Zavrieť

Porady

Firma nechce aby zamestnanec chodil do práce počas výpovednej doby

Ahojte,
zamestnávateľ dal výpoveď zamestnancovi, od 1.10. začne plynúť 2-mesačná výpovedná doba. Nechce však aby chodil do práce z dôvodu zlých vzťahov na pracovisku. Môže sa takto rozhodnúť, že bude zamestnanec doma a plat mu pôjde?
Ďakujem za Vaše názory
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danielaz Pozri príspevok
Ahojte,
zamestnávateľ dal výpoveď zamestnancovi, od 1.10. začne plynúť 2-mesačná výpovedná doba. Nechce však aby chodil do práce z dôvodu zlých vzťahov na pracovisku. Môže sa takto rozhodnúť, že bude zamestnanec doma a plat mu pôjde?
Ďakujem za Vaše názory
Môže, prečo by nie? Ak sa zamestnáv. takto rozhodol, je to možné, prečo by nebolo? Zamestnanec na VD má právo, a ak ho zamestnáv. v práci nechce, ale s ním ešte nekončí, nech mu zaplatí. ALe lepšia verzia pre obe strany by bola odísť pred plynutím VD dohodou aj s odstupným.
2 0
danielaz danielaz

danielaz je offline (nepripojený) danielaz

Ďakujem za rýchlu odpoveď, aj ja som toho názoru.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

zamestnavatel sa moze so zamestnancom dohodnut, ze nemusi chodit do prace ani do zaciatku plynutia VD ... za priemerny plat samozrejme
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Tweety Pozri príspevok
Môže, prečo by nie? Ak sa zamestnáv. takto rozhodol, je to možné, prečo by nebolo? Zamestnanec na VD má právo, a ak ho zamestnáv. v práci nechce, ale s ním ešte nekončí, nech mu zaplatí. ALe lepšia verzia pre obe strany by bola odísť pred plynutím VD dohodou aj s odstupným.
no ja ako zamestnanec by som sa urcite nedohodol na ukonceni PP pred zacatim plynutia VD
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bubkoch Pozri príspevok
no ja ako zamestnanec by som sa urcite nedohodol na ukonceni PP pred zacatim plynutia VD
To ani nemusíš, je to len možnosť, nie povinnosť, ale tento spôsob je výhodnejší.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielaz Pozri príspevok
Ahojte,
zamestnávateľ dal výpoveď zamestnancovi, od 1.10. začne plynúť 2-mesačná výpovedná doba. Nechce však aby chodil do práce z dôvodu zlých vzťahov na pracovisku. Môže sa takto rozhodnúť, že bude zamestnanec doma a plat mu pôjde?
Ďakujem za Vaše názory
Aký je dôvod skončenia prac.pomeru ?
Ak zamestnanec do začiatku plynutia výpovednej doby požiada o skončenie prac.pomeru dohodou, zamestnávatel musí jeho žiadosti vyhovieť (s nárokom na odstupné). Čiže pracovný pomer môže skončiť hneď po doručení výpovede.
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

bubkoch Pozri príspevok
no ja ako zamestnanec by som sa urcite nedohodol na ukonceni PP pred zacatim plynutia VD
ja práve áno...ak by ma nechceli, vezmem odstupné a Dovidenia. Ak by som tam "trčala" počas VD, nárok na odstupné už by nevznikol.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
no ja ako zamestnanec by som sa urcite nedohodol na ukonceni PP pred zacatim plynutia VD
prečo ? Aj keby si vedel, že nedostaneš odstupné ? (zmena ZP od 1.9.)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
prečo ? Aj keby si vedel, že nedostaneš odstupné ? (zmena ZP od 1.9.)
Možno o zmenách ani nevie, preto to jeho tvrdenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Aký je dôvod skončenia prac.pomeru ?
Ak zamestnanec do začiatku plynutia výpovednej doby požiada o skončenie prac.pomeru dohodou, zamestnávatel musí jeho žiadosti vyhovieť (s nárokom na odstupné). Čiže pracovný pomer môže skončiť hneď po doručení výpovede.
opýtam sa ak dnes by som dostala výpoveď (2-mesačnú), požiadam písomne zamestnávateľa o ukončenie PPV podľa § 76 ods. 2 ZP, musí mi vyhovieť. Ale VD mi plynie až 01.10.2011, teda ak sa dohodneme na vyplatení odstupného v súlade s uvedeným predpisom, PPV mi končí kedy? 30.09.2011 alebo ?????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mila123 Pozri príspevok
opýtam sa ak dnes by som dostala výpoveď (2-mesačnú), požiadam písomne zamestnávateľa o ukončenie PPV podľa § 76 ods. 2 ZP, musí mi vyhovieť. Ale VD mi plynie až 01.10.2011, teda ak sa dohodneme na vyplatení odstupného v súlade s uvedeným predpisom, PPV mi končí kedy? 30.09.2011 alebo ?????
Nie, ukončí Ti k dátumu 30.9.,(pred začiatkom plynutia VD,) alebo aj skôr(ak sa dohodnete na skoršom dátume, alebo časť VD odpracuješ, a odstupné dostaneš len zčasti) Záleží na tom, k akému dátumu bude dohoda.
§76
(2) Ak bola zamestnancovi daná výpoveď z dôvodov uvedených v odseku 1, zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

(3) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne, že zamestnanec zotrvá v pracovnom pomere len časť výpovednej doby, zamestnancovi patrí pomerná časť odstupného.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
opýtam sa ak dnes by som dostala výpoveď (2-mesačnú), požiadam písomne zamestnávateľa o ukončenie PPV podľa § 76 ods. 2 ZP, musí mi vyhovieť. Ale VD mi plynie až 01.10.2011, teda ak sa dohodneme na vyplatení odstupného v súlade s uvedeným predpisom, PPV mi končí kedy? 30.09.2011 alebo ?????
najneskôr 30.9., ale ak požiadaš o skončenie dňom 16.9., zamestnávatel ti musí vyhovieť a dnes končíš.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Mila123 Pozri príspevok
opýtam sa ak dnes by som dostala výpoveď (2-mesačnú), požiadam písomne zamestnávateľa o ukončenie PPV podľa § 76 ods. 2 ZP, musí mi vyhovieť. Ale VD mi plynie až 01.10.2011, teda ak sa dohodneme na vyplatení odstupného v súlade s uvedeným predpisom, PPV mi končí kedy? 30.09.2011 alebo ?????
ak požiadaš do 30.9. dohodou - z-ľ musí vyhovieť - končíš 30.9. a máš nárok na 2 mes.odstupné
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ďakujem....
0 0
danielaz danielaz

danielaz je offline (nepripojený) danielaz

Výpoveď, par. 63, par. 1, písm b.
Výpoveď je už doručená zamestnancovi, do konca 09/11 si čerpá DOV, a nakoľko zamestnanec (člen rodiny) nie je pre firmu prínosom, nevrlý na zákazníkov, majiteľ firmy nechce aby sa už v predajni nachádzal. Zamestnanec sa nechcel dohodnúť, jediná možnosť bola výpoveď, nechcel ani vyplatiť odstupné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danielaz Pozri príspevok
Výpoveď, par. 63, par. 1, písm b.
Výpoveď je už doručená zamestnancovi, do konca 09/11 si čerpá DOV, a nakoľko zamestnanec (člen rodiny) nie je pre firmu prínosom, nevrlý na zákazníkov, majiteľ firmy nechce aby sa už v predajni nachádzal. Zamestnanec sa nechcel dohodnúť, jediná možnosť bola výpoveď, nechcel ani vyplatiť odstupné.
Odstupné má nárokované zo ZP.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

danielaz Pozri príspevok
Výpoveď, par. 63, par. 1, písm b.
Výpoveď je už doručená zamestnancovi, do konca 09/11 si čerpá DOV, a nakoľko zamestnanec (člen rodiny) nie je pre firmu prínosom, nevrlý na zákazníkov, majiteľ firmy nechce aby sa už v predajni nachádzal. Zamestnanec sa nechcel dohodnúť, jediná možnosť bola výpoveď, nechcel ani vyplatiť odstupné.
nemôže sa zriecť právneho nároku
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielaz Pozri príspevok
Výpoveď, par. 63, par. 1, písm b.
Výpoveď je už doručená zamestnancovi, do konca 09/11 si čerpá DOV, a nakoľko zamestnanec (člen rodiny) nie je pre firmu prínosom, nevrlý na zákazníkov, majiteľ firmy nechce aby sa už v predajni nachádzal. Zamestnanec sa nechcel dohodnúť, jediná možnosť bola výpoveď, nechcel ani vyplatiť odstupné.
čiže nechce vyplatiť odstupné a skončiť pred začiatkom plynutia výpovednej doby ?

V tom prípade, ak zamestnávatel nechce aby pracoval, je to platená prekážka na strane zamestnávatela
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Tweety Pozri príspevok
To ani nemusíš, je to len možnosť, nie povinnosť, ale tento spôsob je výhodnejší.
drobeceva Pozri príspevok
ja práve áno...ak by ma nechceli, vezmem odstupné a Dovidenia. Ak by som tam "trčala" počas VD, nárok na odstupné už by nevznikol.
ste ma nepochopili ...
ja som nemyslel ze budem chodit do prace pocas VD, ale ze by som suhlasil s ukoncenim PP len k zaciatku VD, nie pred zacatim plynutia VD ...
jasne ze teraz nema zmysel chodit do prace pocas VD
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
ste ma nepochopili ...
ja som nemyslel ze budem chodit do prace pocas VD, ale ze by som suhlasil s ukoncenim PP len k zaciatku VD, nie pred zacatim plynutia VD ...
jasne ze teraz nema zmysel chodit do prace pocas VD
to znamená, že do konca mesiaca by si chcel ešte chodiť do práce. Keď som dostala výpoveď po 27 rokoch - nechcela som tam byť ďalej ani hodinu ... (v r.2002 pltil rovnaký zákon čo sa týka odstupného ako od 1.9.2011)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať