Zavrieť

Porady

vodari - zmena zmluvy

Dobry den!

TVS - Trecianska vodohospodarska spolocnost mi cca pred rokom poslala na podpis navrh novej "Zmluvy o dodavke vody z verejneho vodovodu a odvadzani odpadovych vod verejnou kanalizaciou", mal som s nimi dovtedy uzavretu zmluvu, novu zmluvu oddovodnovali zmenou cisla odberu z dovodu pripravovanej implementacie informacneho systemu. Ako bonus, ktory nespomenuli, su rozsirene "vseobecne podmienky dodavky vody", samozrejme v moj neprospech. Kedze sa mi taketo neeticke praktiky nepacili, tak som to ignoroval, teraz mi vsak prisiel vyhrazny list, v ktorom ma urguju a vyhrazaju sa mi neopravnenym odberom podla par.25 zakona 442/2002, povodna zmluva s nimi je vsak stale platna. Musim im podpisat novu zmluvu, neda sa tomu nejako branit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Vsetky vodarne su molochy, ktore si diktuju podmienky a odberatel si moze vybrat, ci ich podmienky bude akceptovat alebo si vykope studnu a odpadovu sachtu. A nebude daleko doba, kedy na studnu namontuju merac, lebo vsetka voda patri im.

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    Vodarne vo vseobecnosti sa snazia vysvetlovat zakon z r. 2002 podla svojich potrieb, ich Vseobecne obchodne podmienky stale nekoresponduju s uvedenym zakonom, napr. Bratislavske vodarne vam v tejto dolozke k novej zmluve vnucuju v rozpore s uvedenym zakonom ze opravy a udrzbu vodovodnej pripojky ste povinny ako odberatel vykonavat vy, kym v zakone je jednoznacne povedane ze tieto ma robit vlastnik vodovodnej pripojky, ktorym vsak nemusi byt vo vsetkych pripadoch odberatel. Pritom v zakone je jednoznacne uvedene kto je vlastnikom vodovodnej pripojky, ten na koho naklady bola predmetna vodovodna pripojka realizovana. Tymto prekrutenim zakona vo svoj prospech vo vseobecnych obchodnych podmienkach sa snazia Bratislavske vodarne preniest zodpovednost za stav vodovodnej pripojky na odberatela aj ked tento jednoznacne v niektorych pripadoch nie je jej vlastnikom.

    vodari - zmena zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.