Zavrieť

Porady

Priebežná položka v Alfe

Ahojte!
Účtujem v programe ALFA a chcela by som sa spýtať, na konci roka pri uzávierke sa mi zobrazuje Priebežná položka, ktorá je mínusová. Vedeli by ste mi napísať, prečo to tak je a z čoho vlastne prišiel program na takúto sumu? V minulom roku keď som začínala podnikať som ku konci roka mala stav priebežnej položky 0 a teraz mi vypisuje mínusovú hodnotu a ja tak neviem či je to dobre alebo zle a čo to vlasnte znamená. Nejak som to ani nenašla v príručke k programu. Poraďte mi prosím niekto!
Usporiadat
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Ja mám tiež tento problém, ale ako môže byť rovnaký dátum , keď výber z bankomatu je iný deň ako dátum zaučtovania v banke. Ak to v denníku zaučtujem podľa skutočnosti, vždy mi vyhodí chybu. Terrible. už som to vzdal.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Veď podľa toho dátumu v banke si vypíšeš lístok do pokladne
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ibaka
Ja mám tiež tento problém, ale ako môže byť rovnaký dátum , keď výber z bankomatu je iný deň ako dátum zaučtovania v banke. Ak to v denníku zaučtujem podľa skutočnosti, vždy mi vyhodí chybu. Terrible. už som to vzdal.
Ak máš na BV výber s datumom 21.12.06, tak si napíš PPD s datumom 21.12.06 a nevznikne ti žiadny problém. A problém je len dovtedy, pokiaľ nemáš zaúčtované príjem na PP a výdaj na PP. Ak je zaúčovaná len jedna operácia a dáš kontrolu, Alfa samozrejme vyhodí chybu, lebo nevedela spárovať zaúčovanú položku, lebo nebola naúčtovaná.
Ak zaúčtuješ príjem na PP 21.12.06 a dáš kontrolu, bude hlásiť chybu a to je dobre že hlási, lebo príjem sa nespároval s výdajom. Ak potom na základe BV zaúčtuješ výdaj na PP 22.12.06 a dáš kontrolu, tak ti už žiadnu chybu nebude hlásiť. A ak chybu hlási, tak problém je niekde inde. A ak hlási Alfa chybu u prieb. položiek, tak je to chyba č.60, otvor si zoznam chýb s podrobným popisom. Ak hlási niečo iné asi SW nekorektne pracuje, skús kontaktovať Kros alebo stiahni verziu znova z netu.
Pekný večer...
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ak vkladá podnikateľ peniaze do banky / nevybral peniaze z pokladne, jednoducho ich mal/ je správne účtovanie cez priebežnú položku ?

Je taktiež správny postup ak výdavok na priebežnú položku nie je v ten istý deň ako bol príjem z priebežnej položky, program automaticky vypočíta rozdiel medzi príjmami a výdavkami na priebežných položkách v celom peňažnom denníku až do dátumu práve účtovaného výdavku na priebežnú položku. Čiže môže sa stať , že posledný príjem bol napr. 2000Sk a výdaj bude na 10000 Sk nakoľko si program pamätá takúto sumu ako nevysporiadanú resp. nespárovanú.? Je takýto postup správny ?

Mne sa to jednoducho takto nepozdáva. Ja to takto nerobím , a teraz mám pred sebou jedno účtovníctvo a prezerám PD a tam som sa stretla s takýmto postupom.


0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ak si podnikateľ vkladá na účet peniaze z iného podn. účtu, tak je to priebežná položka. Ak len tak, tak by som to účtovala os. vklad podnikateľa. Výdavok a príjem z priebežnej položky by mal mať rovnaký dátum, lebo potom na konci nebudú priebežné položky nulové.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ale nemôžu mať rovnaký dátum nakoľko na výpise z banky mám sumu odpísanú napr. 19.2. , ale ja som tie peniaze skutočne vybrala z bankomatu 18.2.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
IVEB Pozri príspevok
Ale nemôžu mať rovnaký dátum nakoľko na výpise z banky mám sumu odpísanú napr. 19.2. , ale ja som tie peniaze skutočne vybrala z bankomatu 18.2.
Ak vyberiem z bankomatu 18.2. a potrebujem vložiť do pokladne , tak 18.2. zaúčtujem PPD príjem do pokladne a výdaj priebežná položka .

