Zavrieť

Porady

vyúčtovanie pracovnej cesty

Poprosím o radu. Nikdy som neúčtovala o pacovných cestách,teraz ma to postihlo a neviem. Pracovná cesta trvá 2 dni.
1. deň začala o 10.00 hod
2. deň končí o 15.00 hod.
Pracovník zaplatil vyúčtovanie ubytovania, večeru a raňajky. Vo vyúčtovaní pracovnej cesty si uplatňuje 2x sadzbu
5,10 EUR, sumu za ubytovanie a tiež sumu za večeru a raňajky. Neviem, či je to správne.
Usporiadat
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

Ahojte, ešte stále sa prerátava kurz z nbs (ECB) z prvého dňa začatia prac. zahraničnej cesty? T.j. keď sa robí zberný cesťák za celý mesiac, tak dňa 1.10. ??? Pýtam sa kvôli diétam.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

Ďakujem Kejka
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

KEJKA Pozri príspevok
áno
Kejka, ešte sa pre istotu spýtam na konkrétny príklad, takže:že ak začala cesta napr. 10-ho v mesiaci do 30.-ho, a napr. 16-ho bol zamestnanec v Českej republike, kde teba české koruny prerátať, tak to prerátam kurzom zo dňa 10-ho ?? alebo 1-ho ??
Diky za odpoveď.
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

neviete ?
sattelitka Pozri príspevok
Kejka, ešte sa pre istotu spýtam na konkrétny príklad, takže:že ak začala cesta napr. 10-ho v mesiaci do 30.-ho, a napr. 16-ho bol zamestnanec v Českej republike, kde teba české koruny prerátať, tak to prerátam kurzom zo dňa 10-ho ?? alebo 1-ho ??
Diky za odpoveď.
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Dobrý deň, ja sa teraz zapodievam s tým že keď v zahraničí platil zamestnanec hotovosťou, ktorú zamenil v zmenárni, tak tam na doklade zo zmenárne je vlastne uvedený kurz, ja už nemusím pretátavať kurzom z predchádzajúceho dňa, že ? Či sa mýlim ?
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Chcem sa pýtať či má zamestnanec pri tuzemskej pracovnej ceste nárok na preplatenie ak miesto MHD použil na prepravu taxi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Chcem sa pýtať či má zamestnanec pri tuzemskej pracovnej ceste nárok na preplatenie ak miesto MHD použil na prepravu taxi.
Záleží od toho, či mu schváli nadriadený. Spravidla by mali byť vo firme určené pravidlá, aké dopravné prostriedky môže zamestnanec použiť. Ak to nie je, na cestovnom príkaze nadriadený určuje okrem začiatku, miesta začiatku, konca, miesta ukončenia cesty a miesta rokovania (cieľ cesty) aj použitý dopravný prostriedok. Ak chce zamestnanec taxíka, mal by to mať vopred schválené. Ak použije taxík v prípade, kedy by bez problémov mohol použiť MHD, zamestnávateľ mu to nemusí uznať. Ak docestoval vlakom napr. o polnoci a zobral si taxíka, tak sú to oprávnené náklady.

Takže jednoznačná odpoveď (áno alebo nie) neexistuje. Záleží od okolností. Napr, ak išiel z BA do BB taxíkom miesto autobusu, tak asi mu to nepreplatia....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Chcem sa pýtať či má zamestnanec pri tuzemskej pracovnej ceste nárok na preplatenie ak miesto MHD použil na prepravu taxi.
A mu zamestnavatel pouzitie TAXI schvalil, tak ma narok na jej preplatenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať