Zavrieť

Porady

Vypadávanie zvuku televízorov Samsung UE40C5000

Zdravím. Mám nový televízor Samsung UE40C5000. Pri sledovaní občas na krátko vypadne zvuk (sekunda). Neviem, či je to chyba televízora, alebo televízneho signálu. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Odkiaľ berieš signál?Skús prehrať niečo z iného zdroja signálu.Prezraď viac,určite to vypadavanie zvuku nie je vlastnosťou toho TV, ak sa to deje aj pri iných zdrojoch tak reklamácia.

    Adam360 je offline (nepripojený) Adam360

    Adam360
    Signál ide z káblového rozvodu bytovky. Zatiaľ som výpadok zvuku nezaznamenal z iného zdroja signálu. Tiež to skôr pripisujem signálu. Nemôžem to porovnať, pretože tu bývam krátko a iný TV som v tomto byte nepoužíval. Dík.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Adam360:
    Tiež mám káblovku a Samsung (ale iný typ), no vypadávanie zvuku som nepostrehol - pokiaľ sa však toto deje (ako príčina vypadávania signálu) tak okrem zvuku by sa muselo diať niečo aj s obrazom (buď zároveň, prípadne tesne pred, alebo po). Nepostrehol si spoločné znaky (výpadok zvuku i výpadok obrazu)?
    BTW: signál aký - digitál, alebo analóg?

    Adam360 je offline (nepripojený) Adam360

    Adam360
    Problém s vypadávaním obrazu nemám. Signál je analógový. Výpadok zvuku sa objaví len občas a nepostrehol som ho napríklad pri prehrávaní filmu z USB kľúča.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak to zostáva už len na ten signál. Pokiaľ máš možnosť sledovať vo vašej káblovke aj digitál (najmä verejnoprávny MUX tammusí byť) -prelaď na digitál (nastav na príjem KABEL) - telka to musí zvládnuť, má v sebe DVB-T i DVB-C (pre káblovky) - dáš v digitále automatické ladenie a nájde.

    Adam360 je offline (nepripojený) Adam360

    Adam360
    To som skúšal hneď v prvý deň. V digitále mi to nenašlo nič, čomu som nechápal...

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Skus zmenit nastaveny region Slovensko napriklad za Nemecko a spust ladenie v DVB-T. Mozno budes mat uspech a ak tam nieco je, tak to najdes.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    misoft Pozri príspevok
    Tak to zostáva už len na ten signál. Pokiaľ máš možnosť sledovať vo vašej káblovke aj digitál (najmä verejnoprávny MUX tammusí byť) -prelaď na digitál (nastav na príjem KABEL) - telka to musí zvládnuť, má v sebe DVB-T i DVB-C (pre káblovky) - dáš v digitále automatické ladenie a nájde.
    Kablová spoločnosť to dala do analógu, prečo tam musí byť aj digitálny? Digitálny signál tuner DVB-T v tv zmení na analog.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Trochu divná káblová spoločnosť. Solídne spoločnosti dávajú jak analóg, tak i základný verejnoprávny MUX do kábla (UPC to má štandardne).
    BTW: DVB-T je terestriálny tuner - na vonkajšiu anténu, DVB-C je tuner pre káblové rozvody. A nemýľ si že DVB-T prevádza digitál na analóg. Toto robí STB - set-top-box - ktorý prijíma digitálny signál a prevádza ho na analógový (ak máš telku starú klasickú s analógovým kanálovým voličom). Tuner (digitálny) prijíma a spracuváva digitálny signál (nové telky pracujú s digitálom).

    Skus zmenit nastaveny region Slovensko napriklad za Nemecko a spust ladenie v DVB-T. Mozno budes mat uspech a ak tam nieco je, tak to najdes.
    Spomínal som vyššie - okrem toho zadávateľ problému naznačil, že má káblovku - DVB-T mu je v tomto prípade naprd, tam potrebuje DVB-C (a jeho telka ho má). Len potrebuje pozrieť do manuálu, prepnúť na príjem digitálneho signálu (ak je v kábli), dať automatické vyhľadávanie (trvá to trochu dlhšie) a musí niečo nájsť.


    BTW2: Sused mal starú telku - dostal STB od káblového operátora, chytil len analóg. Potom sa zistilo, že predtým nežiadal digitál. Prišli, prepojili a odrazu tam mal digitál a STB mu prevádzal na analóg do starej telky (okrem toho, že išiel ešte aj klasický analóg). Potom kúpil Samsung - pripojil STB a šlo to. Keď som prepojil (u neho) jeho novú telku priamo na kábel a dal hľadať digitál, našlo verejnoprávny MUX (aj bez STB!). A nemusel som nastavovať žiadny región.
    Naposledy upravil misoft : 02.10.11 at 12:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.