18.2. budú vykazovať priebežné položky zostatok , t.j. nebudú vynulované ......až keď príde výpis z BÚ a zaúčtujem výdaj banka - príjem PP - sa vynulujú .
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ale určite sú na výpise dve sumy: aj 18. aj 19.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Nie na výpise z banky mám len jednu sumu a to 19.2. / odpísané z účtu/ a dole v poznámke je uvedené miesto a dátum výberu z bankomatu .
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja sa riadim výpisu. Ten je smerodatný.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja neviem , ale asi sa stále nerozumieme. Mne v podstate ani nejde o to , či sa to účtuje v jedeň deň , ale zaujíma ma viac ten spôsob účtovania , ktorý som uviedla vo svojom prvom príspevku. K tomu by som potrebovala vyjadrenie. Ale predsa mi nedá a vrátim sa k tomu. Ak vyberám z bankomatu peniaze 18.2. mám doklad , že som peniaze vybrala - doklad z banky. Tento doklad priložím k príjmovému dokladu do pokladne a keď účtujem banku a tam je dátum 19.2. tak aj tak ho zaúčtujem . Priebežné položky sa mi vyrovnajú a nevzniká žiaden rozdiel.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

IVEB Pozri príspevok
Nie na výpise z banky mám len jednu sumu a to 19.2. / odpísané z účtu/ a dole v poznámke je uvedené miesto a dátum výberu z bankomatu .
Tatrabanka uvádza aj dátum výberu aj dátum zaúčtovania, ja dávam dátum výberu a sedí to.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

IVEB Pozri príspevok
Ja neviem , ale asi sa stále nerozumieme. Mne v podstate ani nejde o to , či sa to účtuje v jedeň deň , ale zaujíma ma viac ten spôsob účtovania , ktorý som uviedla vo svojom prvom príspevku. K tomu by som potrebovala vyjadrenie. Ale predsa mi nedá a vrátim sa k tomu. Ak vyberám z bankomatu peniaze 18.2. mám doklad , že som peniaze vybrala - doklad z banky. Tento doklad priložím k príjmovému dokladu do pokladne a keď účtujem banku a tam je dátum 19.2. tak aj tak ho zaúčtujem . Priebežné položky sa mi vyrovnajú a nevzniká žiaden rozdiel.
Ak to v alfe zaúčtuješ príjem z 18.2. a výdaj z 19.2. tak ti to bude hlásiť chybu č. 60 ak si zadáš kontrolu účtovania. Bude to len podozrenie, lebo datumovo to bude alfa vyhodnocovať ako chybu aj keď v skutočnosti máš priebežné položky vyrovnané.
60. # (peňažný denník)
! Priebežné položky v tomto dátume uvedené ako
príjem (výdaj) nie sú rovnaké ako priebežné položky
v tomto dátume uvedené ako výdaj (príjem).
? Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu.
Spusti si kontrolu
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Áno Manual je to tak , tak sa správa ALFA , ale teraz čo je vlastne správne ?Na výpise z banky mám dátum odúčtovania 19.2. / aj keď v poznámke je uvedené , že sa jedná o výber z bankomatu dňa 18.2. - je to ČSOB / a lístok z bankomatu mám z 18.2.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Veď som ti včera písala, že tam máš dva dátumy a ty že len jeden.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

IVEB Pozri príspevok
Áno Manual je to tak , tak sa správa ALFA , ale teraz čo je vlastne správne ?Na výpise z banky mám dátum odúčtovania 19.2. / aj keď v poznámke je uvedené , že sa jedná o výber z bankomatu dňa 18.2. - je to ČSOB / a lístok z bankomatu mám z 18.2.
Neviem aké su BV z ČSOB, ale musia tam byť dva datumy ako píše zuhl. Predsa banka nemôže vydať SK 18.2. a zaúčtuje si, že ich vydala 19.2.
Nakoniec zajdi do ČSOB ako to vlastne je, určite ti to vysvetlia.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja mám výpisy ČSOB, vľavo je dátum - valuta zvýraznený tmavou čiernou a v texte je už bledším dátum výberu. Ja by som sa držala toho dátumu vľavo a na ten dátum by som vypísala aj PPD.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Vyhadzuje mi priebežnú položku v sume 260.000,- rok 2007 mi sedí pozerala som rok 2006 je to ešte odtiaľ. Dá sa to odtiaľ nejako vyhodiť ešte v tomto roku?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

miriza Pozri príspevok
Vyhadzuje mi priebežnú položku v sume 260.000,- rok 2007 mi sedí pozerala som rok 2006 je to ešte odtiaľ. Dá sa to odtiaľ nejako vyhodiť ešte v tomto roku?
Také niečo som nerobil, ale priebežné položky sa párujú na základe dátumov a súm. Ale ak si v r. 2007, tak to skús spraviť jedným zápisom, dátum sa ti bude dať napísať aj s r. 2006, vyskúšaj, malo by sa to odstrániť, prípadne s tým v tomto duchu pohraj a vždy daj následne kontrolu, alebo to "natvrdo" oprav vo Výkaze, tam sa to dá cez oprav a budeš to mať výkaz v poriadku.
0 0
ekonom07 ekonom07

ekonom07 je offline (nepripojený) ekonom07

Dobrý deň

prosím ak môžete, poradte, lebo už normálne neviem kde mám hľadať chybu

V PD mi priebežné položky ukazujú rovnako aj na Príjme aj na výdavkoch
ale v Prehľade príjmov a výdavkov mi ukazuje rozdiel?? Prečo? Čo som spravila zle? ako nájsť chybu? Odškrtala som si všetky priebežné položky a v PD mi to sedí

už som z toho na nervy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať