Zavrieť

Porady

Napadnutie darovacej zmluvy po smrti darcu.

Ahojte. Žijúci rodičia mi darovali rodinný dom, v ktorom bývajú oni aj ja so svojou rodinou. Môže po smrti jedného rodiča napadnúť darovaciu zmluvu môj súrodenec. Darovacia zmluva bola spísaná právnikom, súrodenec o nej vedel, len očakávam, že po smrti rodičov sa bude snažiť robiť problémy.
Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Zlatka777 Pozri príspevok
Ahojte. Žijúci rodičia mi darovali rodinný dom, v ktorom bývajú oni aj ja so svojou rodinou. Môže po smrti jedného rodiča napadnúť darovaciu zmluvu môj súrodenec. Darovacia zmluva bola spísaná právnikom, súrodenec o nej vedel, len očakávam, že po smrti rodičov sa bude snažiť robiť problémy.
Už toto máš blbo = nejednoznačne

(obaja rodičia darovali spoločne tebe , ale iná situácia je ak by zomrel jeden, alebo by zomreli obaja )
1 0
Zlatka777 Zlatka777

Zlatka777 je offline (nepripojený) Zlatka777

rudopp Pozri príspevok
Blbá otázka je aj vtedy, keď napíšeš všetko pravdivo.

Akurát v zadaní nenapíšeš, že bratovi pomáhali rodičia stavať dom a až potom tebe darovali.

A ja viem všeličo, ale jasnovidec nie som (neviem ako ostatní) = môžem odpovedať iba na uáklade faktov / skúseností / odhadov.
Ja som chcela vedieť či môže súrodenec napadnúť darovaciu zmluvu keby jeden z rodičov zomrel.....rieši sa tu všetko ostatné, ale stále neviem či áno, za akých podmienok, alebo nie....
0 0
Zlatka777 Zlatka777

Zlatka777 je offline (nepripojený) Zlatka777

rudopp Pozri príspevok
Už toto máš blbo = nejednoznačne

(obaja rodičia darovali spoločne tebe , ale iná situácia je ak by zomrel jeden, alebo by zomreli obaja )

nieje to jedno ?? keď zomrie jeden, alebo obaja?? dom mali na polovicu a darovali ho obaja.....keby nastal problém tak nastane pri prvom dedičskom konaní
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

rudopp Pozri príspevok
Nevieš si to z tých odpovedí vyčítať ??????????????????????

1, Vlastník (svojprávny) môže robiť za života so svojím majetkom, čo chce
2, za života je darovacia zmluva véééééééééééééééééééééééľm i ťažko napadnuteľná - dôkazné bremeno na ňom
2,a, Aj samotný darca by to mal ťažké, ak by sa dožadoval vrátenia daru (nie ešte darovanianeúčastnáosoba)
3, Po smrti by sa mohol domáhať odpočítania darovaného domu z tvojho dedičského podielu(ostatné : pomoc jemu / tvoje investovanie do domu a vzájomný zápočet tohoto : iba na základe dokladov a NAROBÍ to 100% zlú krv)
4, zatiaľ rýpe ústne = deti (od 1-41 rokov "skúšajú", čo si môžu dovoliť)
Zlatka777 Pozri príspevok
Ja som chcela vedieť či môže súrodenec napadnúť darovaciu zmluvu keby jeden z rodičov zomrel.....rieši sa tu všetko ostatné, ale stále neviem či áno, za akých podmienok, alebo nie....

Fakt to nečítaš ?????????????????????????????????????????????????? ?


PS IBA samotný darca môže akt darovanie žiadať (súd) zrušiť
1 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Zlatka777 Pozri príspevok
nieje to jedno ?? keď zomrie jeden, alebo obaja?? dom mali na polovicu a darovali ho obaja.....keby nastal problém tak nastane pri prvom dedičskom konaní
Nie je to jedno!!! Lebo pri prvom dedičskom konaní je viac dedičov (a dá sa "šachovať" )
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Zlatka777 Pozri príspevok
Ja som chcela vedieť či môže súrodenec napadnúť darovaciu zmluvu keby jeden z rodičov zomrel.....rieši sa tu všetko ostatné, ale stále neviem či áno, za akých podmienok, alebo nie....
Môže v podstate IBA v jedinom prípade.

Keby chcel dokázať neplatnosť darovacej zmluvy, tým, že rodičia boli v čase darovania :
- nesvojprávni
- pod nátlakom
- vo veľkej tiesni
a podobne = žiadne rečičky, ale relevantný dôkaz ( typu - lekárska správa)
0 0
Zlatka777 Zlatka777

Zlatka777 je offline (nepripojený) Zlatka777

rudopp Pozri príspevok
Môže v podstate IBA v jedinom prípade.

Keby chcel dokázať neplatnosť darovacej zmluvy, tým, že rodičia boli v čase darovania :
- nesvojprávni
- pod nátlakom
- vo veľkej tiesni
a podobne = žiadne rečičky, ale relevantný dôkaz ( typu - lekárska správa)

Ďakujem!!
Nič z toho...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Zlatka777 Pozri príspevok
Ďakujem!!
Nič z toho...
Toľko som samozrejme odhadol.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať