Zavrieť

Porady

zapis zmien do OR s.r.o. - ake dokumenty treba predlozit, spolocnik je zahr. osoba

Dobrý deň,

prechádzala som článkami na porade, ale nenašla som ani raz presne to, čo som potrebovala. Potrebujem urobiť zápis zmien do OR - mení sa konateľ, previedol sa obchodný podiel, čím vznikol nový spoločník, ktorým je zahraničná osoba z Ruska.

Zatiaľ som identifikovala tieto doklady, čo asi určite bude treba predložiť (počty a overenie):
- zápisnica z valného zhromaždenia (2x, bez overenia)
- rozhodnutie valného zhromaždenia - prevod OP a zmena konateľa (2x, bez overenia)
- podpisový vzor nového konateľa (2x, overenie)
- spoločenská zmluva - úplné znenie (2x, overenie) - alebo je potrebný len dodatok??
- zmluva o prevode obchodného podielu (2x, overenie).

Je potrebné priložiť aj pozvánky na VZ, listinu prítomných a nejaké doklady zahraničnej osoby - povolenie pobytu alebo výpis z RT, alebo oprávnenie na podnikanie?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    zahraničná osoba spoločník potrebuje pas - aby mohol podpísať zmluvu o prevode ktorú musí overiť, ak je overenie urobené ruským notárom - zabezpečiť úradný preklad do slovenčiny.
    zahraničná osoba konateľ - výpis registra z ruskej prokuratúry - úradne preložený, výpis z registra zo slovenskej prokuratúry,

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    ak je zahraničná osoba právnickou osobou v rusku výpis z registra podnikov - preložený do slovenčiny

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    ak idete robiť len tie zmeny tak dodatok nie je treba, úplné znenie zmluvy sa neoveruje len podpíše nový konateľ.
    ak bývalý spoločníci mali vklady vyjadrené nie celým číslom, tak treba zvýšiť základné imanie o nový vklad nového spoločníka tak aby jeho vklAd prestavoval celé číslo.
    tie výpisy z registra sa dávajú živnostníkom spolu zo zápisnicou, a oznámením o zmene konateľa

    wildstorm je offline (nepripojený) wildstorm

    wildstorm
    Ďakujem všetkým za rady - zahraničná osoba je FO, len spoločník, pričom sa na ňu previedol obchodný podiel zmluvou o prevode OP.

    ekofan je offline (nepripojený) ekofan

    žena:-) ekofan
    Dobrý deň,

    spoločnosť 4 spoločníci a zároveň konatelia. Jeden spoločník odchádza, prevádza obchodný podiel na tretiu osobu (ktorá bude len spoločníkom) a zároveň sa vzdáva funkcie konateľa.
    Mám otázky:
    - kto podpisuje NÁVRH ZMENY OR? nový spoločník (ktorý ale nebude konateľom), spoločníci alebo konatelia (jeden-všetci)?
    - je potrebné vymenovať nového konateľa, keď v spoločnosti naďalej zostávajú ako konatelia ostatní 3 spoločníci?

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    Prosím, v prípade ak súd odmietol vykonať zmenu zapísaných údajov z dôvodu, že návrh a prílohy k návrhu nespĺňajú podmienky na vykonanie zápisu a žiada po nás chýbajúce /resp. opravené/ prílohy predložiť - je nutné prikladať znova aj kolok 66,- EUR ??? O tomto sa v liste zo súdu nič nepíše. Ďakujem .

    zapis zmien do OR s.r.o. - ake dokumenty treba predlozit, spolocnik je zahr. osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.