspevok
Posledný raz na teba :

Nechcelo sa mi hľadať, ale máš ďalšie nezrovnalosti
zla odpoved
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Gina Er Pozri príspevok
si vedľa jak tá jedľa ...
Tak kerý obrázok ??

PS
Vidím, že sa ku mne niekto pridal s vyriešeným .
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Otazka pre profesionala. Ako uctovat platby od roznych predajcov? 25-08-11
12:11 PM

mixal1
Member
Členom od: 25-07-07
Príspevky: 78




Dobry den,
chcel by som sa opytat nasledovne

ako spolocnost, platca dph planujeme prenajimat obchodne priestory v jednom obchodnom centre, roznym predajcom.

my sami neplanujeme nic predavat, ani nakupovat, iba budeme priestor na predaj prenajimat.

lenze

vsetky platby od vsetkych obchodnikov by sli na nas bankovy ucet, znizeny o proviziu z predaja. Z nasho uctu by sme nasledne (2x mesacne) vyplatili predajcom ich trzby znizene o nasu proviziu.

Mame v plane poskytnut priestory za nizky prenajom 20e mesacne, ale budeme mat provizny poplatok z trzieb.

Ako toto vsetko uctovat? lebo niekto moze predat aj 100 veci denne,... my by sme iba prijimali a odosielali platby znizene o nasu proviziu.

Taktiez, niektori obchodnici mozu byt a nemusia byt platcami DPH.

vdaka za kazdu radu!

búchač Pozri príspevok
To by bral každý
Ja taky
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

rudopp Pozri príspevok
Otazka pre profesionala. Ako uctovat platby od roznych predajcov? 25-08-11
12:11 PM

mixal1
Member
Členom od: 25-07-07
Príspevky: 78




Dobry den,
chcel by som sa opytat nasledovne

ako spolocnost, platca dph planujeme prenajimat obchodne priestory v jednom obchodnom centre, roznym predajcom.

my sami neplanujeme nic predavat, ani nakupovat, iba budeme priestor na predaj prenajimat.

lenze

vsetky platby od vsetkych obchodnikov by sli na nas bankovy ucet, znizeny o proviziu z predaja. Z nasho uctu by sme nasledne (2x mesacne) vyplatili predajcom ich trzby znizene o nasu proviziu.

Mame v plane poskytnut priestory za nizky prenajom 20e mesacne, ale budeme mat provizny poplatok z trzieb.

Ako toto vsetko uctovat? lebo niekto moze predat aj 100 veci denne,... my by sme iba prijimali a odosielali platby znizene o nasu proviziu.

Taktiez, niektori obchodnici mozu byt a nemusia byt platcami DPH.

vdaka za kazdu radu!



Ja taky
tato cast je uz vyriesena.

este nieco mas na srdci?
0 0
Jaro_ Jaro_

Jaro_ je offline (nepripojený) Jaro_

Ten Fler.cz zdruzuje ludi co robia handmade vyrobky. ak niekto raz za tyzden vyrobi nejaky sperk, zrejme sa mu e-shop nevyplati . Cize je to viac menej ten isty ucel ako mimi ci mini bazar. Ten uz na zaciatku niekto spominal. Do bazaru handmade vyrobky samozrejme nepatria.
Preto si myslim, ze to aj funguje.
Kazdy seriozny predajca si spravi vlastny e-shop. Neviem si predstavit takeho, ktory potrebuje byt aspon trosku cenovo konkurencieschopny, zeby si mohol dovolit dat 11% este dalsej strane. Na druhej strane ak si tych 11% dovolit moze, urcite bude mat prostriedky na tvorbu vlastneho obchodu.
Nevidim ziadne spojenie s Amazonom, ale ak existuje v zahranici taketo obchodne centrum som zvedavy.
V pripade duplicitnych vyrobkov od roznych predajcov budes predavat dva vyrobky za dve rozne ceny?
0 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

funkčné riešenie www.sashe.sk Prečítajte si múdre vety, tam je to polopatisticky vysvetlené. Podobné projekty fungujú aj v Čechách.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jaro_ Pozri príspevok
Ten Fler.cz zdruzuje ludi co robia handmade vyrobky. ak niekto raz za tyzden vyrobi nejaky sperk, zrejme sa mu e-shop nevyplati . Cize je to viac menej ten isty ucel ako mimi ci mini bazar. Ten uz na zaciatku niekto spominal. Do bazaru handmade vyrobky samozrejme nepatria.
Preto si myslim, ze to aj funguje.
Kazdy seriozny predajca si spravi vlastny e-shop. Neviem si predstavit takeho, ktory potrebuje byt aspon trosku cenovo konkurencieschopny, zeby si mohol dovolit dat 11% este dalsej strane. Na druhej strane ak si tych 11% dovolit moze, urcite bude mat prostriedky na tvorbu vlastneho obchodu.
Nevidim ziadne spojenie s Amazonom, ale ak existuje v zahranici taketo obchodne centrum som zvedavy.
V pripade duplicitnych vyrobkov od roznych predajcov budes predavat dva vyrobky za dve rozne ceny?

fler poznam veľmi dobre. Od začiatku. A nemáš pravdu, že združuje iba handmade výrobcov. Oveľa viac ako výrobky sa predáva materiál. A predávajú tam aj internetové obchody, aj kamenné predajne. Aj také predajne, ktoré prevádzkujú obe formy. Je to proste ďalší predajaný kanál.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať