Zavrieť

Porady

Aku mate postel ?

Samuel
Zdravim,

rozmyslam, ze by som vymenil svoju pol roka staru postel, z dovodu ze mi "nesadla" tj. je z (u mna uz velmi nekvalitneho obchodu) IKEA.
problem je, ze ma extremne ostre hrany (steny, dosky, kraje). cize povazujem ju za nebezpecnu (na tom by sa predkolenie dalo velmi velmi lahko zlomit) a o spojoch, kde sa kraje stretavaju (tj 4 hrany) uz ani nehovorim, na to by mal byt zbrojny pas

Ale spat k teme..

Pridemi taktiez extremne neprakticke mat postel, ktora nema ulozny priestor, a to nie z dovodu ze nema ulozny priestor, ale z dovodu ze sa tam usadzuje vlemi velmi vela prachu, co sa extremne (az nemozne) tazko umyva (aj vysava). Cize ak tam dam predmety, ktore su nizsie ako 15cm, tak OK, vojdu tam.. ale za 2-3 mesiace tam bude tolko prachu, ze sa tam neda spat... A aj keby mal ulozny priestor, tak problem bude podla mna rovnaky, len s tym rozdielom ze budem musiet ten ulozny priestor vybrat (zasuvky?) aby som to mohol taktiez tak takmer nemozne tazko umyt a povysavat. Cize jedine riesenie je, ak by ta postel bezprostredne dosadla na zem (parkety) aby sa tam nemohol dostat prach (dostal by sa aj tak? ved je taky krpaty ten prach..). Toto mi pride ako extremne nevyhodne minus posteli ako takych.. Extremne tazko sa to upratuje.. (vyberat len kvoli umyvaniu rost je este narocnejsie, pretoze ma to svoju hmotnost a tak isto nemam kam dat matrac)

Doteraz som mal 140x200cm ale odkedy tam spim so svojim psom, tak je to male privital by som 160cm, ale zas to je tiez znacne atypicky rozmer, a neviem ci 180cm uz nebude prilis vela, je to do izby ktora ma len 340x340cm cize 340-190 (5cm min na okraje samotnej postele) nam da 150cm deleno dva (kedze to nechcem mat na stene nalepene) tak mam len 75cm na jednej a druhej strane, no lenze zaves zoberie 20cm, cize 130/2 .. tj asi len 60cm na kazdej strane, nebude to prilis malo ?

Asi prilis zbytocne dlhy text a zbytocne komplikovane uvahy
No lenze.. snazim sa hladat IDEALNE riesenie, ktore sa mi na prvy krat nepodarilo (a ani BY sa nepodarilo, ak by som isiel do masivu podla mna)

Preto rozmyslam, nie je KOZENA postel najlepsia zo vsetkych?

(Ak zoberiem do uvahy, ze na cene nezalezi,... co som pozeral, staja okolo 1000Eur, no a bezna postel stoji 200-300Eur? a masiv stoji este viac, cize je to podla mna, vzhladom na dlhodobe uzivanie, vcelku jedno..ak to posluzi ako naozaj pohodlne a uzitocne riesenie)

Co by ste na mojom mieste urobili ?

Dik
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Pavol, do akeho povleku to napchas? Myslim material.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bupi Pozri príspevok
Pavol, do akeho povleku to napchas? Myslim material.
to boli také hovorilo sa tomu strožoky, hustá prírodná vrecovina
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

SamuelSK Pozri príspevok
Inac aku perinu by ste dali na 140x200 postel?
teraz mam 135x200, lebo ine nemali, ale rozmyslam ze ci je to vlastne vobec spravny rozmer
cize limit je sirka postele? alebo dava sa aj sirsie/dlhsie?
pretoze videl som obrazky, napr toto:
https://www.google.sk/search?hl=sk&q=Posteľné+návliečky&bav=on.2,or. r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=661&um=1&ie=UT F-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=jh1qT6_QFKmN4g SZ2YC5CQ
tam je mnoho obrazkov, ale mnoho je ich prave takych, ze to na sirku previsne, je to len marketingovy ucel taka foto, alebo to tak ma byt?
Pes a posteľ. Poznám, doga spala na rozloženej posteli pri pánovej. Nie s ním. Tesne vedľa. Ona je ťažká, tak treba brať ohľad aj na jej kĺby.
Periny sa vyberajú najmä podľa svojej výšky. A šírka aká ti vyhovuje. Prečo nie hneď aj 200x220 cm, ak ti to vyhovuje.
1 0
RomanZR RomanZR

RomanZR je offline (nepripojený) RomanZR

Tiež máme staršiu postel a zvažujeme výmenu. Zišlo by sa nám viac úložného priestoru, ale zase na druhú stranu nechceme mať kopu prachua bordelu v tom tak neviem ako to riešiť ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

RenatkaB
RomanZR- dobre ti radim, zbavte sa uloznych prietorov, za ten bordel pod postelou to fakt nestoji ! Mna vzdycky islo porazit ked som to vsetko musela vysavat a vytierat, nastastie sme to mali staru calunenu postel alebo ako to nazvat a uz sme ju vymenili pre nejakym pol rokm za inu, a mameaj vysavac co nam pobeha pod postelou, to ti je vynalez
Nahodou,ja si myslim,ze postel s uloznym priestorom je vyborna vec. Hlavne,ak je malo miesta v byte.
Aky bordel pod postelou???
Ved spodny plat je polozeny tesne na zemi. A par krat do roka povysavat ten suflik zvnutra nie je nejaka extra velka praca.
My mame dve valandy v hostovskej izbe na otvaranie,schvalne kupovane s uloznym priestorom.
Zmestia sa tam vsetky paplony,ktore sa pouzivaju iba pre navstevy,spacaky,zimne vetrovky mimo sezony,zaclony na vymenu,atd.
Fakt neviem,kde by som to vsetko inak popchala,v skriniach by to zaberalo zbytocne vela miesta.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No konecne .....reklama....uz som myslela....ze nebude.....
2 0
Merkel Merkel

Merkel je offline (nepripojený) Merkel

Ja mám drevenu zo smrekoveho dreva, nie som spokojna. Vrzga, a smrekove drevo je moc slabe. Dala som si ju robiť na mieru takže som si dala pod postelou vysoky prietor pre lepšie čistenie, čo je fajn ale mam pocit že aj preto je taka nepevná. Keby boli rovnake velke bočnice po celom obvode, bola by pevnejšia a preto si aj myslim že tie s uložnym priestorom su aj pevnejšie a určite je dobre využiť velkosť postele na ukladanie veci. Prach bude sadať pod každou postelou. Teraz chcem kupiť novu čalunenu, hlavne kvôli čalunenemu čelu pretože my s manželom tam ležime-sedíme aj počas dňa (mame len jednu izbu) takže používame ju aj ako sedačku, opierame sa, a na dreve je to tvrde. Preto potrebujem čalunene mäkke čelo. Idem meniť aj matrace za tvrdšie. Mala som také stredné. Jednu postel mam aj vybratu len sa bojím jej vyšky ktorá bude aj s matracom min. 65cm. . Máte niekto takúto výšku postele? Nie je to moc vysoko? Ja mam 153cm.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať