Zavrieť

Porady

Losos

Ahojte priatelia,poprosil by som o nejaky dobrý a zaroven jednoduchy recept na lososa.Chcem prekvapiť manželku...Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ldi Pozri príspevok
    Ahojte priatelia,poprosil by som o nejaky dobrý a zaroven jednoduchy recept na lososa.Chcem prekvapiť manželku...Ďakujem
    Kuk sem: http://varecha.pravda.sk/hladam/?cx=....pravda.sk#851

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Očmahnuť na rozpálenom oleji ,alebo masle , 4-5 sekúnd z obidvoch strán.Potom položiť na pekáč a šup s ním do vyhriatej trúby ,podliať maslom alebo olivovým olejom.na cca 15 min(podľa veľkosti)Potom len pokapkať citrónom ,podávať so zeleninou krajcami žemle ,hranolkami,ryžou .

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pre mňa, je základom na dobrého lososa to, aby nebol vysušený aby vynikla jeho jedinečná chuť tak iba osoliť a osmáhnuť na oliv.oleji, primerane dlho, aby nedošlo k vysušeniu, koľko je to to ti nepoviem závisí to od hrúbky-hmotnosti ja tam ešte pred koncom hodím cesnak nakrájaný na plátky

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ldi Pozri príspevok
    Ja viem že googl mi da odpoveď ale ja tu hladam odskušane recepty...
    v sobotu som robila - úplne jednoducho, chutil skvelo - lososa som osolila, pokvapkala olejom, citrónom, podliala trošku vodou - robila som to v ohňovzdornej nádobe.
    Hotového som ešte pokvapkala citrónom, k tomu zemiačiky , tatárku. Mňamky...hneď by som si znova dala.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobeceva Pozri príspevok
    Mňamky...hneď by som si znova dala.
    A čo Ti v tom bráni? Veď losos je kvalitná rybička, dá sa papať aj každý týždeň, len keby jeho cena nebola trošku vysokohorská. Tak si trošku našetri a máš to.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Tweety Pozri príspevok
    A čo Ti v tom bráni? Veď losos je kvalitná rybička, dá sa papať aj každý týždeň, len keby jeho cena nebola trošku vysokohorská. Tak si trošku našetri a máš to.
    Májka, nič mi v tom nebráni, ale dnes sme už po večeri. Teraz na naďabila na túto tému, tak mi Idi narobila chúťky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobeceva Pozri príspevok
    Májka, nič mi v tom nebráni, ale dnes sme už po večeri. Teraz na naďabila na túto tému, tak mi Idi narobila chúťky.
    Aha, tak teda takto, terazky už nič, veď dvakrát sa večerať nemôže. A mimochodom, Idi je muž.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Tweety Pozri príspevok
    Aha, tak teda takto, terazky už nič, veď dvakrát sa večerať nemôže. A mimochodom, Idi je muž.
    jáj, tak som si neuvedomila, že Idi je muž, ale to je jedno-chuťky mi narobil.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Hehe ,máte pravdu dievčata Ldi som muž ale celkom dobre varim a pečiem a som rad za každu radu...

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    vidíš, Idi, keby som bola pozornejšie čítala zadanie...veď chceš prekvapiť manželku
    Ja som skôr reagovala na recepisek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.