Zavrieť

Porady

preukaz ZTP

ahoj,neviete nahodou niekto, ake vyhody ma 3 rocny chlapec, ak ma preukaz ZTP??dakujem
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nemyslím tým 3 ročné batoľa ale tích čo majú viac ako 18 rokov a neprávom majú také preukazy.... a takích je xyz a oveľa viac
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ako vieš posúdiť ty čo je právom a čo je neprávom.
Na mňa by nikto nepovedal, že mám ŤZP 50% a ZPS 60% na pohľad som zdravá.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Ako vieš posúdiť ty čo je právom a čo je neprávom.
Na mňa by nikto nepovedal, že mám ŤZP 50% a ZPS 60% na pohľad som zdravá.
ako som napísala... vyvážajú sa na drahých autách.... aj môj suesed vystupuje aj v telke aj v časopisoch... a vychvaluje sa... bla bla bla... a skutočnosť? úplne diametrálne odlišná od jeho prezentácie...
0 0
reonka11 reonka11

reonka11 je offline (nepripojený) reonka11

aj moj syn sa vyvaza,to ano chodi po vlastnych,nieje na tom az tak zle, na pohlad to vidiet nieje.ale preco by som sa nemala zujimat o vyhody pre neho,ked som si s nim svoje odzila v nemocnici a aj mimo nej?mozu to vyuzivat cigani, tak preco nie moj syn?a myslite si co chcete,je mi trapne hadat sa tu, komu je ztp priznany a komu nie.nesedia v komisii ludia z mokrej stvrte a ked je niekto na tom dobre financne a ma drahe auto, nech ho ma, nikomu nic nezazlievam, sikovnym patri svet a ze im to schvalili?no a co???????ja im doprajem.keby mam nan, tak si ho kupim aj ja a mam kontroly v blave bez problemov a prestupovani.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
reonka11 Pozri príspevok
aj moj syn sa vyvaza,to ano chodi po vlastnych,nieje na tom az tak zle, na pohlad to vidiet nieje.ale preco by som sa nemala zujimat o vyhody pre neho,ked som si s nim svoje odzila v nemocnici a aj mimo nej?mozu to vyuzivat cigani, tak preco nie moj syn?a myslite si co chcete,je mi trapne hadat sa tu, komu je ztp priznany a komu nie.nesedia v komisii ludia z mokrej stvrte a ked je niekto na tom dobre financne a ma drahe auto, nech ho ma, nikomu nic nezazlievam, sikovnym patri svet a ze im to schvalili?no a co???????ja im doprajem.keby mam nan, tak si ho kupim aj ja a mam kontroly v blave bez problemov a prestupovani.
nepochopila si čo som tým myslela ale dobre... nebudem to už riešiť...
samozrejme,že si zaslúžite aj zo synom mať nejaké tie úľavy... ale mnoho z xy nie...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pasuliatko Pozri príspevok
ako som napísala... vyvážajú sa na drahých autách.... aj môj suesed vystupuje aj v telke aj v časopisoch... a vychvaluje sa... bla bla bla... a skutočnosť? úplne diametrálne odlišná od jeho prezentácie...
Myslim, ze na kazdom UPSVaR existuje linka na nahlasovanie podozreni zneuzivania socialneho systemu. Ak mas podozrenie, ze niekto pobera kompenzaciu neopravnene, mozes to tam nahlasit.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Myslim, ze na kazdom UPSVaR existuje linka na nahlasovanie podozreni zneuzivania socialneho systemu. Ak mas podozrenie, ze niekto pobera kompenzaciu neopravnene, mozes to tam nahlasit.
ale to by som ho musela poznať nie?
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Reonka, ešte máte nárok na vyhradené parkovisko, ak máte auto - žiadosť sa posiela na mestský úrad.
0 0
reonka11 reonka11

reonka11 je offline (nepripojený) reonka11

vdaka, ale nie, to nemame.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

aj mna to zaujima ci vobec investovat energiu na to vybavovanie.... ide mi skor o nejake vyhody v zmysle zliav na rozne platene terapie ktore maly potrebuje resp. mu mozu pomoct, ono uz dnes ak chceme ludsku zdravotnu starostlivost a normalne terminy vysetreni na presny cas.../ je pre neho tazke sediet v cakarni a cakat hodinku dve a tak/ tak si dost priplacame... detto rozne doplnkove sluzby ako logopedia a pod... takze ak by to malo zmysel tak si to skusime vybavit...
1 0
reonka11 reonka11

reonka11 je offline (nepripojený) reonka11

ano ved o to ide aj mne.ja sa zas citim trapne pri takychto vybavovaniach a neviem, ci to ma zmysel.ale skusim to.snad to bude k niecomu dobre.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

reonka11 Pozri príspevok
vdaka, ale nie, to nemame.
Ak nemáte auto, tak za určitých okolností je možnosť preplácať taxík (ale presne neviem podmienky). Informuj sa na ÚPSVR.
0 0
reonka11 reonka11

reonka11 je offline (nepripojený) reonka11

dakujem, budem sa informovat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
reonka11 Pozri príspevok
dakujem, budem sa informovat
Príspevky na kompenzáciu ZŤP :

peňažný príspevok na osobnú asistenciu,
peňažný príspevok na kúpu pomôcky,
peňažný príspevok na výcvik používania pomôcky,
peňažný príspevok na úpravu pomôcky,
peňažný príspevok na opravu pomôcky,
peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia,
peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla,
peňažný príspevok na úpravu osobného motorového vozidla,
peňažný príspevok na prepravu,
peňažný príspevok na úpravu bytu,
peňažný príspevok na úpravu rodinného domu,
peňažný príspevok na úpravu garáže
peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov,
peňažný príspevok na opatrovanie.
Peňažné príspevky na osobnú asistenciu, prepravu, kompenzáciu zvýšených výdavkov a na opatrovanie sa poskytujú opakovane, ostatné peňažné príspevky sú jednorazové.


....

Fyzickej osobe, ktorá je podľa komplexného posudku odkázaná na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom, a nie je vlastníkom ani držiteľom tohto vozidla, možno poskytnúť príspevok na prepravu zabezpečovanú osobou, ktorá má oprávnenie na vykonávanie prepravy, obcou alebo registrovaným subjektom podľa zákona o sociálnych službách. Výška peňažného príspevku na prepravu sa určuje percentuálnou sadzbou v závislosti od preukázaných nákladov na prepravu a od príjmu fyzickej osoby, mesačne je však najviac vo výške 51,02% sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu.



....je možné......nie nárokovateľné....
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať